Dračí doupě 3 - Kniha děsivé temnoty

(TV film)
  • Velká Británie Dungeons & Dragons: The Book of Vile Darkness

Další kapitola kultovního fantasy vás zavede ješte hlouběji do temnoty a fantastického světa. Mladý ušlechtilý válečník Grayson musí bojovat s draky a zlými démony a současně dbát na dodržování svých morálních zásad. To je velmi důležité zejména ve chvíli, kdy se v utajení přidá se skupině zloduchů, aby se pokusil zachránit svého uneseného otce ze spárů Shatraxe, Požírace duší, který hrozí zničením světa. (oficiální text distributora)

Scraffy

Prvý diel katastrofa, druhý diel celkom dobrý a teraz tretí rovnaká katastrofa, ako prvý diel. Efekty a samotné herecké výkony nestoja ani za povšimnutie. ()

blondboss

Je to blbosť ako remeň, ale z celej tejto béčkovej trilógie asi najznesiteľnejší aj čo sa týka deja a aj po vizuálnej stránke. Aj keď aj tu je značne cítiť televízny rozpočet a béčkové herecké výkony. Keď chcete vidieť poriadne fantasy, stavte na overené klasiky a tieto smiešne filmy si radšej odložte do šuflíka. 40 % ()

Eygam

Rozhodně nejlepší z trojice DnD filmů. Není to sice žádnej zázrak, ale koukat se na to dá...nebo to aspoň ani jednou nebylo tak trapný, abych se za herce musel stydět, a více méně to celou dobu dávalo smysl...což po prvních dvou filmech vidím jako plus. ()

Kalda69

Ne tak tragicky jako jednicka a dvojce zas nesaha ani po kotniky, hlavne teda svym ztvarnenim nejakyho "povolani" jednotlivych postav. A zaujala me myslenka ze take zalezi (ikdyz to z filmu nijak nevyplyva) na tom jak se k cili sve cesty dostaneme a jestli pri tom budeme vyt s vlky a poodhalime svoji temnou stranku, nebo zustaneme kristalove cisti. ()

HMTD

Mnohem lepší než předešlé dva díly což je kuriózní na to že tohle je TV film, zlepšili triky, kostýmy kulisy. Jen to chtělo ještě doladit příběh a obsadit kvalitnější herce. Základní myšlenka jako že se ten hodný musí přidat ke špatné partě a konat zlo v zájmu dobra, je skvělá proč jen ji častěji nepoužívají u velkofilmů kde ji mohou doplnit odpovídajícím scénáristou. Úvodní načrtnutá sekvence mi přišla poměrně kvalitní, vyděl jsem horší v rozpočtově mnohem silnějších filmech. Konec viloženě odfláknutý je to jako se dívat na nízkorospočtového Pána prstenů kde nechají poslední bitvu vyhrát za tři minuty tak že se Válečníci pomodlí. Škoda škoda nevyužitých šancí. ()

fruitixx

Ti, kteří dávají nízké hodnocení jen nechápou o co ve filmu jde. Temná noc duše je hodně hluboké téma. Ve sci-fi je to trošku jinak stvárněno ve filmu Star Wars. Konkrétně, jak se zrodil Darth Vader, jak ve víru dobra páchal zlo. Snad i odtud je ta podobnost toho kostýmu hlavního záporáka, jinak efekty a masky taky supr, dráček perfektní a zombí holčinka též. Velko scenérie točené z vrtulníku sice chybí, ale co se dá dělat. Co se týče emocí, tak je to taky trošku slabší. Zvraty v ději jsou sice překvapivé, ale zato nijak moc nenapínají. Zato se najde pár gegů, jako například vylézající oko, což je hooodně trefné a pobavilo. Smůla jen, že se plazí jak ten had a neumí se dívat dovnitř. Celkově si tak nízké hodnocení /35% za 26hlasů/ opravdu nezaslouží. ()

lusst

Ako fanúšik hry jednoducho nemôžem dať menej... K absolútnej dokonalosti chýba už len aby si postavy pri boji hádzali kockou :) Super! ()

P0dbi

Dialogy strašné, logika a chování postav nesmyslná a naprosto odfláknutý konec... Nicméně na televizní produkci zase docela slušné triky, poměrně pohledná čarodějka a velmi zajímavý "temný čaroděj", i když nevím, o co se tam vlastně snažil... Pro fanouška fantasy ve výsledku koukatelné dílko, +0,5 hvězdičky pro každého, kdo kdy hrál Dungeons&Dragons. ()

cipokomon

Dávám jednu hvězdu za draka, "holčičku" a skupinku nejméně sympatických "dobrodruhů" co jsem kdy ve filmu viděl. Zbytek se dá stěží popsat. Přejmenoval bych film na Dračí doupě 3 - 1,5 hodiny děsivé nudy. ()

ice.tea

Škoda,že tvůrci nenatočili pár snímků,jak do zajetí padl tatka toho Graysona,možná bych pak neměla dojem,že film začal odprostředka.Škoda,že s Dračím doupětem 1,2 to mělo máloco společného....A vůbec,škoda peněz a námahy vynaložené na tento film nefilm. ()

Nathaniel8

Za snahu a některé masky... nevím jaký byl rozpočet této podívané, ale viděl jsem opravdu i mnohem horší levné fantasy... ()

Bender0101

Pokřiven druhým dílem jsem jásal nad krátkou stopáží. Po poslední scéně jsem na ni nadával. Film velmi tratí právě na faktu, že je konec uspěchaný; nezajímavý "hlavní" záporák prostě umírá, romance končí, všechno pro teď dobře dopadne a otevřený konec ničemu nepomáhá. Některé efekty vypadají dobře (odporná holčička), některé ne. Souboje by samozřejmě potřebovaly poladit, zbraně občas bohužel vypadaly jako plastové hračky z večerky. Děj je jednoduchý, ale ne nezábavný. Pár postav je solidních, jen by potřebovaly víc prostoru/rozvést (krátká stopáž...), podobně jako svět. Snímek se nenese v duchu předchozích dílů, jedná se o temnější počin (dokonce s nahotou). Velká škoda promarněného potenciálu. ()

hajner

Extrémne "C"-ečko. Vtipná podpazušná akcia a asi tridsaťročný otec ale chutná čarodejka,ktorá ma asi začarovala pretože som sa pri tom nenudil. Aj som sa zasmial aj bola pekná jašterica a nadprirodzené bytosti. ()

beaverkiller odpad!

Serfař z malibu ve zbroji, černoch křížený se šmoulou, holka s železářstvím na ksichtě a hmyzo pliv si pochodujou v polystyrenových kulisách s těma nejhoršíma efektama, za který by se nestyděl ani Uwe Boll. Jedničku a dvojku sem ještě bral, ale tohle je fakt špatný. ()

DapaCz

Ta věc - to dítě - ta animace... připadalo mi to, jakoby bulharký Cinemotion vytvořil nekoordinovanou postavu a poté podle výsledku jejího chování na obrazovce naší telky dodělávali k ní nějaký děj, aby se hodil k těm pohybům, co vytváří. ten konec (divím se, že až tak daleko jsem se dostal) ten mě teda dostal... Připadalo mi to jako ta nejlacinější divadelní hra amatérských nadšenců... dojem: jakoby režisér řekl... už mě to nebaví, hoďme tam rychle nějaký konec a jdeme to prodat. Jednu hvězdičku dávám za pěknou herečku a toho slizouna. Herci nebyli až tak mizerní, jen by potřebovali lepí vedení a jiný scénář. Jestli to takhle ale půjde dál s D&D, tak počítám, že čtvrtému dílu se snad už radši i vyhnu. ()

Ecthelion

1 * za kostýmy a některé efekty. Jinak i přesto, že jsem fanda RPG a DrD, musím říct, že jsem měl sto chutí to vypnout po pár minutách, nakonec jsem vydržel tu hrůzu do konce. Ale uvedu jeden příklad za vše: ve vesnici kouzelnice zabije jednoho z bojovníků tím, že mu prostě strčí meč do podpaží (vzdálenější od kamery). V jednom okamžiku to jde nádherně vidět. Co k tomu dodat ? ()