Bláznivá komedie 2

Itálie, 1991, 91 min

Neri Parenti

Leonardo Benvenuti
  • kingik

Naprosto nevídaná směs ultratrapnosti a nevtipnosti podáváná bezostyšně dvojící komiků, kteří jsou už dávno za zenitem. To, co v jedničce občas zafungovalo, ale nikoliv vtipně, je tady prezentováno tak tupě polopatickou formou, že i pouhé uklouznutí na banánové slupce v grotesce, je proti tomuhle extra třída. Absolutně nesouvislý děj připomínající improvizační cvičení dvou komiků, kteří to stále nechtějí zabalit, je naprosto k nevydržení.(4.1.2011)

"Prepáčte, vy nie ste letuška? Som, ale mám takéto gule!" Blázni sa vracajú, tentokrát vypadnú z plagátu a opäť si vyskúšajú rad zamestnaní pri výkone ktorých zdevastujú, rozflákajú, rozmlátia a zmasakrujú všetko a všetkých čo majú tú smolu že sa k nim dostanú bližšie než 2000 kilometrov. Saniťáci, policajti, piloti,legionári, vianočný dedovia, všetko robia s rovnakým demolačným nadšením. Samozrejmosťou je množstvo úplne dementného humoru založeného na tom čo sa komu dá vraziť do zadku, ako Pinokiov nos či špic lietadla a poteší aj granát v plukovníkovej latríne ( "chlapi zle je, zasa nebol na veľkej" ). Za tento výčin ich síce zavesia dole hlavou za bimbasov, ale bohvieaký efekt na ich disciplínu to nemá. Je na každom či sa bude smiať keď zapnú húkačku na sanitke a okoloidúca babka od ľaku urobí trojité salto, alebo keď si Vilaggio vlezie do turbíny ktorá mu okrem tradičného hára tentoraz poriadne vyfúka aj chlpy v rozkroku. "Sme legionári, my sa smrti nebojíme! No dobre ale čo to tu smrdí? Troška som sa priposral, no!" BU-Ha-Ha...!(18.8.2012)

Dlouho tomu co jsem viděl tuto komedii, ale pamatuj se že jsem se žezal smích od začátku do konce. Střeštěné scénky které byste jen těžko vymýšleli. Sanitka, letadlo, prostě všude to byl opravdu komediální extrém. Kdo se chce pořádně zasmát, a nevyžaduje náročnou dějovou linii tak ideální na pobavení. 68%(14.8.2007)

• Colonist

Ne, ne, ne. Zatímco jednička mě mile překvapila (dal jsem jí slušné ****), protože to byla opravdu vtipná komedie, kde trapného a vulgárního humoru bylo pomálu, zde je to úplně naopak. Tady se humor skládá jen ze zabodávání všemožných předmětů do zadnice, kopání do koulí a podobně. Ačkoliv i v jedničce se našlo dost scén, kde nebyla nouze o různé údery a destrukci, tam to fungovalo, zde je veškerá snaha o pobavení neuvěřitelně křečovitá, nevtipná a bohužel právě trapná. Je to trapné a je toho moc. Tohle je přesně ten druh vulgární italské komedie, kterou nemusím. No, dalo se to očekávat, že když byla ujetost v jedničce na snesitelné úrovni, tady to bude už jen horší. Jednotlivé příběhy (saniťáci, strážci zákona, aerotaxi, legionáři a vánoční dědové) jako celek nejsou dobré. Pár slušných momentů a hlášek film má, ale narozdíl od prvního dílu už ho v životě vidět nemusím. Aspoň, že je to oproti těm nejpříšernějším Villaggiovým počinům stále ještě koukatelné, ačkoliv v závěru jsem už sledoval hodinky a počítal každou minutu. Mimochodem, film několikrát vykrádá americkou Bláznivou střelu - šacování podezřelého, jízda všude možně z pohledu majáku na střeše policejního auta,... První díl byla povedená a velmi vtipná buranská komedie. Zařadil jsem si ji do filmotéky a rád se k ní budu vracet. To se o dvojce opravdu říct nedá. Na CSFD je mezi prvním a druhým dílem rozdíl jen o 4 procenta, ale ve skutečnosti je dvojka o celou polovinu horší než první díl. A na ten třetí si už raději netroufám... O český dabing hlavních postav se zde znovu postarali Václav Postránecký a Vlastimil Zavřel.(15.2.2009)

Ti dva si prostě nedají pokoj. Paolo Villaggio a Renato Pozzetto jsou zpět a v plné síle. Komu jejich první společný snímek nestačil, tady má další jejich útok na svoji bránici. Opět se jedná o povídky s různým pracovním zařazením, kde slovo 'chaos', zní jako cukříček. Komedie pro všechny, kteří chtějí zahnat chmury.(8.2.2015)