poster

Maléry pana účetního

 • Itálie

  Fantozzi contro tutti

 • slovenský

  Maléry pána účtovníka

Komedie

Itálie, 1980, 98 min

 • AngelAngie
  ****

  Ještě opravdu velmi vtipné!(26.8.2008)

 • sta
  *****

  Jedna z mála italských komedií, které snesu. Ale postava Fantozziho v tomto filmu je naprosto geniální. Téměř všechny scény jsou tak iracionální a přitom vycházející snad ze skutečnosti působí fascinujícím dojmem.(6.6.2003)

 • BoPo
  ****

  V detstve som to mal veľmi rád. Predovšetkým jeho prípravy na sledovanie futbalového zápasu.(21.3.2010)

 • lamps
  ***

  Tak předně to má pasáže naprosto vynikající, kdy skvělé gagy neberou konce a Paolo Villaggio dokáže v každé scéně překvapit hned několika originálními a vtipnými situacemi. Ať už je to nevěra jeho šíleně krásné manželky. odtučňovací kůra nebo cyklistický závod, to všechno je natočeno parádně svižně a úderně. Bohužel druhá půlka je trochu sušší, čím dál více prošpikovaná nepěknými klišé a čitelnější snahou o rozesmání. Na druhou stranu bylo jasné, že tak vysoko nastavená laťka nemůže vydržet celých 90 minut, natož pak v dalších pokračováních. I tak ale více než příjemná a nenáročná oddychovka bez jakýchkoli trapností. 70%(12.11.2011)

 • anderson
  *****

  ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: ÚPF = I./ 1983, v pôvodnom znení s titulkami+ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 29.4.1989, réžia českého znenia (ČST Praha) = MARIE FRONKOVÁ - NIKDY, opakujem NIKDY nezabudnem na ten pamätný sobotňajší večer. Do tej doby nikto vo vtedajšom ČESKOSLOVENSKU poriadne netušil čo to je fenomén Fantozzi. Táto sobota, ale všetko zmenila. A keď nastal pondelok, tak každý pracujúci a školopovinný občan, dopodrobna rozoberal jednotlivé scény a hlášky už dva dni kultového filmu. A napriek tomu, že tento film bol v našich kinách uvedený už v roku 1983, až kultový dabing STANISLAVA FIŠERA a dokonale prepracované dialógy ho naveky vtlačili do povedomia jednej generácie. Žiaden iný Fantozzi sa tomuto prvému ešte "totalitnému" podľa môjho názoru doteraz nevyrovnal. (15.5.2009)(15.5.2009)

 • - Ve scéně, kdy chtějí Fantozzi (Paolo Villaggio) a Figlini (Gigi Reder) volat svému nadřízenému, tak si na odraze v zrcadle za Figliniho pravou rukou můžete všimnout nápadně černé kamery, která oba dva pány snímá. (DexMASTER094)

 • - Fantozziho (Paolo Villaggio) dceru hraje podobně jako v ostatních Fantozziho filmech muž. (San Miguel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace