Zakázané sny

• Itálie

Sogni mostruosamente proibiti

Komedie / Sci-Fi

Itálie, 1982, 89 min

Taková veselá vtipná oddychovka ve stylu účetního Fantozziho, proč ne...(30.12.2018)

"Pán mŕtvola, potvrďte komisárovi že ste v skutočnosti mršina". Nie som si úplne istý či za dve alebo tri, ale každopádne je to taká úplne typická talianska Vilaggiovina o ktorej som nikdy predtým nepočul. Paolo tu hrá zmäteného kresliča komixov ktorému čoraz viac uniká realita a k tomu sa zapletie do prípadu s mikrofilmom. Už od začiatku ide Vilaggio to svoje, všelikde padá, trhá ľudom oblečenie a vôbec škodí okoliu svojou nešikovnosťou. Niečo z toho je zábavné viac a niečo menej, trebárs niekoľkonásobné prevádzanie slepca cez cestu, pričom ho stále zrazilo auto bolo zábavné a aj vyrážanie bonbónov z úst. Fantaskné predstavy Supermanovi či Tarzanovi boli naopak dosť slabé, najlepšia z nich bola scéna s tenistom čo prebehol polovicu mesta aby odpálil loptičku. Celkovo ma bavili aj Paolove neustále nesúvislé bľabotavé komentáre a pokusy vysvetliť situáciu, privádzajúce spomínaného komisára do šialenstva. Niekto by povedal že to bola trapárina, mne to solídne utieklo a nenudilo, dokonca aj rozosmialo.(14.9.2017)

Milé scénky slavných hrdinů v podání Mistra Paola.. :-))(5.10.2010)

• rikitiki

Pan účetní bez účetnictví a své rodiny, protože je to sice stejný charakter, ale přenesený do trochu jiného povolání – je autorem komiksů. Děj je pouhým sledem scének, třeba motiv důkazu, který zoufale hledá jedna kráska, se vůbec a nikdy nevysvětlí, přitom se film kolem tohoto pořád točí. Humor je to dětinský a stokrát známý, ale stejně z některých scének probleskne tak dětinská radost i škodolibost, že mě nutí k úsměvu a aspoň ty dvě hvězdy snímku dám. Už jenom za ďábelskou tchýni s několika manžely a andělské baletní vystoupení v bílém trikotu, které strhnulo celý sál.(3.1.2018)

• ScreamJay

Další italské komediální béčko s velkospoďárovníkem Paolem Villaggiem v hlavní úloze. Jeho postava si však hodně bere z pana účetního z X dalších komedií ve kterých účinkoval. Ten takzvaný "absolutní" styl, kdy ty scénky absolutně zaberou a nebo absolutně vyhoří je tu jasně patrný. Kreslíř comixů jenž se zamiluje do postavy o níž ty comixy jsou, avšak místo toho se tam prohání s mafiánama, není na scénář nic extrózního. Efektová stránky filmu je dost ubohá, ba až příšerná a hlášek pomálu. Ovšem když už nějaká přijde, pak stojí za to. Jako když si sednete pod palmu, koukáte na klimbající se ořech a von ne a ne spadnou. No a pak kouknete na západ slunce a křápne vás to "pár exceláns". Villaggio by bez dabingu Standy Fišera byl poloviční (ne svou postavou, nýbrž komediálním uměním). Je to taková mírně zábavná uspávačka.(21.8.2004)