Maléry pana účetního

• slovenský

Maléry pána účtovníka

Komedie

Itálie, 1980, 98 min

"On žere, on žere"... =D Nesmrtelná klasika. Viděno tolikrát, až se zahřívala VHSka. Fantozzi měl vždycky moje sympatie a jako nastavené zrcadlo světu, to bude fungovat snad vždycky. Důležité poselství je ale u Fantozziho vždycky a to, že máme mít rádi to, jací jsme a když vás někdo miluje, tak je to vždycky výhra. "Muhekl poftotr"... "Fantozzi, to jste vy?" =D(19.1.2014)

"Maléry pána účtovníka" sú najlepšou časťou celej Fantozziovskej série. Paolo Villaggio sa tu predviedol v najsilnejšej forme. Jednoduchý scenár, ktorý je zložený s výborných gagov, humorných dialogov a bláznivej mimiky Huga Fantozziho. V ostatných častiach sa nájde hodne hluchých, ba až trápnych momentov, ale v tomto diely ich budete hľadať ťažšie. ***(5.2.2008)

Najlepší Fantozzi vôbec, patrí medzi vrcholné diela európskej a svetovej komiky, je to jedna z najlepších komédií vôbec. Pri tomto sme sa v rodine veľmi nasmiali. Vybrať pár vtipov a heftov, by nebolo ono, to si skrátka treba pozrieť. Fantozzimu sa podarilo byť nadčasovým a to je veľká vec, nádherná zábava.(4.10.2012)

Předchůdce Bláznivé střely... Překvapivě dobré balancování nad hranicí trapnosti, což s tématy jako věčné bouchání, srážení, padání nebo prdění není jednoduché. Až ke konci to spadlo do trapna, u kterého co tak sleduji zůstal Fantozzi u dalších dílů, do kterých už se tedy pouštět nehodlám :) A dabing, to je nádhera. "Kde parkujete pane účetní?"(20.7.2015)

Některé scénky jsou jak vystřižené z komedií pro teenagery, včetně prdění a ran do hlavy, některé jsou zase zkratkovitými verzemi nápadů Bennyho Hilla. Film je průhledně pitomý, ale najdou se momenty, které mě rozesmály (opička, cyklistický závod, plavba lodí). Fantozii v povedeném dabingu Stanislava Fišera (tak to má být, žádný Vinetou) bere svůj osud s nadhledem, ale, stejně, když se to vezme kolem a kolem, je to vlastně spíš smutný film.(16.5.2011)

• - Fantozziho (Paolo Villaggio) dceru hraje podobně jako v ostatních Fantozziho filmech muž. (San Miguel)

• - Ve scéně, kdy chtějí Fantozzi (Paolo Villaggio) a Figlini (Gigi Reder) volat svému nadřízenému, tak si na odraze v zrcadle za Figliniho pravou rukou můžete všimnout nápadně černé kamery, která oba dva pány snímá. (DexMASTER094)

• - Paolo Villaggio (Hugo Fantozzi) bol určitý čas zamestnaný aj vo veľkom priemyselnom podniku, kde sa podieľal na organizovaní firemných akcií, ako napr. výmena vianočných darčekov medzi vedúcimi, alebo slávnostné uznanie pre zaslúžilých pracovníkov. Práve to ho inšpirovalo k vytvoreniu postavy účtovníka Fantozziho. (krasomama)