• liborek_

Kdy už si konečně příslušní lidé uvědomí, že reality show je formát patřící na soukromou stanici, která má produkci kulturního bahna v popisu práce, a ne do televize placené z veřejných peněz? Po hrůze jménem Navždy svoji nám ČT připravila další porci něčeho, co se prezentuje jako dokument "sledující" určitý fenomén, co je ale ve skutečnosti jen pouhým prostředkem pro generování dalších a dalších hloupých diskuzí na facebooku a jiných "sociálních" sítích. O těhotenství, porod a rodičovství tady totiž vůbec nejde! Jde jen o to, aby potenciální znuděný divák voyersky nakukoval do cizího soukromí, bavil se nad problémy jiných, a komentoval, jak ten který pár či matka dělá to či ono blbě. Podle toho je vybudována celá koncepce tohoto typu pořadu - záměrně silně kontrastní aktéři a pokud možno co nejextrémnější, co nejvíce náhledů do jejich soukromí a co nejméně odborných vsuvek. Zájemci o problematiku těhotenství tato reality show neřekne vůbec nic (je to prostě jenom "zábavná" šou, ne dokument) a samotným aktérům jsou hraběcí rady znuděných "diskutérů" k ničemu (dostanou honorář, předvedou se národu a tím to hasne). Pokud by měli nastávající matky a otcové čerpat zkušenosti a znalosti pouze z tohoto pořadu, to raději ať jako národ vyhynem. A pokud by toto měl být trend zábavných TV pořadů oblíbených mezi obecným lidem (teď 73%), tak vlastně raději taky...(12.8.2013)

Něco takového už považuju spíš za reality show, ale docela obdivuju, jaký uragán diskuzí s tím ty autorky dokázaly rozpoutat a jak načechraly vášně. Že by spousta lidí najednou měla pocit, že za každou cenu musí někomu fandit? Posuzovat, odsuzovat? Nebo že to jako má ukazovat, jak to má s tím přiváděním dětí na svět "správně bejt"? (Párkrát jsem sama sebe nachytala na švestkách, že na ně někdy koukám a taky vlastně už přísně kritizuju, hodnotím a vesele vnitřně posuzuju... no a pak mi to přišlo jako strašná blbost...) Na co? Co mě na tom baví nejvíc je, jak se podařilo naznačit tu mnohotvárnost situace související s rodičovstvím, kdy vlastně totéž nikdy nemůže znamenat totéž.(9.3.2013)

Skvělý dokument/seriál! Osudy čtyř hlavních hrdinek mě chytly od prvního momentu, takže na každý další díl se vždy těším. A řekla bych, že určitě nebudu sama, komu by se líbilo případné časosběrné pokračování. Každá hrdinka je svá, jejich odlišnosti snad ani nemohly být vybrány lépe, ale vše se skvěle doplňuje, takže ta mozaika, kterou vytvářejí, je barevná a pro diváka, myslím, hodně zajímavá. Čím víc podobných projektů, tím líp :) 28.1.2013 A je tu pokračování - osudy dalších párů - stejně zajímavé a zrovna tak netrpělivě očekávané, díl od dílu.. Jen tak dál :) (2014)(28.1.2013)

• igi B.

HNUS, HNUS, HNUS A HNUS! Ani mi nejde přes (stydlivé) pysky V ČEM VŠEM... . . . Hehe, prý "dokumejdlo", sic! Ale jinak svatý krindy pindy, to je neuvěřitelné, co všechno lze dnes v tušašské >telekultůře< vydávat za "dokumentární" film. Jak vidno z části zdejších hodnocení a komentářů, čudlárna už pochopila (krom jiných médií - zdravím Jolku, ten přeliz před uvedením na obrazovce byl výživný!) roli čsfd a vykazuje úpornou snahu dostat zde jakoukoli srágoru co nejrychleji do >červených< - budiž to tedy kumpánům a mrdketingu pí L.K.J. a Č.T. přáno, nezmění však NIC na tom, že byla vyplozena další televizácká sračka, jak jinak než jako už mnohokráte předtím ryze účelový vývod peněz z televize v tomto případě zjevně >Lindí< služby... . . . Jeden poctivý odpad tedy za hnus pofiderně hrané "realityšou" coby kvaziodhalení >pičismu< v Čechách, v rámci žánru "dokumentární" pak další čirý odpad pro pohodlný odtok výtoku tohoto formou i obsahem odpudivého homovidea... - - - P.S. Ani se neptám na rozpočet téhle srágory a všimné jednotlivým aktérům, na velkou domů paní Lindy & spol. ani nevyjímaje. Nezbývá než si počkat, až se někdo slušný z ČT konečně pořádně nasere a odhalí celý mechanismus toků >veřejnoprávních peněz< pro vyvolené nýmandy, neschopné však normálně pracovat a tvořit. Tak pisskultůrně pochcat všechny holky i ty jejich lulany... Statkáře je mi pak docela líto. Fakt ti ty vole jeden ty prachy stály za to dělat ze sebe pro stádo takového debila? °-/.. - - - - - (Sledováno úmorně v lednu a únoru na >debilněsrádním sprostoru< , hovnocení 382., komentsrář zde po poslední episssodě naprosto znechucený jako osmadvacátý - 19.2.2013)(19.2.2013)

Nakukovacia reportáž do súkromia. Nevytvára novú realitu, dofarbuje bežnú. Ako režisérka Linda Kallistová Jablonská v rozhovore pre Instinkt poznamenala, tie ženy by v podstate robili to isté aj keby nemali kameru. Možno najmä preto sa séria postupne stáva všedne nudným pozeraním. Účinkujúce sú síce starostlivo povyberané sociálne, partnersky i myšlienkovo tak, aby sa dosiahol maximálny rozdiel, ale táto zámerná variabilita sa opozerá už po tretej časti. Narodenie dieťaťa je však silný moment a jeho pútavosť dokáže utiahnuť. Subjektívne však maximálne tak tri trišvrte hodinky. Potom to ide samospádom dole a dokolečka sa opakujú schémy: ako sa adaptoval černoch?, dostal tie víza?, tá statkárka stále tak maká? a dvaja blonďatí horenosi čo si zase snobské vymysleli ?, no a samoživiteľka ako sa má zase naprd a ako sa jej opäť všetko rúca pod rukami? - ale veď to je zase dobre ukázať, že ľudia sa majú aj horšie. Trochu vadilo, že v príbehu matky bez stáleho partnera bolo viacero nedovysvetlených momentov. Dôvodom bola zrejme informácia zo zmieneného rozhovoru, že ona sama si jednoducho neželala isté informácie zverejniť. P. S. Po prečítaní múdreho komentára užívateľa Igi.B zdvíham hodnotenie - vďaka Igi za motiváciu pri hodnotení :) P. S. 2 Po zistení, že z krátkodobého nápadu vzišla potreba zopakovania už vypovedaného a najmä po pozretí prvých častí druhej série, ktoré len prežúvali dávno prežuté strávené a vylúčené, dávam zase hviezdičku z hodnotenia preč.(22.4.2013)

• - Před kamerami České televize přišly na svět čtyři děti – Sophia, Jonáš, Josífek a Isabelle Capri. Všechny čtyři rodičky i jejich partneři souhlasili s natáčením u porodu, a tak je v seriálu možné vidět i náročný porod koncem pánevním či porod císařským řezem. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Prostřednictvím televizní výzvy se do seriálu přihlásilo téměř 300 těhotných zájemkyň o účinkování v seriálu. Bylo jim mezi 16 a 43 lety a pocházely ze všech částí Česka, ale byla mezi nimi i Vietnamka, Romka, Ukrajinka a Slovenka. O účast v pořadu se ucházelo několik žen, které otěhotněly neplánovaně, ženy po umělém oplodnění i žena, která otěhotněla ze zdravotních důvodů. Mezi adeptkami byla i nastávající maminka dítěte s postižením a budoucí maminka v trvalém invalidním důchodu. Přihlásily se těhotné chystající se na domácí porod, lesbická matka a několik budoucích matek dvojčat. Šlo o ženy ze všech sociálních skupin, od obyvatelek azylových domů, prodavaček a kadeřnic, až po sólistku opery, dostihovou jezdkyni, modelku, televizní moderátorku, starostku či několik těhotných dul. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Během natáčení otěhotněly a postupně porodily i autorky seriálu Linda Kallistová Jablonská a Irena Hejdová, a také manželka kameramana Davida Cysaře Kristina. Ve štábu se za kamerou narodily celkem 4 děti. (Zdroj: ČSFD.cz)