Nalevo od výtahu

• Francie À gauche en sortant de l'ascenseur (více)

Ve francouzské situační komedii režiséra Edouarda Molinara Nalevo od výtahu hraje Pierre Richard výtvarníka - tichého, klidného, plachého a spořádaného muže, kterého má konečně, po celých měsících tajného zbožňování, navštívit v bytě vdaná Florence. Decentní setkání se však v důsledku náhod a nedorozumění, vznikajících kvůli chorobně žárlivému sousedovi a jeho mladičké manželce, mění ve sled zdánlivě absurdních situací. Všechno začne, jako v mnoha dobrých komediích zabouchnutými dveřmi. (Česká televize)

Inozuka

Netypická a trošku slabší Richardova komedie, kde je trochu méně praštěný a je spíš obětí než strůjcem komických situací. Úplně třeskutě jsem se nebavil, v podstatě mě polechtaly bránici pouze scény s ultra macho kreténem v podání Richarda Bohringera a kolotoče kolem Walteru PPK. Na letní večer, ale dostačující ... ()

IronRocky

Na levo od výtahu je velmi povedená situační komedie, která ma velmi dobrý scénář a je plná vtipných hlášek a různých střeštěných situací a záměn. Richard je jako vždy skvělý a ostatní herci jsou neméně dobrý a skvěle se doplňují. Nejvíc mě dostala scéna kdy Richard vypráví příběh o pistoli a zapalovači, který vypadá jako pistole dvoum strážníkům. To nemělo chybu. Takže tahle komedie je určitě podle mě jedná z nejlepších komedií s Richardem. ()

Oskeruše

Humor pramenící z celé řady nedorozumění a těch nejneočekávanějších náhod a shod okolností skvěle osvěží nejen za dusných letních večerů. Konverzační komedie se vším, co k tomuto žánru patří – prostor ohraničený osmi stěnami dvou bytů, dvěma balkony oddělenými zákeřně tepanou mříží a jednou chodbou s rozpustile pomrkávajícími výtahovými tlačítky. Vypointované dialogy, které by určitě dokázaly rozeznít salvami smíchu i divadelní hlediště. No a v neposlední řadě výborné herecké výkony – bez nich by se ostatně tato veselohra podle docela jednoduchého scénáře mohla snadno zvrtnout v trapnou tragédii. ()

kyLuke

Výborná francouzská situační komedie s až vynikající hudbou ! A Pierre Richard se do role přesně hodí !!!! ()

Stanix

Není to zrovna legrace k popukání a vtipných momentů není mnoho, ale i tak se to dá i po letech zhlédnout. Hodně nepovedený je soubor herců, kteří krom Richarda a Emmanuelle Béart nemají moc co nabídnout. ()

Pitryx

Zpočátku vynikající snímek, stále je na co se dívat, ale tak ve třetí části, kdy se začne s vysvětlováním a hádáním to začne být nudné až trapné. Přesto jsem se bavil už po několikáté. 7708/7908 ()

Dinsberg

Divadelní etuda o čtyřech lidech, dvou bytech a nekonečných zmatcích, které přelévají děj z jednoho bytu do druhého. Pierre Richard jako by ztratil své kouzlo a snaží se bavit mimikou, na což prostě nemá. Zbytek herců je velice nevýrazný. A když je nejhůř, přispěchají policajti. Na tohle upozorňovali už Monty Pythoni. ()

Benjik

Tohle bylo maximální psycho s maximálně jebatelnou Béart. Ach. Střídavě jsem se přepínal do dvou módů - válení se pod gaučem smíchy a slintání na gauč chtíčem nad roztomilostí Emmanuelle. ()

knihovna

Možná poslední dobrá francouzká komedie. Malý prostor, velký zmatek, ale především, alespoň pro mě zábava. Popravdě mít takovéto sousedy tak to zábava asi nebude, ale takhle v televizi to nevadí. ()

ostravak30

Umím si tuhle komedii představit jako skvělé divadlo. Na prknech, co znamenají svět a se skvělými herci, by mohlo jít o velmi kvalitní podívanou. Tak kvalitní, jakou nám připravili autoři tohoto snímku. Pierre Richard těžil vždy hlavně z toho, že sám o sobě vypadal komediálně. K tomu přidal velký herecký talent a máme komedie, které díky němu stoupají o desítky procent. Myslím, že ani jeho kolegové se ale nemají za co stydět. Vzhledem k složitosti děje a hlavně dialogů se jedná o dost dobrý herecký koncert. Celé to tvoří de facto jednoduchou zápletku, zašmodrchanou ale takovým způsobem a do takové absurdity, že je to velká zábava. Maximum dávám jen díky jednomu záporu, který shledávám já. Je hodně vidět, jak některé dialogy chtěli scénárista vyšperkovat do absolutoria, ale někde zkrátka jeho třešnička na dortu tak vtipná není. Zkrátka, někdy by chtělo ubrat, jinde přidat. Ale já se bavil, nejen proto, že mám hlavního herce moc rád. Řeklo by se, že jeden byt, jedna chodba a dokola se opakující motiv žárlivosti nemůže stačit. Tihle mistři klasické francouzské komedie ale dokazují opak. A dělají to jak jinak než mistrovsky. ()

mac000

Po "Blondýnech" a veselohrách s dvojicí Richard- Depardieu je toto film, který naplno ukázal skvělou komiku Pierre Richarda a způsob, jak utáhne necelou hodinku a půl dějě, odehrávajícího se prakticky ve dvou místnostech (film nezapře svoji divadelní předlohu). Skvělý je ale neje Richard, ale celá čtveřice hlavních protagonistů ! ()

cinema_cz

Omyly a záměny partnerů, zápletka založená na dvojsmyslných náhodách a hlavně - zmatek. Tato v podstatě divadelní inscenace (děj se z 99 % odehrává v Yannově bytě) nepřináší nic nového, překvapivého ani opravdu originálního. To všechno už jsme viděli, určitě i lépe zpracované. Milovníkům komedií ze staré školy a příznivcům Pierra Richarda snad film přinese půldruhé hodiny nenáročné zábavy. (06/1991, Iva Hejlíčková) ()

PetrJulian

I když Hořčice mu šlape na paty, je tento film z těch, ve kterých Richard hrál, mým nejoblíbenějším. Co dodat ke komentářům, které už zde jsou? Občas si protiřečí - jede označí scénář za slabý, druhý za kvalitní. Já se kloním k té druhé skupině. I když je fakt, že bez Richarda by to nebylo ono ani s kvalitním scénářem. P.S. Kde se dá sehnat takový zajímavý zapalovač? ()