Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paolo Coniglio je redaktorem v redakci, vydávající "comicsy". Vytvořil zde dvojici neohrožených hrdinů - Dalii a Paola. Dalia prožívá řadu nebezpečných dobrodružství, ve kterých ji vždy nakonec zachrání hrdinný Paolo. Náš milý redaktor se ve svých snech samozřejmě s vymyšlenou postavičkou zcela ztotožňuje a prožívá s ní všechna dobrodružství. Když se ale probudí, přichází šok. Je obtloustlým, bezvýznamným pisálkem, který je zasnouben s drsnou majitelkou hotelu. Opravdu, velmi drsnou. Jednoho dne ale nastává v Paolově životě zásadní obrat... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

"Pán mŕtvola, potvrďte komisárovi že ste v skutočnosti mršina". Nie som si úplne istý či za dve alebo tri, ale každopádne je to taká úplne typická talianska Vilaggiovina o ktorej som nikdy predtým nepočul. Paolo tu hrá zmäteného kresliča komixov ktorému čoraz viac uniká realita a k tomu sa zapletie do prípadu s mikrofilmom. Už od začiatku ide Vilaggio to svoje, všelikde padá, trhá ľudom oblečenie a vôbec škodí okoliu svojou nešikovnosťou. Niečo z toho je zábavné viac a niečo menej, trebárs niekoľkonásobné prevádzanie slepca cez cestu, pričom ho stále zrazilo auto bolo zábavné a aj vyrážanie bonbónov z úst. Fantaskné predstavy Supermanovi či Tarzanovi boli naopak dosť slabé, najlepšia z nich bola scéna s tenistom čo prebehol polovicu mesta aby odpálil loptičku. Celkovo ma bavili aj Paolove neustále nesúvislé bľabotavé komentáre a pokusy vysvetliť situáciu, privádzajúce spomínaného komisára do šialenstva. Niekto by povedal že to bola trapárina, mne to solídne utieklo a nenudilo, dokonca aj rozosmialo. ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Další italské komediální béčko s velkospoďárovníkem Paolem Villaggiem v hlavní úloze. Jeho postava si však hodně bere z pana účetního z X dalších komedií ve kterých účinkoval. Ten takzvaný "absolutní" styl, kdy ty scénky absolutně zaberou a nebo absolutně vyhoří je tu jasně patrný. Kreslíř comixů jenž se zamiluje do postavy o níž ty comixy jsou, avšak místo toho se tam prohání s mafiánama, není na scénář nic extrózního. Efektová stránky filmu je dost ubohá, ba až příšerná a hlášek pomálu. Ovšem když už nějaká přijde, pak stojí za to. Jako když si sednete pod palmu, koukáte na klimbající se ořech a von ne a ne spadnou. No a pak kouknete na západ slunce a křápne vás to "pár exceláns". Villaggio by bez dabingu Standy Fišera byl poloviční (ne svou postavou, nýbrž komediálním uměním). Je to taková mírně zábavná uspávačka. ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Pan účetní bez účetnictví a své rodiny, protože je to sice stejný charakter, ale přenesený do trochu jiného povolání – je autorem komiksů. Děj je pouhým sledem scének, třeba motiv důkazu, který zoufale hledá jedna kráska, se vůbec a nikdy nevysvětlí, přitom se film kolem tohoto pořád točí. Humor je to dětinský a stokrát známý, ale stejně z některých scének probleskne tak dětinská radost i škodolibost, že mě nutí k úsměvu a aspoň ty dvě hvězdy snímku dám. Už jenom za ďábelskou tchýni s několika manžely a andělské baletní vystoupení v bílém trikotu, které strhnulo celý sál. ()

lubospoti 

všechny recenze uživatele

Klasická italská komedia a la Účetní. Ve zkratce je to přesně takový ten bláznivý styl, kdy humor někdy (nezřídka) nezvládne balanc na hraně vtipu a trapnosti. P. Villaggio hraje ve všech svých filmech víceméně totéž. Sem tam jsem se sice zasmál, ale jinak mi jeho humor přijde místy až moc jednoduchý. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

A opäť jedna z tých horších talianskych komédií Paoloa Villaggia, ak nie tá najhoršia vôbec. Paolo Coniglio je redaktorom komiksových príhod prekrásnej Dalie, ktorá prežíva rôzne dobrodružstvá, väčšinou často sa ocitá v nebezpečenstve z ktorých ju vždy zachráni superman Paolo. Skutočný Paolo sa pochopiteľne v snoch so svojím vymysleným hrdinom zcela stotožňuje. Humor na bode mrazu. Špeciálne efekty, ak sa tak dajú vôbec nazvať sú samozrejme príšerné. A bohužiaľ treba si priznať, že už aj samotný Paolo Villaggio tu nieje najmladší a pozerať sa na "starého dedka" už nieje tak vtipné. Ale to nieje hlavným problémom. Problémom je samozrejme mizerný scenár a nulové vtipy. Sklamanie. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (2)

  • Ve filmu se během jedné z představ Paola Coniglia (Paolo Villaggio) objevuje, v Itálii slavný moderátor, Mike Bongiorno. (Diego75)
  • Film byl natočen v Římě. (SONY_)

Reklama

Reklama