Bláznivá komedie 2

Komedie

Itálie, 1991, 91 min

Neri Parenti

Leonardo Benvenuti

Dlouho tomu co jsem viděl tuto komedii, ale pamatuj se že jsem se žezal smích od začátku do konce. Střeštěné scénky které byste jen těžko vymýšleli. Sanitka, letadlo, prostě všude to byl opravdu komediální extrém. Kdo se chce pořádně zasmát, a nevyžaduje náročnou dějovou linii tak ideální na pobavení. 68%(14.8.2007)

• Colonist

Ne, ne, ne. Zatímco jednička mě mile překvapila (dal jsem jí slušné ****), protože to byla opravdu vtipná komedie, kde trapného a vulgárního humoru bylo pomálu, zde je to úplně naopak. Tady se humor skládá jen ze zabodávání všemožných předmětů do zadnice, kopání do koulí a podobně. Ačkoliv i v jedničce se našlo dost scén, kde nebyla nouze o různé údery a destrukci, tam to fungovalo, zde je veškerá snaha o pobavení neuvěřitelně křečovitá, nevtipná a bohužel právě trapná. Je to trapné a je toho moc. Tohle je přesně ten druh vulgární italské komedie, kterou nemusím. No, dalo se to očekávat, že když byla ujetost v jedničce na snesitelné úrovni, tady to bude už jen horší. Jednotlivé příběhy (saniťáci, strážci zákona, aerotaxi, legionáři a vánoční dědové) jako celek nejsou dobré. Pár slušných momentů a hlášek film má, ale narozdíl od prvního dílu už ho v životě vidět nemusím. Aspoň, že je to oproti těm nejpříšernějším Villaggiovým počinům stále ještě koukatelné, ačkoliv v závěru jsem už sledoval hodinky a počítal každou minutu. Mimochodem, film několikrát vykrádá americkou Bláznivou střelu - šacování podezřelého, jízda všude možně z pohledu majáku na střeše policejního auta,... První díl byla povedená a velmi vtipná buranská komedie. Zařadil jsem si ji do filmotéky a rád se k ní budu vracet. To se o dvojce opravdu říct nedá. Na CSFD je mezi prvním a druhým dílem rozdíl jen o 4 procenta, ale ve skutečnosti je dvojka o celou polovinu horší než první díl. A na ten třetí si už raději netroufám... O český dabing hlavních postav se zde znovu postarali Václav Postránecký a Vlastimil Zavřel.(15.2.2009)

Titáni italské komedie Pozzetto (NÁSTRAHY VELKOMĚSTA) a Villaggio (série s Fantozzim) pohromadě v jednom filmu! Jedničku a dvojku jsme jako děcka sjížděli furt dokola, ale silně pochybuju, že by mě to bavilo i dneska. Jedničku a dvojku jsme jako děcka sjížděli furt dokola, ale silně pochybuju, že by mě to bavilo i dneska.(11.4.2016)

Podobně jako v jedničce, jenom ještě více epizodněji. Kolísá nikoliv úroveň jednotlivých minipříběhů, ale jednotlivých scének v příbězích. Oceňuji, že vše je volně spojenou a tvůrci si docela dali práci s detaily. V jednom místě jsem se ale zasmál opravdu od srdce, to se jedničce nepovedlo. Opět první dabing (Postránecký, Zavřel).(12.10.2016)

• kingik

Naprosto nevídaná směs ultratrapnosti a nevtipnosti podáváná bezostyšně dvojící komiků, kteří jsou už dávno za zenitem. To, co v jedničce občas zafungovalo, ale nikoliv vtipně, je tady prezentováno tak tupě polopatickou formou, že i pouhé uklouznutí na banánové slupce v grotesce, je proti tomuhle extra třída. Absolutně nesouvislý děj připomínající improvizační cvičení dvou komiků, kteří to stále nechtějí zabalit, je naprosto k nevydržení.(4.1.2011)