Reklama

Reklama

Epizody(12)

Obsahy(1)

Hlavní hrdinkou je dívka Miho Nishizumi, která nastoupila na dívčí akademii Oorai, aby nemusela jezdit v tanku. K jejímu neštěstí se tato možnost otevřela jako volitelný předmět a začala na ni naléhat předsedkyně třídy. Nakonec souhlasila a po čase se stala kapitánkou celého sboru. Ale jak si povede v bojích? Podaří se jejímu týmu dostat do finále? A co se stane, když nezíská první cenu? (TerryFins)

(více)

Videa (2)

Promo 1

Recenze (18)

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele

Jedná se o velkou bizarnost, na kterou jsem narazil náhodou, přes související zajímavost s filmem Kelly´s Heroes. Navzdory bizaritě se jedná o docela humornou záležitost, která má rozumnou stopáž i počet dílů. Tankové bitvy jsou dělané s vtipnou nadsázkou a humor osádek je občas velice trefný. Oblíbil jsem si posádku StuG III, postavu Mako a neskutečné hlášky od Darjeeling. První díl mne tolik nezaujal, ale od druhého dílu jsem to sjel najednou a dost sem se bavil. ()

killjezor 

všechny recenze uživatele

Absurdita na n-tou. Kupodivu ale funguje víc než dobře. Kombinace středoškolských kroužků a obrněné techniky z WWII je dokonalá a až nebudou tankové bitvy ze strategického hlediska nijak převratné, jsou velmi dobře filmově zpracovány. Nedokážu si představit, co by se stalo při větším rozsahu, ale při délce 12 dílů to funguje dokonale. A navíc, pokud jste aspoň minimální fanda do vojenské techniky, tak překousnete i školní pasáže. ()

Reklama

Hees 

všechny recenze uživatele

Kto to kedy videl, aby na tankoch boli chlapci, keď je to hlavne pre dievčatá (aj toto zaznie cez toto anime). Zoberme veľa milých dievčat, ktoré majú rôzne povahy a dajme ich do tanku, aby bojovali proti sebe v neľútostných bojoch za svoju školu a vznikne nám toto anime. Takéto boje v tankoch musia byť veľmi taktické a premyslené, ale mne v tomto prípade pripadal taký premyslený len posledný rozhodujúci súboj a ostatné sa mi zdali, že boli len o náhode. Posledný súboj naozaj je tým najkvalitnejším v anime a tiež koniec je veľmi pozitívny a tak naladí toto anime aj svojho diváka. Čo v anime, ale teda zaujme a čo nie? Jednotlivým postavám kedže ich je milión sa anime teda vôbec nevenuje, okrem hlavnej hrdinky Miho Nishizumi a aj tam hlavná nosná téma toho prečo odišla na inú školu nie je vôbec naplno využitá. Čiže pri tomto anime som zabudol na to, že by v ňom išlo o nejaké traumatizujúce situácie, ale skôr v ňom ide len to, aby divák bol zabavený a tešil sa na ďalší pozitivitou nabitý diel. Ak sa niečo negatívne, alebo niečo v čom by mohlo byť toto anime dramatické v ňom vyskytuje následne sa tomu už vôbec nevenuje a tak problémy, ktoré "akože" dievčatá majú s tým, že jazdia na tankoch ustupujú do úzadia a sú absolútne negované. Samozrejme to nehovorím ako kritiku, ale len rozoberám fakty o čom toto anime je a čo chce pre svojho diváka urobiť. Musím uznať nápad posadiť dievčatá do tankov a ešte aby boli roztomilé je super, ale je ich proste príliš veľa a tak nie je v anime popri súbojovej časti, ktorá tvorí gro celého anime... nie je čas tieto dievčatá hlbšie spoznať. Čiže čo som vlastne dostal, keď som toto pozeral? Čistokrvnú oddychovku! ()

yenn 

všechny recenze uživatele

Miho Nišizumi není nijak nadšená z faktu, že pochází z rodiny proslulé bojovým uměním senša-dó. Studentská rada střední školy Órai se však rozhodla oprášit zdejší zašlou slávu cesty tanku a právě od Miho si slibuje nejvíce. Panzerkampfwagen IV čeká! Do různých pásových bojových strojů postupem seriálu usedne zhruba třicet studentek, jejichž osobnosti jsou povětšinou propracovány úměrně stopáži a spíše než jednotlivé postavy jsem vnímal charakteristiky jednotlivých posádek (volejbalistky, obdivovatelky vojevůdců atd.). Pětice hlavních hrdinek s Mirkou Dušínovou v čele a členky školní rady jsou sice výraznější, leč vcelku archetypální. U sportovního anime, jímž jsou Dívky s tanky především, však považuji za podstatnější jiné vlastnosti. Jsou bitvy dostatečně různorodé? Skýtají diváku napínavou podívanou? Nabízejí zajímavé lsti a úskoky? A jelikož tankistky na vše odpovídají kladně, náleží jim kladné hodnocení. K dobru přičítám též občasné, velice atraktivní záběry z čela jedoucího tanku. 7/10 ()

Subjektiv

všechny recenze uživatele

Kaligrafie, ikebana, kendo a jízda v tanku, mladá dívka může rozvíjet své půvaby všelijak. Zvláště obrněnci jsou ve světě Girls und Panzer převelice populární. Školy s dobrou pověstí si nemohou dovolit, aby nevedly tankistický zájmový kroužek. Ty nejlepší mohou postavit i celou pancéřovou divizi. Meziškolní tankové turnaje, v nichž se samozřejmě neumírá, patří k významným společenským událostem a nejschopnější tankistky zná a obdivuje celý svět. Začínající, leč nadějný kroužek hrdinek seriálu Girls und Panzer sice zatím žádnou slávu nezískal, jistě si však záhy svoje ostruhy zaslouží. Aby ne, vždyť mají i jeden tank československé výroby. +++++ Divák by sázel, že režisér Tsutomu Mizushima, autor crazykomediálních anime seriálů, s takovým seriálem naloží způsobem, který odpovídá jeho dosavadní tvorbě a zaplní jej absurdními gagy. Navzdory očekávání a tématu však Mizushima vytvořil překvapivě konvenční seriál, který vyniká právě jen tím, že v něm středoškolské studentky jezdí v tancích. Kdyby stejný přístup ke svému koníčku projevovaly kupříkladu v kroužku výtvarném, dokonalá průměrnost by vystoupila zřetelně na povrch. +++++ Girls und Panzer patří do rodiny seriálů pro military geeky, které přijímají formu určitého žánru, jehož požadavky naplňují, ale hlavní roli hraje vojenská technika. Zrovna tak, jako Upotte!! skrze ecchi představovalo ruční palné zbraně. Technické specifikace a řeči o taktice v tenkových bitvách nás jistě čekají... Končím po pátém díle. ()

Galerie (309)

Zajímavosti (7)

  • Dívky, především posádka StuGu, často zmiňují historické bitvy a vojevůdce, jako je Caesar nebo Sun Tzu. Jejich nejoblíbenější je zřejmě německý tankový generál Heinz Guderian, který je zmíněn hned v několika dílech. (MartinTaylor)
  • Film, na který se dívky dívají v desátém díle, je animovaná verze filmu Kellyho hrdinové (1970). Na to odkazuje i název jejich plánu ve dvanáctém díle "Kellyni hrdinové". (darkAsh)
  • I přes to, že dívky podle svých vlastních slov při jízdě tankem střílejí ostrou municí, nikdo nikdy neumře, nezraní se a tanky jsou do příští bitvy vždy dokonale opraveny. (MartinTaylor)

Reklama

Reklama