Něco takového už považuju spíš za reality show, ale docela obdivuju, jaký uragán diskuzí s tím ty autorky dokázaly rozpoutat a jak načechraly vášně. Že by spousta lidí najednou měla pocit, že za každou cenu musí někomu fandit? Posuzovat, odsuzovat? Nebo že to jako má ukazovat, jak to má s tím přiváděním dětí na svět "správně bejt"? (Párkrát jsem sama sebe nachytala na švestkách, že na ně někdy koukám a taky vlastně už přísně kritizuju, hodnotím a vesele vnitřně posuzuju... no a pak mi to přišlo jako strašná blbost...) Na co? Co mě na tom baví nejvíc je, jak se podařilo naznačit tu mnohotvárnost situace související s rodičovstvím, kdy vlastně totéž nikdy nemůže znamenat totéž.(9.3.2013)

Dokumentární TV-seriál. Sledování čtyr různých rodin, které mají těsně před narozením svého dítěte. Sleduje se prostředí, ekonomické podmínky a také psychiku rodičů před narozením a následně i po narození novorozence. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 70% (3*) |(18.7.2013)

• igi B.

HNUS, HNUS, HNUS A HNUS! Ani mi nejde přes (stydlivé) pysky V ČEM VŠEM... . . . Hehe, prý "dokumejdlo", sic! Ale jinak svatý krindy pindy, to je neuvěřitelné, co všechno lze dnes v tušašské >telekultůře< vydávat za "dokumentární" film. Jak vidno z části zdejších hodnocení a komentářů, čudlárna už pochopila (krom jiných médií - zdravím Jolku, ten přeliz před uvedením na obrazovce byl výživný!) roli čsfd a vykazuje úpornou snahu dostat zde jakoukoli srágoru co nejrychleji do >červených< - budiž to tedy kumpánům a mrdketingu pí L.K.J. a Č.T. přáno, nezmění však NIC na tom, že byla vyplozena další televizácká sračka, jak jinak než jako už mnohokráte předtím ryze účelový vývod peněz z televize v tomto případě zjevně >Lindí< služby... . . . Jeden poctivý odpad tedy za hnus pofiderně hrané "realityšou" coby kvaziodhalení >pičismu< v Čechách, v rámci žánru "dokumentární" pak další čirý odpad pro pohodlný odtok výtoku tohoto formou i obsahem odpudivého homovidea... - - - P.S. Ani se neptám na rozpočet téhle srágory a všimné jednotlivým aktérům, na velkou domů paní Lindy & spol. ani nevyjímaje. Nezbývá než si počkat, až se někdo slušný z ČT konečně pořádně nasere a odhalí celý mechanismus toků >veřejnoprávních peněz< pro vyvolené nýmandy, neschopné však normálně pracovat a tvořit. Tak pisskultůrně pochcat všechny holky i ty jejich lulany... Statkáře je mi pak docela líto. Fakt ti ty vole jeden ty prachy stály za to dělat ze sebe pro stádo takového debila? °-/.. - - - - - (Sledováno úmorně v lednu a únoru na >debilněsrádním sprostoru< , hovnocení 382., komentsrář zde po poslední episssodě naprosto znechucený jako osmadvacátý - 19.2.2013)(19.2.2013)

• liborek_

Kdy už si konečně příslušní lidé uvědomí, že reality show je formát patřící na soukromou stanici, která má produkci kulturního bahna v popisu práce, a ne do televize placené z veřejných peněz? Po hrůze jménem Navždy svoji nám ČT připravila další porci něčeho, co se prezentuje jako dokument "sledující" určitý fenomén, co je ale ve skutečnosti jen pouhým prostředkem pro generování dalších a dalších hloupých diskuzí na facebooku a jiných "sociálních" sítích. O těhotenství, porod a rodičovství tady totiž vůbec nejde! Jde jen o to, aby potenciální znuděný divák voyersky nakukoval do cizího soukromí, bavil se nad problémy jiných, a komentoval, jak ten který pár či matka dělá to či ono blbě. Podle toho je vybudována celá koncepce tohoto typu pořadu - záměrně silně kontrastní aktéři a pokud možno co nejextrémnější, co nejvíce náhledů do jejich soukromí a co nejméně odborných vsuvek. Zájemci o problematiku těhotenství tato reality show neřekne vůbec nic (je to prostě jenom "zábavná" šou, ne dokument) a samotným aktérům jsou hraběcí rady znuděných "diskutérů" k ničemu (dostanou honorář, předvedou se národu a tím to hasne). Pokud by měli nastávající matky a otcové čerpat zkušenosti a znalosti pouze z tohoto pořadu, to raději ať jako národ vyhynem. A pokud by toto měl být trend zábavných TV pořadů oblíbených mezi obecným lidem (teď 73%), tak vlastně raději taky...(12.8.2013)

