Reklama

Reklama

Papíry

(festivalový název)
  • USA Paperman
všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický
USA, 2012, 7 min

Obsahy(1)

Krátký animovaný film s českým názvem Papíry sleduje příběh osamělého mladého muže v polovině minulého století v New Yorku. Jeho osud nabere nečekaný spád po náhodném setkání s krásnou ženou na jeho ranní cestě do práce. Mladík je přesvědčen, že dívku svých snů po letmém setkání navždy ztratil. Dostane však druhou šanci, když ji ve své kanceláři zahlédne v okně protějšího mrakodrapu. Nemá víc než své srdce plné citu, představivost a hromadu papírů, aby upoutal její pozornost… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (164)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Papíry jakožto držitel Oscara na poli krátkých animovaných filmů není nijak originální svým příběhem (viz Cedulky a Láska přes lístečky), dokáže však zaujmout nevšední animací, černobílým zpracováním a líbivou hudební stránkou. Ve výsledku tak jde o roztomilé americké pohlazení, které má i přes svou jednoduchost určitý půvab. ()

Larrysbride 

všechny recenze uživatele

Nesnáším nacionalistický čecháčky, co si vždy najdou nějaký důvod k tomu, aby mohli blbě kecat na amíky. Je to právě Amerika, která nám dala bourbon whiskey, Korvetu, džíny, letadla, internet, ... a Walta Disneyho. Ať už je Vám 5 nebo 50, jistojistě byste lhali, kdybyste řekli, že nemáte rádi filmy právě z jeho dílny. A u Paperman si jednoduše nejde nepovzdychnout a zároveň se nepousmát nad jeho kouzelností, nevinností a láskyplností :) ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Úžasné. Naprosto nerealistický, magický feel-good krátký film se špičkovou stylizací barev i animace (respektive sladěnými animačními technikami) a excelentní gradací. Každý aspekt včetně hudby je dokonale vyladěný. Tohle jsou připomínky těch dob, kdy Disney neměl konkurenci. Ten Oscar je naprosto zasloužený. 100% ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Ani som nečakala, že budem z toho práve ja tak na mäkko. Krásna hudba dotvárala tú správnu atmosféru, jednoduchý ale pritom pekný štýl animácie a ničím nepreháňajúci krátkometrážny animák. Možno to sú tie dôvody prečo to oslovilo aj mňa. Celý čas široký úsmev na tvári a príjemný pocit z niečoho tak jednoduchého si zaslúži určite plný počet. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (5)

  • Hlavní postavy se jmenují George a Meg. (Larry12)
  • V rovnakom unikátnom animačnom štýle, v akom je zhotovená snímka, je spravené logo Walt Disney Pictures na konci filmu. (Othellko)
  • Krátký snímek kombinuje CGI grafiku s ručně kreslenou animací. 3D modely jsou tak "potaženy" ručními kresbami a software se stará o to, aby se nemuselo ručně kreslit všech 24 políček za sekundu. [Zdroj: fffilm.name] (DellEthing)

Související novinky

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (více)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (více)

Reklama

Reklama