V dnešní době jsou nejcennějším zbožím informace. Film Kandidát ukazuje velkou moc médií, která manipulováním s událostmi mohou ovlivňovat celý svět. Příběh sleduje zákulisí politické kampaně kandidáta na prezidenta. Do volby hlavy státu zbývají 2 měsíce. Úspěšný a vlivný majitel reklamní agentury Adam Lambert přijímá lukrativní zakázku. Má realizovat prezidentskou kampaň pro zvláštního kandidáta - nevýrazného, maloměstského podnikatele. Cílem je pouze rozvířit politické vody a ubrat pár hlasů protistraně. Lambert je zvyklý bez skrupulí každým manipulovat a vždy dosáhnout svého. Jenže na večírku v klubu se nechá vyprovokovat a uzavře sázku se svým rivalem - Ivanem Mullerem, který pracuje pro jasného favorita celých voleb. Ve hře je přibližně sedm miliónů eur. Lambert vsadil všechen svůj majetek na jediného koně, neznámého kandidáta. Zapřísáhnul se, že z této nuly udělá nového prezidenta, a to rovnou v prvním kole prezidentských voleb... Kandidát zobrazuje, co se na politické scéně děje nebo velmi lehce udát může. Je cynickou analýzou společnosti, která se nechá manipulovat bohatými a mocnými. Ti, kteří tahají za nitky, vytvářejí svět, ve kterém mizí hranice mezi pravdou a iluzí či dobrem a zlem. (Bioscop)

kiler1983

tak taketo nieco som naozaj necakal. ked som videl popis o com by to malo byt, povedal som si nahram to a ked nebude co pozerat kuknem na to. jeden z najlepsich filmov ktory mame. Herecke obsadenie s prvkmai ftipu a vulgarizmu dodali tomuto film autretickost. proste parada po vsetkych strankach. obcas som mal pocit ze reziser ani nebol slovak ci cech. styl mi skorej iseil do nejakeho anglickeho smeru. tak ako Ukonce sveta. proste parada... ()

chicotomas

V málokterém filmu si divák vůbec všimne, že se na něm podílel i zvukař. Zde ano, ale bohužel v negativním slova smyslu. Hercům není rozumět, občas to řve jak na koncertě, občas není nic pro samou tichost slyšet. Kromě tohoto docel zajímavé zpracování a námět, až na ten závěr tedy... ()

Robbie

Marek Majeský je hanbou všetkých hercov, so svojim teatrálnym krajne umelým prejavom je tesne na hranici akceptovateľnosti pre divadlo a do filmu ani seriálu by o ňom nikto normálny nemal ani len uvažovať, nieto ho rovno jebnúť do hlavnej role. Úplne stoporený a drevený jak stredoveký dildo.. Ďalší problém je scenár a la panelák so zápletkou. Zbytočné hluché miesta ako scéna kritiky češtiny a vôbec tie dve špionátorské postavičky.. Takéto polhodinové nezmyselné monológy patria do slovenských telenoviel z prostredia detvy a spišského hradu, kde už v treťom diely nemajú scenáristi nápady tak vymyslia 50 vedľajších, vrcholne trápnych postáv a ich zbytočných akože vtipných životných úskalí. Vo filme ktorý nemá až tak nezvládnuteľnú stopáž a naopak má celkom zaujímavú zápletku by som čakal, že si tvorcovia dajú viac záležať, aby každá scéna mala svoje miesto, hlavu a pätu. Bohužiaľ sme sa nikam neposunuli.. ()

argus123

Film z ktoreho zamrazi a prinúti človeka zamyslieť sa či sa toto fakt deje aj v realite. Mňa by to vôbec neprekvapovalo. ()

Signore

Lepší než jsem (skepticky) čekal, horší než by mohlo být. Každopádně celkem zdařilá satira na aktuální téma síla (a moc) politického marketingu. ()

Mirssix

Ďalší velmi podarený Slovenský film, miestami som mal pocit že to ani nieje Slovenské, samozrejme kým sa neukázal Michal Kubovčík a jeho humor. Film podobne spracovaný ako rocknrolla, podfuck, dannyho 11, ale s inou tématikou. Myšlienka super, strih TOP, herci boli vydarený, a príbeh ako zo života. 75 %. ()

Unrealik

Filmu škodí strašné technické provedení, prvních dvacet minut jsem váhal, zda se vůbec dodívám. Co se týká dějové stránky, tak ta byla výrazně lepší,byť osobně bych upřednostňoval, kdyby byl film více soustředěn i na samotného kandidáta. ()

pan_Bily

Není to úplně špatný, ale něco tomu chybí. Nějaké "koření". Na první pohled je to takové jakoby bez náboje, bez pointy. Nevíte pořádně co je, nebo má být, stěžejní zápletkou, zda to, jak a jestli udělají z neznámého prezidenta, nebo to, proč a pro koho "sledovači" dělají. A když to na konci všechno do sebe zapadne, je to podané jen tak jakoby mimochodem, meziřečí. A obsazení a podání hlavní postavy - podnikatele Lamberta mi moc nesedělo, nemastné neslané. Dá se na to bez problémů a bez nudění koukat, ale není nutné a neláká to vidět to znovu. ()

pichta

Azda jeden z najlepších Slovenských filmov vôbec. Krásne ukazane zákulisné hry a kam až to môže dôjsť. Film nabral atribút autenckiskosti s použitím klasických známych medii ako Expres alebo .týždeň. Film dobre a pútavo natočený, no niektorí herci tam nemajú fakt co robiť. Ako napríklad potetovania herečka čo hrala sekretárku - ta odrecitovala svoju úlohu a hotovo. WTF? Hlavní boli dobrí. ()

JB001

Nebylo to vůbec špatné a i když to byla komedie tak to mělo vážný a varující podtext. Takhle se dají "krásně" zmanipulovat volby. Babiš sice nemá Lamberta, ale Prchal je schopnější... ()

ssarka

Slováci ukázali, co se děje všude ve světě, prostě tam, kde žijí ovladatelní lidé...ukázali to dobře, místy vtipně a hlavně svižně...pár ale by se našlo, ale nejsou příliš podstatná...dobrý film ()

Peddro

Krásný důkaz, jak je většina voličů ovlivnitelná médii a kampaní - absolutně to nechápu. Rozumný člověk má přece jasně nastavená kritéria na základě kterých se rozhodne, koho volit. Od začátku přímé volby mám jasně nastavená kritéria, která jsou sítem, které mi vygeneruje přijatelného kandidáta. Jakmile někdo ohlásí kandidaturu, tak si zjistím jeho názory, a to je jediné kritérium na základě kterého volím. Kampaň a debaty, to je reality show pro nerozhodnuté voliče, kteří neřeší na prvním místě názory, což je dost smutné. Bohužel většina lidí asi opravdu volí emocionálně, nikoliv racionálně. ()

Inframist

Entertained. Plné trpkých odkazov na politickú scénu, ktoré vždy pobavili, ak si ich teda všímate a príbeh musel byť svojim spôsobom predvídateľný, keďže predvídateľný je vždy aj víťaz volieb. ()

pornohavo

Kvalitný slovensko-český film. To že bol niekedy predvídatelný mi ani tak nevadilo. Milo ma prekvapila kamera, strih a celková réžia na vysokej úrovni. Výkony hercov priemerné až nadpriemerné. V rámci československej tvorby dávam 85%, v rámci celosvetovej tvorby 60%. Palec hore! ()

floppy4

Ak by nebol tento film slovensky tak ani zdaleka to nema na 4 hviezdy, ale nakolko to bolo natocene velmi luxusne, tak rating ide hore. V ramci moznosti a stavu v akom je slovenska kinematografia a rozpocty ktore maju slovenski reziseri k dispozicii je to asi top co som zatial videl. Co sa tyka samotneho filmu, tak vidim dost problem v jeho tempe, vacsina slovenskych filmov je taka ze sa to stale nikam nehybe, resp sa hybe velmi pomaly. Celkovo to ale slape dobre, skvele dialogy, hlavne hlaskujuci Kubovcik, celu dobu som ale moc nechapal tych dvoch. Postava Lamberta ale bola strasne moc "americka", v kazdej cene bud ciga v ruke alebo chlast, akoze az tak strasne ten drsny image nemusel ist do popredia. Inak to bolo vcelku dost pozeratelne a celkovo scenar a zaver velmi dobre vymysleny. ()

Lincool

Povinná bonifikácia slovenských filmov v podobe jednej až dvoch hviezdičiek len preto, že sú tu ťažké podmienky pre tvorcov, ide mimo mňa. Najviac mi vadili neprirodzené, umelé a nerealistické dialógy, ako aj správanie postáv. Lambertov "špičkový" tím vám musí pripadať ako krúžok zo strednej školy. Príbeh je kostrbatý, postupne síce graduje, ale vlastne k ničomu. Viem, že to mala byť satira, ale komediálna stránka filmu na mňa vôbec nezapôsobila. Ak si postavy začnú rozprávať vo filme vtipy, asi nie je niečo v poriadku. Taktiež na to, aby film sprostredkoval nejaké politicko-marketingové posolstvo, pôsobila zápletka a kampaň príliš naivne, prvoplánovo a neuveriteľne. Zapôsobil vizuál, v niektorých scénach viac, v niektorých už pôsobil trochu rušivo, ale celkovo ide o najpozitívnejšiu vec vo filme. ()

pelewi

Vrámci slovenských filmov je jednoznačne najlepší (okrem Pacho: Hybský zbojník, tomu patrí absolútne prvenstvo! :D ). Konečne film, kde nie je každé druhé slovo vulgarizmus ale sú tu použité v zdravej a hlavne v takej uveriteľnej miere, že áno takto by to povedal takmer každý. Dej super ale od začiatku som mal tušáka kto dal povel na tú sledovačku. Ale ako som povedal, super film na slovenské pomery. Skvelo som sa bavil počas celého filmu ale najmä scéna v McDonalde, tak pri tej som skoro vypľul pľúca. :D 5/5 ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015