• Koryntos

Na začátek bych navrhovala tento dokument přejmenovat na V zámku a podzámčí. Zdá se to jenom mě, nebo jsou všechny čtyři rodičky úplně šílené? A může mi někdo vysvětlit rozdíl mezi dokumentem a reality show? Tak nějak mi přijde, že do obou se vybírají naprosto stejné typy lidí buď sociálně slabá vrstva, která potřebuje prachy, nebo naopak, snobská vrstva, která potřebuje ještě víc dát světu na odiv, co všechno mají a další jsou lidé, kteří stojí mimo obě vrstvy, ale jsou nějakým způsobem extrémně šílení. Celé mi to přijde jako konkurz 4 princezen, ze kterých se má jedna stát královnou a postupem času mi nakonec všechny přijdou něčím krajně nesympatické.A opravdu bych nikdy nechtěla být matka, jako žádná z nich. Takže první dáma na holení, tedy na rození. Nejprve jsem s ní sympatizovala nejvíce, za to že si to dítě, nechala po jednom štrejchu, když spoluúčastník, ani nemá očividně páru, o kterou z jeho náhodných spolusouložících šlo. Postupem času měním názor, nelíbí se mi, jaké světlo na sebe vrhá tím, když v jedné scéně říká, jak nemá peníze, v další si nechává bělit zuby a odstát poporodní tuk a v naivitě největší plánuje 3 denní výlet do Norska, za panem pravým se kterým, bude už do konce života. Přitom bydlí v místnosti, která připomíná sklad a v porodnici nezůstane déle, aby to nemusela platit, ale hlavně, že má na cigára. Druhá dáma na holení, tedy na rození. Je taková supernadžena, nevím jestli ji to opravdu tak baví, nebo je to z toho důvodu že její fouňa se doma prakticky nevyskytuje.Také během plánování pětiletky postupovali pozpátku, nejdřív zvířátka, do toho děti a nevadí, že žijeme v rozestavěném baráku, s hromadou harampádí kolem, hlavně že se máme rádi a máme rádi zvířátka. Na jednu stranu tuhle paní obdivuju, co všechno zvládá, no spíš to přehání. Něco ve smyslu: ,, Během toho, když jsem šla o půlnoci nakrmit telátko, praskla mi voda, ale nevadí, ještě zajdu na pole vykopat hektarové pole řepy, pak ještě dojdu podojit a hurá do porodnice." Tak nějak mi přijde, že zvířátka mají u téhle paní přednost na plné čáře a děti tam rostou, jak dříví v lese a ještě makají jako šroubci, aby mamině pomohly se zvířátky. Třetí paní na rození, no možná i na holení, přeci nemůže jít k porodu neodepilovaná a probůh, co když ken tu svojí barbie, náhodou uvidí upocenou. Paní typu:,, Tak táto, po pěti letech jsme oba milionáři, co by jsme si vlastně ještě tak pořídili maserati, už nám stojí v garáži, vázu z období ming máme na polici, obraz od Picassa visí nad krbem, co mi bychom si ještě cool pořídili? Už to mám táto, pořídíme si červenou tibetskou dogu, ať všichni vidí, že na to máme." ,, Blázníš mámo, šáhneš na toho špinavýho psa a už ti nikdy nedám pusu. Pokud chceš někoho oblékat do roztomilých šatečků od Prady a malinkých Vuittonek, pořídíme si radši dítě, bude to na něm vypadat vela cool a nebude divné k němu mít chůvu. " A tak novorozeňátku koupí kočárek za 70 tisíc a ke kočárku dostane vlastní služku, pardon ladies and gentlemen chůvu Natašu. Vlastně nevím, proč si tahle paní rovnou nenajme náhradní maminu, která to za ní odrodí a ještě by u nich mohla dělat kojnou i chůvu zároveň, aby náš dokonalý prototyp ženy, zůstal nevytahán ani ve spodku ani ve vršku. Nejvíc se mi líbila návštěva montreálské porodnice, kde se za podstatně víc peněz dozvěděli to, co si mohli vygooglit na netu, nemlich, že tohle se snad dělá s děckama všude. Tak nějak bych jí škodolibě přála, aby ji nakonec odrodil na zadním sedadle taxíku v montreálské dopravní zácpě nastávající otec, který je háklivý na špínu. No a naše poslední dáma na rození. Nevím, co nutí emancipované ženy, úplně bez veškeré logiky hledat si k sobě sociálně slabé partnery a chtít si tím dokázat, že zvládnout vychovat nejen dítě, ale i partnera a ještě k tomu ho naučit základním sociálně kulturním návykům. Jak tam řekla myslím babička, že to od ní byla nezodpovědnost, možná trošku hraničící s blbostí, kdy velice inteligentní ženy, když čekají outěžek, mají natolik přebujelé hormony a začnou si takto nerovný vztah idealizovat. Navíc vytrhnout takové mladé studentské ucho z jeho přirozeného prostředí a chtít, aby se aklimatizoval na ten neustálý stres tady, odešel od přátel a rodiny, bez znalosti jazyka a chtít po něm, ať přijme zodpovědnost, tohle prostě nemůže a nebude fungovat. Může to fungovat, jen určitou dobu, ale on tady nikdy nebude šťastný, takže až si zabalí kufříček i s děckem a vezme roha zpátky do Afriky bude se chytrá emancipovaná mamina hodně divit?Jako nezávazný vztah, bych to chápala, je v tom ta exotika a dobrodružsví :o) , ale jinak bych to vyjádřila takto: ,, Pomilovat, pošpásovat, ale lásku jim neslibovat. " Byla mi nejvíce sympatická, ale s tím masem mě fakt na....štvala.(28.1.2013)

• - Před kamerami České televize přišly na svět čtyři děti – Sophia, Jonáš, Josífek a Isabelle Capri. Všechny čtyři rodičky i jejich partneři souhlasili s natáčením u porodu, a tak je v seriálu možné vidět i náročný porod koncem pánevním či porod císařským řezem. (Elwanelyn)

• - Seriál vznikal devět měsíců, od května 2012 do ledna 2013. (Elwanelyn)

• - V úvodních titulcích je vidět těhotenský test a testovací čárka, která se objeví jako druhá, je uprostřed. Správně je to naopak. Testovací čárka je blíž bílému konci, který se do moči máčí. Kontrolní je dál, aby bylo vidět, že byl test dostatečně ponořený. (Anetik)