A divák s nimi. Velmi solidní projekt, který zaujme nejen dámské publikum. Tohle intenzivní nahlížení do sociálně kontrastních rodin muselo bavit. Farmářka, manažerka, rozvojová pracovnice, samoživitelka. Hezky poskládané, místy syrově natočené, sociálně zajímavé. Jen jsem si občas postesknul, že bych rád viděl i „něco dalšího“, než jen klíčové události v jejich před a poporodních životech. Povedené jako mladší bráška České televize o třech párech, které se chystají do chomoutu. Sledování trablů jiných, to je naše!!!(28.7.2013)

Pro mne nyní aktuální téma. Maminkám, které jsou na to samy opravdu nezávidím...(i když otěhotnět na prvním rande anebo někde po 2 měsících s Afričanem, tomu zrovna nefandím...)A ta farmářka je taky hustá, v 7. měsíci kydat hnuj a tahat to, no potěš koště. Po shlédnutí seriálu si o to víc budu hýčkat ten poklad, co mám doma - páč on si mě taky hýčká :-)(14.1.2013)

• paascha

Mám odpor k ženštinám se dvěma jmény, zvláště pokud jsou činné v kultůře nebo politice. Většinou jde o (ne)vylízané feminy, které radši než jednou s chlapem, třikrát s kaktusem. Dílo téhle dvoujmenné je typickou ukázkou současného trendu zahnojování mozku, který vládně našívaší ČT. V první sérii negr, v druhé lezba. V první se ještě drží kráva na řetězu, zato v druhé už jsme svědky porodu se všemi odpornostmi, které to přináší. Hnus(9.3.2014)

Viděna 1. série. I přestože dvě účastnice řešily existenční potíže a nebylo jim co závidět, tak mi nejdepresivnější pár přišel : Věra s Jakubem (ti snobíci). Nevím jestli mne to v něčem mohlo obohatit, spíš taková letmá sonda do rodin s přírůstkem. Taková light verze Výměny manželek. Upřímně nepochopím proč někdo tak intimní zážitek jako porod, zaprodá za pár kaček. Osobně si absolutně neumím představit do něčeho takového jít, to snad raději jíst suchou kůrku od chleba..(10.2.2016)

No což. Sice bych to taky nenazývala dokumentem, ale reality show, kdy divák voyersky sleduje ,,utrpení,, druhých. (1. ,,Podnikatelka,,, která neúspěšně předstírá, že je děsně kůl - a má za přítele arogantního, povrchního hňupa. 2. Žena, která neúspěšně předstírá, že je šíleně chytrá a skvělá a přitom se nechala zbouchnout od prvního Etiopana, kterého potkala a teď se špatně skrývanou radostí sleduje, jak se ,,nedokáže,, začlenit do jiného stylu života. 3. Holka, která rozhodně nepředstírá vůbec nic, ale je chudák tak naivní, až je mi jí líto. 4. Statkářka, od které se všechny ostatní můžou lecos naučit.). A možná jsme trochu hyeny. Ale já to naprosto žeru - ten náš výkvět národa. Nebo jsme takový všichni?(29.3.2013)

• - Před kamerami České televize přišly na svět čtyři děti – Sophia, Jonáš, Josífek a Isabelle Capri. Všechny čtyři rodičky i jejich partneři souhlasili s natáčením u porodu, a tak je v seriálu možné vidět i náročný porod koncem pánevním či porod císařským řezem.

• - Prostřednictvím televizní výzvy se do seriálu přihlásilo téměř 300 těhotných zájemkyň o účinkování v seriálu. Bylo jim mezi 16 a 43 lety a pocházely ze všech částí Česka, ale byla mezi nimi i Vietnamka, Romka, Ukrajinka a Slovenka. O účast v pořadu se ucházelo několik žen, které otěhotněly neplánovaně, ženy po umělém oplodnění i žena, která otěhotněla ze zdravotních důvodů. Mezi adeptkami byla i nastávající maminka dítěte s postižením a budoucí maminka v trvalém invalidním důchodu. Přihlásily se těhotné chystající se na domácí porod, lesbická matka a několik budoucích matek dvojčat. Šlo o ženy ze všech sociálních skupin, od obyvatelek azylových domů, prodavaček a kadeřnic, až po sólistku opery, dostihovou jezdkyni, modelku, televizní moderátorku, starostku či několik těhotných dul.

• - Seriál vznikal devět měsíců, od května 2012 do ledna 2013.