Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Paolo a Renato tentokrát slezou z plakátu prvního dílu Bláznivé komedie, aby je nepřelepili novinovou reklamou. Oba naši hrdinové způsobí opět spoustu zmatků, demolicí a především smíchu. Sami uvidíe, co tihle dva svedou jako provozovatelé aerotaxi, legionáři, nebo vánoční dědové. (Wlashack)

Recenze (66)

PeteBuck 

všechny recenze uživatele

Slabsie ako jednotka, ale stále celkom fajn. Na zabitie nudného večera celkom fajn. Ale tu už je vidieť, že im akosi dochádza dych. Opakujúce sa vtipy, vykrádačka určitých filmov. Je to zasa v podstate taká zmes dvojky blbcov, ktorá sa snaží niekde uplatniť, vôbec im to nejde a okolo seba šíria iba katastrofálny bordel. ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Platí praktický to samé jako u jedničky (i se skvělým dabingem Postráneckého se Zavřelem.) Akorát se tentokrát víc tlačí na pilu a zamrzí několik zbytečných vulgarit. Kvalita je krapet nevyrovnaná. Záchranářská a policejní část je poměrně slabá, letecká a vojenská je celkem solidní a závěrečná Vánoční je nejlepší (u té jsem se upřímně nasmál.) ()

Reklama

Hanys_ 

všechny recenze uživatele

Na první pohled sice slabší, na druhou stranu některé scénky bych pomalu pasoval mezi top parodie akčních filmů. Takoví policajti na úvod, nebo v půlce cizinecká legie - to jsou fakt top zářezy a patří k tomu nejlepšímu, co jde u dvojky Villagio-Pozzeto vidět. Každopádně stějně jako jedničku, tak i tenhle druhý díl bych si zfleku dal za pár měsíců klidně znovu. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Ne, ne, ne. Zatímco jednička mě mile překvapila (dal jsem jí slušné ****), protože to byla opravdu vtipná komedie, kde trapného a vulgárního humoru bylo pomálu, zde je to úplně naopak. Tady se humor skládá jen ze zabodávání všemožných předmětů do zadnice, kopání do koulí a podobně. Ačkoliv i v jedničce se našlo dost scén, kde nebyla nouze o různé údery a destrukci, tam to fungovalo, zde je veškerá snaha o pobavení neuvěřitelně křečovitá, nevtipná a bohužel právě trapná. Je to trapné a je toho moc. Tohle je přesně ten druh vulgární italské komedie, kterou nemusím. No, dalo se to očekávat, že když byla ujetost v jedničce na snesitelné úrovni, tady to bude už jen horší. Jednotlivé příběhy (saniťáci, strážci zákona, aerotaxi, legionáři a vánoční dědové) jako celek nejsou dobré. Pár slušných momentů a hlášek film má, ale narozdíl od prvního dílu už ho v životě vidět nemusím. Aspoň, že je to oproti těm nejpříšernějším Villaggiovým počinům stále ještě koukatelné, ačkoliv v závěru jsem už sledoval hodinky a počítal každou minutu. Mimochodem, film několikrát vykrádá americkou Bláznivou střelu - šacování podezřelého, jízda všude možně z pohledu majáku na střeše policejního auta,... První díl byla povedená a velmi vtipná buranská komedie. Zařadil jsem si ji do filmotéky a rád se k ní budu vracet. To se o dvojce opravdu říct nedá. Na CSFD je mezi prvním a druhým dílem rozdíl jen o 4 procenta, ale ve skutečnosti je dvojka o celou polovinu horší než první díl. A na ten třetí si už raději netroufám... O český dabing hlavních postav se zde znovu postarali Václav Postránecký a Vlastimil Zavřel. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Prekvapivo oveľa lepšie než prvý diel. Samozrejme že aj tu je plno primitívnych vtipov, niektoré priveľmi tlačia na pílu, avšak už vám tak nebehá mráz po chrbte z trápnosti snímky. Paolo Villaggio opäť taká snímku ako sa len dá. A to aj s idiotským scenárom. Bohužiaľ treba s rukou na srdci priznať, že táto talianska komédia vykráda americkú Bláznivú strelu (1988) a preto si taký obdiv a slávu nezaslúži, lebo na niečom sa priživovať, respektívne niečo okopírovať, nieje úspech. Každopádne asi aj preto, že si dala za vzor niečo z americkej produkcie a od kráľa komédií Leslieho Nielsena, som sa na tejto paródií aj z chuti zasmial (oproti jednotke) a aj príbehové scénky boli viac prepracovanejšie a tak som bol ako tak pozitívne prekvapený a som rád že po zlej jednotke som sa odvážil pustiť do pokračovania. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama