Muž bez tváře

• USA The Man Without a Face (více)

Příběh o přátelství osamělého chlapce a muže, kterého jeho zjizvená tvář donutila žít na okraji společnosti. Z těchto dvou vyděděnců, dvanáctiletého Chucka, který vyrostl bez otce, a bývalého učitele McLeoda (Mel Gibson), který se po ošklivé automobilové nehodě rozhodl žít v ústraní, se brzy stanou dobří přátelé. Jejich vzájemný vztah pomáhá jak chlapci, jehož McLeod připraví na přijímací zkoušku na vojenskou akademii, tak i samotářskému učiteli, který se postupně začne otevírat svému okolí... (North Video)

jjjerry

Příjemný film. Mel Gibson ani nevyčnívá ani neztrácí. Možná je někdy moc velký tlak na pilu udělat "dojemné drama". Pohodový snímek. Perfektní všeříkající komentář (lepší než oficiální obsah): StarsFan ()

LB-goulem

Chuck Norstadt je dvanactilety chlapec, ktery zije "na hromadce" se svou matkou, dospivajici sestrou a mladsi sestrou. Kazde z deti ma jineho otce. Chuck sveho otce nikdy nepoznal(zemrel) a matka mu celou dobu nalhavala, co byl otec zac(nakonec vyjde pravda najevo, kdyz Chuckovi prozradi dospivajici sestra, ze jeho otec byl blazen a spachal sebevrazdu). Mlady Chuck se pripravuje na zkousky na vojenskou akademii, bohuzel jiz zkousky neuspesne absolvoval, a tak duvera jeho nejblizsich v nej upada. Chuck se jednoho dne setka s "osklivym trolem"(Mel Gibson), ktery ma popalene cele telo a pravou polovinu obliceje(autonehoda) - jeho osoba se "tesi" v mistnim mestecku tem nejpodivuhodnejsim pomluvam a historkam. Chuck se "trola" a byvaleho ucitele Justin McLeod zpocatku "boji", avsak i presto ho pozada, aby ho pripravil na zkousky. Vztah Chucka a Justina se postupem vyvine ve velice kamaradsky, nebojim se rici az v otcovsky. Nadherna, emotivni ukazka toho, jak spatny ususdek o cloveku delame, pokud jej hodnotime podle tzv. "prvniho dojmu". ()

aronofsky

Melův debut na mě zapůsobil (alespoň emocionálně) mnohem víc, než jeho daleko slavnější kousek Statečné srdce. 70% ()

IgorkoIgorko

Silný príbeh, nie ulízaný ale naopak správne realistický. Škoda že sa Gibsonová režíjna tvorba neuberala týmto smerom, mal by som ho radšej. ()

wex666

Velice netradiční dílo a role ve kterém můžem shlédnout Mela Gibsona.Velice dojemný příběh učitele a chlapce kteří k sobě najdou cestu.Učitel Mel Gibson muž bez tváře který se po nehodě a jistých událostech straní okolí a lidí a chlapec po sléze jeho žák který je jiný než ostatní jeho vrstevníci. ()

brkerez

Scénář jde občas trochu na silovou zkratku, protože se toho snaží říct až moc na malym prostoru a žádnou sofitstikovanou psychologii nečekejte, ale jinak proti tomuhle mýmu oblíbenýmu mentorskýmu filmu nemůžu říct ani popel. Ideální člověčí mix vážnějších tónů, humoru, emocí a trampot malýho (a skvěle zahranýho) kluka, kterej potřebuje trochu trochu toho vzorovýho testosteronu a lekcí v podobně kopání děr a čtení Vergilia v originále. Mentora, jezevce ze samoty u pláže myslim s přehledem vystřih Mel Gibson. Scéna, kdy do mladýho výrostka vtlouká krásy Shakespeara domácim divadlem, mě baví nejvíc z celýho filmu a když čelí maloměšťáckým podezřívavým hlavám, nabíhá mi žilka spravedlivýho rozhořčení na čele. Vedlejší postavy a dialogy na jedničku, budete se smát, vztekat, dojímat, mikrosvět tohodle filmu prostě debutujícímu Gibsonovi parádně funguje. ()

Zabriskie

Od tohoto filmu jsem příliš nečekal a o to víc jsem byl překvapenější. Muž bez tváře je hluboce lidský a dojímavý příběh o předsudcích a osamělosti. Nejvíce mě ale potěšil způsob, jak Gibson dokázal diváky svého filmu dojmout. Neudělal to pomocí tisíckrát použitých, typicky amerických klišé, ale prostřednictvím přirozených a nijak se nevnucujících scén, které fungují velmi působivě, ale zároveň i reálně. ()

PedroRosa

Pekný film ukazujúci na predsudky a neprajnosť ľudí. Gibson vytvoril sympatickú postavu, ktorú sa nedá neobľubiť. Film ktorý chytí za srdce. ()

SHAULA

O predsudkoch, úprimnosti a čestnosti... nič viac, nič menej. Tento film by som niektorým individuám dala pozerať niekoľkokrát za sebou... už len z princípu. Keby bol McLeod skutočný, tak by som sa zamilovala.... ()

andy60

Mel Gibson si napsal roli sám pro sebe, na čemž není vlastně nic špatného. Prostřednictvím zohaveného muže chtěl sdělit světu, že krásná tvář není to nejdůležitější, že za ní se skrývá lidská duše, která převažuje. Podle mého názoru se mu to povedlo. ()

Verdolin

Hodně silný příběh, který je velmi hodnověrný, vlastně se ani nedivím, jak to celé dopadlo, ten vztah učitele a žáka, kteří byli oba nepochopení, což byl i důvod, proč se stali tak důvěrnými přáteli. Ale jak by mohlo někoho napadnout, že by se mohl osamělý učitel bez důvěry ve společnost bez postranního důvodu blížeji spřátelit s osamělým zmateným a nepochopeným chlapcem, pomoci mu určit svůj cíl do budoucnosti a při tom ho neznaužívat, to vážně nechápu,vážně silný dojem, díky ()

Oxytocin

Skvěle zahraný a vyprávěný příběh, který mě neskutečně dojal. Přiznávám, že odepírané přátelství po dosažení vzdělání mladým Chuckem na konci filmu, kdy na sebe mávají je velmi dojemné. Vyhrkly mi slzy. Film je kombinací jiných známých jako je "Dospívání po americku" s Dicapriem, kdy kluk se studiem chce odpoutat od svojí rodiny a nevlastních sester, "Hon" s Mikkelsenem, kdy Justin (M.Gibson) je nespravedlivě obviněn ze zneužívání chlapce a pak třeba i "Kráska a zvíře", kdy si mladík postupně více a více zamlouvá svého znetvořeného učitele. Výtečné. ()