Cesta

• Česko Tulák (více)

Děj se odehrá v blízké budoucnosti, kdy už svět jako takový trošku přestává zvládat všechen ten civilizační nepořádek a každý kope sám za sebe. Drsňák Eric v tom má jasno a kašle na všechno, na všechny i na svou minulost. Jediné, co mu zbylo, je auto. Když mu ho ale parta zlodějů ukradne, rozhodne se je v australské pustině vypátrat a zlikvidovat. Překvapivě na to však nebude sám. Pomůže mu totiž Reynolds, trochu naivní a ne zrovna inteligentní člen onoho gangu, kterého parťáci nechali ve štychu. (valmez79)

error81

Mám rád tyhle postapo filmy a tenhle byl i dobře obsazen a obsazení podali výborné výkony. Seru na děj, důležitá je atmosféra, která byla vykreslena dokonale.No a kdyby Guy na svém lovu potkal a řešil ještě více těch zvláštních individuí, bylo by to za 5*. ()

dago79

Uf tak toto bolo nekonečné a nekonečne nudné. Akože postapo film kde Gáj Pírs nepovedal skoro jednu celú vetu a Robo Patizón hral umumlaného debila. Natáčanie jazdy v aute, uprené zbytočné pohľady a sem tam strela z pištole ešte neznamená, že bol natočený film a v tomto prípade to platí dvojnásobne. A pointa tohto diela? Hnmm... ()

simonman odpad!

David Michôd má velmi nereálnou představu o tom, jak by Austrálie vypadala deset let po kolapsu, ale natočil o tom film. SPOILER: Bohužel, i já obyčejný středoevropan vím, že když někomu dám, v zemi bez zákonů, do ruky nabitou zbraň a řeknu mu "ty hajzle zaplať mi za ni 300 dolarů nebo vypadni!" tak mě logicky tou nabitou zbraní nejspíš zastřelí a odkráčí s úsměvem na rtu. Což suverénní překupník se zbraněma v tomto filmu vůbec nečekal a .... ano, byl zastřelen. KONEC SPOILERU. A to je jen jeden příklad z řady podivností. Jestli ze mě chcete dělat debila, prosím, já to ocením. Odpadem. ()

soulless

Ona to je v podstatě sračka o ničem ... hlavně ten background mi tam trošku chybí, člověk vlastně neví vocogou. Nicméně Pattinson zahrál dementa naprosto exkluzivně a proto by byla škoda ten film zatracovat. 5/10 ()

clive3

Pomerne dobry pribeh, protoze do poslednich deseti minut netusite o co hlavnimu hrdinovi vlastne jde. A ani si clovek netroufne odhadnout jeste par minut pred koncem jak pribeh bude pokracovat, nez se to vyresi rychle a to tak jak by clovek uplne necekal. Pattinson hraje jako buch pritelefonovanyho vidlaka co se neumi ani poradne vymacknout a rozhodnout se o necem uz vubec ne. Jeho vykon v tomhle jinak pomerne plitkem postapokalyptickem pribehu stoji opravdu za shlednuti. Doporucuji v puvodnim zneni. Je to zazitek. Jinak asi standardni film na jedno dve shlednuti. ()

Prokop23

Výborný tak trochu jiný post-apokalyptický film. Atmosféra a herecké výkony. Guy Pearce, post-apokalyptycký anti-hrdina jak má být. A Pattinson? Tenhle chlápek mě šokoval, už si jej nebudu pamatovat jako vystajlovaného frajírka s protézou, který způsobuje vlhnutí třináctek. Naprosto geniální výkon, řeč, mimika a pohyby - symfonie. ()

PORTER44

Myslel jsem po první půlhoďce že to nedokoukám ,připadlo mi to jako pořádná psychárna,prostředí uprostřed stepi,příběh kde sem nevěděl vůbec vo co go,v jaké době se to odehrává, ale po první mrtvole liliputa přibývaly další a začalo to mít nějaký spád,nakonec docela slušný thriller. ()

kori_kori

ponurý, táhlý, pod nohama křupavý, vyprahlý, fest zaprášený ... špinavý krky, nohy, hnijící zuby ... pistolky, náboje ... pohyby, mimika, pohledy, jeden usedlík lepší jak druhej, stařík mluvící očima ... vrzavá hudba ... vtažená do děje, užaslá, smutná nakonec ... pokud je měřítko dobrých filmů podprůměrné hodnocení na csfd, pak díky za tipy ... mně se film líbil moc, herecké výkony Guye i Roberta prostě jo ... ty musíš mít to auto vážně rád, miláčku ;-) ()

Tina.T

Mno. Včera bych napsala, že to stálo za starou belu, ale dneska se to ve mě trochu rozleželo. Snímek pomalý, komorní, s hutnou atmosférou prachu, kamení v puse, nábojů v kapse, potu, špíny, nedostatku vody a vlastně čehokoliv. Lidi otupěli, smrt je všude a za sebemenší prohřešek, lidský život pro některé ztratil kompletně cenu. Přesto i tady se lidi snaží přežít jak se dá. Někdo se snaží pomáhat, jiný jen parazituje a hlavní hrdina si jde tvrdě za svým, přes mrtvoly. Doslova. Pattinson je tam v protikladu ke všem svým sladkým rolím, hraje tu zápornou roli, duchem slabšího mladíka s texaským přízvukem a musím říct, že si to u mě trochu vyžehlil, hrál ho fakt dobře. Jinak z filmu moc žádný přínos nevidím, snad jen tu myšlenku, že je opravdu lépe nevěřit nikomu, protože nikdy nevíte, kdo vás kdy střelí do zad, nebo nechá na prašné silnici postřeleného chcípnout. Včetně vlastní rodiny. ()

january

Vcelku rozvleklý film, co mě nevím proč dostal. A určitě to nebylo tím, že projekci uváděl Pattinson v kocovině. Pierce skvělej a zmíněnej Pattinson naprosto, ale fakt naprosto geniální. Téměř všemi zmiňovanou závěrečnou pointu jsem musela docela rozdýchávat. ()

Kaylar

Chvíli jsem váhala ohledně hodnocení, nakonec jsem udělila tři hvězdičky. Vnímavější divák si ve filmu najde spoustu toho, co není vidět, ale cítit... Post-apo svět je beznadějný tak akorát, nepříjemné horko a atmosféra nedůvěry lidí vůči lidem z filmu přímo čiší. Divák si jen stěží najde nějakou kladnou postavu, ostatně já také neshledávám důvod, proč to vůbec činit...Uvěřitelná pointa logicky zakončuje celý film. ()

dunbar

Nič pre tempo a akcie chtivých divákov. Vizuálne a lyrické. Nádhera. Patizón zahral prekvapivo dobre. Drsné a bez škrupulí. Super! ()

Filmaři z Austrálie nezahálí

Filmaři z Austrálie nezahálí

22.06.2014

Asi nejvýraznější australský režisér a scenárista současnosti David Michod má napilno. Jeho očekávaný Rover, který Quentin Tarantino označil za mistrovské dílo a nejlepší post-apokalyptický film od… (více)