Ip Man: Cheung Tin Chi

• Čína Ye wen wai zhuan: Zhang tian zhi (více)

Čcheung Tin Čch' (Max Zhang) po prohře s Ip Manem odchází se svým synem Fungem, opouští svět bojových umění a otevře si obchod s potravinami. Při jedné rozvážce narazí na Kita (Kevin Cheng), který provozuje opiové doupě, a dvě kamarádky Julii (Yan Liu) a Nanu (Chrissie Chau), které před Kitem utíkají. Tin Čch' jim pomůže a porazí celý Kitův gang. Kit si to ovšem nenechá líbit a rozhodne se pomstít. (LangiJ)

Rathalos

Ulala,skvela akcna bojovka,kde sa nesetri udermi,bojove sceny su vyborne,Max Zhang je ku*va dobry,nechcel by som od neho dostat ranu,pribeh sa mi tiez pacil,cize bez vyhrad a plne hodnotenie...:-) ()

strikeman

Líbilo se mi to více, než Ip Man 4, poněkolikáté recyklující sám sebe. Velmi sympatické retro s pěknými choreografiemi... 75% ()

Tamten

Standardní děj, který není zcela blbý, ale není ani nijak zázračný. Velmi solidní souboje, ve kterých jsou vidět dobré techniky i choreografie. Škoda, že si neodpustili souboj jednoho člověka proti 20 mečům, ale co se dá dělat. A ještě větší škoda těch špagátů, které tam místy jsou vidět, zvlášť, když většina herců má na to je nepoužívat. Tony Jaa je jen lákadlo do obsazení a nemá významnou roli. I tak ale solidní bojový film ve svém žánru. ()

Likan7

Spin off větší a lepší série. Přesto jde tento film přežít a občas si ho i užít. Tony Jaa tu sice jen má nalákat nějaké fanoušky navíc, ale alespoň ten Bautista má na konci pěkný fight. Často mi sice vadilo, že jaou moc očividná lana, a například honička na lešení je vyloženě špatná, Odkaz Ip Mana se přežít dá. ()

Shanen29

Velmi podařený akční filmík. Bavil jsem se.Pouze mě zmátlo trochu jiné pojmenování.jelikož TV uvádí název MISTR Z-Ve stínu IP MANA. ()

JohnZ87

Vydařený spin-off k Ip Manovi, jehož ústřední postavou je Ip Manův soupeř z třetího filmu Čcheung Tin Čch' (Max Zhang). Film se od Ip Mana dostatečně odlišuje a nesnaží se na něm zbytečně parazitovat. Je to hlavně příběh o boji za pravdu, spravedlnost a také proti gangům a korupci. Film svižně odsýpá a neobsahuje příliš hluchá místa. Choreografie bojových scén je na vysoké úrovni. Závěrečná část o pomstě je možná trochu zkratkovitá a finále šlo určitě vygradovat o něco lépe. V každém případě film dokáže obstát i sám o sobě a nepotřebuje nutně těžit z Ip Mana. 70% ()

RigorMortis

Max Zhang je sympaťák, Michele Yeoh potešila a Tony Jaa s Davem Bautistom sú vo filme zrejme len preto aby zvýšili sledovanosť. Príbeh tuctový, v popredí je okrem mlátičiek aj vzťah otca so synom, nechýbajú ani obligátne "zlé biele tváre". S Ip Manom to má spoločné maximálne tak pár prestrihov na Donnieho Yena z minulých filmov a wing chun v súbojoch (drevený panák nesmie chýbať), pomenovať film "Ip Man Legacy" je zrejme len ďalší marketingový ťah. Ipmanovskú dojnú kravu treba predsa vyžmýkať ako sa len dá. Niektoré bitky pôsobili až neprirodzene umelo. Suma sumárum, nepozeralo sa na to zle, no kvalít Ip Mana s Donniem Yenom to skrátka nedosahuje. ()

Kushina

Opět skvěle nabušený film, který je plný soubojů. O tom prostě tyhle filmy jsou a líbí se mi. Trošku jsem jen nechápal roli Tony Jaa, který ho vždy napadl a pak se stáhl a nakonec celý problém vyřešil, jeho postava tam působila jak postava ducha :D Zkrátka neserte člověka, co je mistr bojových umění a to že má obchod, to ho slabším nedělá, 65% ()

Mukade

Anglickí okupanti sú zobrazení ako absolútne a neprekonateľné ultrasračky lol. Správne :)). ........ Bitky rôzne od 3 po 4**, scenár 1-3** ()

F50Ferrari

Já si myslim, že uplně v pohodě mi to dalo to, co jsem od toho očekával. Pěkné herečky taky vždy potěší a to asiatky nějak nevyhledávám :) Tepačky klasika no :) ()

ElectricKo

Nenáročná oddechovka navazující na Ip manův odkaz. Bohužel příběh jednoduchý, zápletka plytká a bojové scény nepatří k těm které bych považoval za vyvážené. Ale když si přiznáme, že je to béčko, tak jako jednohubka na večer funguje skvěle, prostě nepřekvapí ale ani nezklame. ()

Karlito74

Není nad dobré unreal kung fu - lano fantasy. Inu jářku bez drátů nepoletíš.... ale nějak ten hrdina musí být poznatelný od běžných nelétavců. K nezaplacení je taky to, když je tvůj protivník dvakrát takový než ty a než prohraje, tak trochu tě rozehřeje tím, že tě prohodí pár pulty a stoly. Co na tom že máš 45 kilo i s botama. Důležitý je ocelový tělo kombinovaný s extra pružnou gumou co je schopná absorbovat jakýkoliv náraz. Mám rád tyhle bé čajnýz supermany, vypneš mozek a jsi jako v pohádce. ()

FlyingGentle

Ač to není o IP-manovi a jeho životě, i tento snímek Ve stínu Ip-mana má svoje kouzlo. Je tu mistr, který s IP-manem bojoval a i když prohrál, nebyla jeho postava zcela záporná. Se svým synem se protlouká poválečným městem, kde mu po vyhoření obchodu a zranění syna padouchy nezbývá nic jiného, než se konfrontovat se skrytým světem zločinu. Nechybí tu hnusná korupce, drogové udušení prostitutky heroinem, useknutá ruka na podlaze. Herecké překvapení v podobě šarmantní gangsterky Michelle Yeoh, která chce se zločinem skončit, je největším kladem filmu, stejně ale překvapí brutální robustní záporák, který se vyklube z původně gurmánského kuchaře. Jeho tajná moc sahá až na nejvyšší policejní místa. Souboj s Čcheungem je špička! Nejtajemnější postavou je ale nakonec neznámý kung-fu mistr v klobouku, který s mistrem Z změří síly hned v první třetině filmu, aby pak nečekaně odešel a objevil se až závěrem a sejmul záporáka. Film má mnoho zajímavých prvků, ukazuje opět jako ipmanovská série, jak si cizinci v Hongkongu nevážili Číňanů a nedovedli se smířit s jejich kulturou. Chybí mu lepší vnitřní soudržnost, ale stojí za to ho vidět. ()

StandikK

Film je určitě koukatelný. Oproti sérii s Ip Manem v podání s Donnie Yenem se však jedná o slabší odvar. Děj filmu se sice dal, souboje byly také na velice slušné úrovni. Celkový dojem mi však kazily bojové scény, kdy se herci snažili skoro létat a bylo to v celkovém dojmu takové nepřirozené. ()