Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý janovský rejdař, milionář Ugo Maria Volpone, je nejen lakomý, ale také notně zlomyslný a baví se především tyranizováním tří společníků a přátel, kteří čekají na jeho smrt, aby se mohli vrhnout na obrovské dědictví. Poslední žertík na jejich účet vymyslí krátce po nástupu svého nového komorníka Bartolomea Mosca, kterého přesvědčí, aby společně s ním oklamal trojici jeho potenciálních dědiců a sehrál velkolepou komedii. Volpone předstírá, že umírá a každému z trojice mužů dá naději, že právě on by se mohl stát v brzké době jediným dědicem veškerého jeho obrovského majetku. Současně jim s pomocí komorníka naznačí, že dědicem se stane ten, který mu poslední dny života nejvíce zpříjemní. Potenciální dědici shromáždění kolem smrtelného lože se bez váhání pustí do soutěže o milionářovu přízeň. Jeden mu nabídne klíče svého luxusního vozu Maserati, druhý mu věnuje svou luxusní jachtu a třetí, ženatý Ciro Corvino, mu dokonce nabídne svou překrásnou manželku Francescu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

gauchingman 

všechny recenze uživatele

Nepočítaje Bena Jonsona, tak tři lidi psali tenhle scénář? No tě pic! Nápad se zdál docela dobrý možná tak první půlhodinku, pak už mě moc nebavil třeskutě pobavený Villaggio před monitorem ve svém bunkru. Konec byl, spíš než co jiného, k neuvěření. Původní hru neznám, ale renesanční publikum to snad strávilo lépe. To, jak se nechal hlavní hrdina doživotně zavřít ve svém vlastním doupěti, je až trapné... ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Réžia českého znenia (VAPET 2001) = ALEXEJ PYŠKO - Renesančná hra Bena Jonsona, prenesená do súčasnosti, ponúkala širokú škálu možností, ktorými režisér mohol dosiahnuť dokonalý komediálno - satirický efekt. Bohužiaľ výsledok je síce úsmevný, ale nijako extra zábavný. Prehnaná stopáž totiž namiesto finálnej gradácie ponúka iba rutinne odvedené remeslo s priemernými hereckými výkonmi. (25.4.2012) ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Je to jiný Villaggio, než jak ho známe z osmdesátých let, ale komedie je to povedená. Již dáno předlohou je jasné, že nepůjde o klasickou italskou bláznivinu. Komornější ale příjemný humor, kde Villaggia tentokrát zastiňuje Montesano. Herecky skvěle obsazené i zahrané. V roli služebné se objevuje v jedné ze svých prvních rolí italská kráska Sabrina Ferilli. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama