Armáda stínů

• Francie L'Armée des Ombres (více)

Drama se odehrává v okupované Francii za druhé světové války. Philippe Gerbier (Lino Ventura), jeden z šéfů odboje, v civilu inženýr, prchá z pařížského gestapa. Kontaktuje tajnou skupinu a znovu nasazuje svůj život. Setkává se a Mathildou (Simone Signoret), která prokazuje neuvěřitelnou statečnost, všichni ji obdivují a váží si jí. Jednou se však Mathilda dopustí malé, ale osudové chyby... (šubelinka)

gizi

Celkový výsledek filmu je výborné skloubení všech filmových článků, počínaje režií přes herce a hudbou konče. Proto i výsledek je velmi povedený. Přestože by se někomu mohlo zdát téma ne až tak zajímavé, jeho podání je prostě výborné. 75%, 9.6.2015. ()

Johgas

Výborný film o francouzském odboji v letech 1942-1943. Naprosto civilní, bez emocí. Jediný úsměv filmu je úsměv dcery paní Mathilde na fotografii....Lino Ventura je nej a ostatní mu skvěle sekundovali. Vrcholná scéna - seskok Lina padákem a vše, co tomu předcházelo (včetně detailů s brýlemi) a běh v podzemním bunkru před popravčí četou s překvapením...Je to dost jiné než série filmů o Sedmé rotě nebo Haló, haló. Od shlédnutí filmu uběhlo 48 hodin a pořád o něm přemýšlím...asi se podívám znovu. Co bych změnila - trochu bych ubrala na stopáži. ()

90125

Čakal som príbeh plný napätia, tiesnivej, dusnej atmosféry, s do hĺbky prepracovanými charaktermi postáv. Dostal som vyše dve hodiny sice kultivovanej, typicky francúzsky noirovej, ale stále nudy. O dramatické scény je v tomto filme skutočne núdza. Figurky sa presúvaju hore-dole, hovoria o akomsi boji a o nebezpečí, ktoré ale ja, ako divák vôbec necítim. S tých náckov totiž nejde vôbec strach, takže aký odboj, proti komu ? Dosť veľké sklamanie. 50 % ()

BruceTichac

Lina Venturu miluju a obvykle hodnotím jeho filmy plným počtem hvězdiček, ale od tohoto filmu jsem čekal trochu víc. Děj neměl spád, chyběly mi zde i nějaké emoce, nebo válečná bojová scéna. Dávám čtyři hvězdičky, ale jen kvůli Venturovi. ()

Ferguson

Trochu mi to připomnělo Bressonova "K smrti odsouzeného". Lehce asketické, nic nepřibarvující. Mohlo to mít kratší stopáž, ale naštěstí to je po stylistické stránce nevšední snímek, tak si to divák užije i přes tu délku. ()

PORTER44

Ponuré válečné drama z okupované Francie během druhé světové, kde skupina odbojářů v čele s L.Venturou,pomáhá hledaným a odsouzeným utéct do Anglie,postupně ale celou skupinu odbojářů stejně Němci dostanou.Celkově docela solidní a napínavé drama ale na druhou stranu občas se objeví i nudnější scéna,s hereckými výkony spokojenost. ()

honza.g

Jakýsi protipól seriálu Haló, haló. Ne, že by to byl truchlivý film, ale rozhodně se nezasmějete. Žádná agitka, žádná oslava odbojářů, jen ždibíček patosu - je to jen všední a vlastně špinavá práce podzemního hnutí v zemi, kde není stanné právo, natož nějaká heydrichiáda. Přesto proti odpůrcům, často jen domněle aktivním, vystupují Němci nesmírně tvrdě. Píše se rok 1942, Němci jsou si jisti svou pozicí v západní Evropě, ale ve Francii roste odboj. Z jeho vlastní činnosti film moc neukáže, jde především o psychologii odbojářů a vztahy mezi nimi - vznešenému cíli se nakonec podřídí vše. ()

Noirová klasika v Litoměřicích

Noirová klasika v Litoměřicích