Papíry

• USA Paperman
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický
USA, 2012, 7 min

VOD (1)

Krátký animovaný film s českým názvem Papíry sleduje příběh osamělého mladého muže v polovině minulého století v New Yorku. Jeho osud nabere nečekaný spád po náhodném setkání s krásnou ženou na jeho ranní cestě do práce. Mladík je přesvědčen, že dívku svých snů po letmém setkání navždy ztratil. Dostane však druhou šanci, když ji ve své kanceláři zahlédne v okně protějšího mrakodrapu. Nemá víc než své srdce plné citu, představivost a hromadu papírů, aby upoutal její pozornost… (oficiální text distributora)

Aljak

Myslel som si, že to bude oveľa lepšie, ale akosi ma to vôbec nenadchlo. Taký priemer v žánri krátkometrážneho animáku, v podstate ničím výnimočný, ale zase aspoň malé rozptýlenie. Občas by som aj ja chcel žiť v nejakej animovanej rozprávočke plnej zázrakov, kde osud vždy zariadi, aby človeka priviedlo napokon k jeho šťastiu. ()

d4

Krátky a nápaditý animák držiaci sa Disneyovských konvencií. Čo sa príbehu týka, Paperman nijak nevyniká. Prečo potom 5 hviezdičiek? Z jediného prostého dôvodu. Animátori a softwarový inžinier od Disneyho vyvinuli nový druh počítačovo-kreslenej animácie, ktorý sa označuje za následníka klasickej kreslenej animácie. Ide o 3d animáciu v spojení s vektorovou animáciou a tzv. sketch animation. Inovatívne, no nie na jedno použitie. Takáto inovácia by sa dala prirovnať ku stereskopii po tom, čo ju pevne ustálil James Cameron svojim Avatarom. ()

Estrellita

Příběh o "Papermanovi" jsem určitě už někde viděla či četla, přesto mě tohle nenásilné zpracování překvapilo a potěšilo. Zajímavý vizuál (přestože černobílé snímky moc v lásce nemám) a napjatá atmosféra tomu jenom přidávají - člověk ví, že to celé určitě musí dobře dopadnout, jenom si není jistý jak se to stane. ()

Carol Pifková

Ani som nečakala, že budem z toho práve ja tak na mäkko. Krásna hudba dotvárala tú správnu atmosféru, jednoduchý ale pritom pekný štýl animácie a ničím nepreháňajúci krátkometrážny animák. Možno to sú tie dôvody prečo to oslovilo aj mňa. Celý čas široký úsmev na tvári a príjemný pocit z niečoho tak jednoduchého si zaslúži určite plný počet. ()

SarumanKo

Sladučká romantika, ktorá mimoriadne štýlovou vizuálnou štylizáciou pripomína jednak klasiky z čias čierno-bielej kinematografie, jednak príjemne civilnú a realistickú Disneyho kresbu. Škoda, že to celé ruinuje nehodiacim sa nadprirodzeným motívom ako najukážkovejším príkladom deus ex machiny. (6/10) ()

• Hlavní postavy se jmenují George a Meg. (Larry12)
  • V rovnakom unikátnom animačnom štýle, v akom je zhotovená snímka, je spravené logo Walt Disney Pictures na konci filmu. (Othellko)
  • Snímek si odbyl svou premiéru v červnu 2012 na Annecy International Animated Film Festival, do běžných kin se dostal v říjnu 2012 s filmem Raubíř Ralf (2012). (Andrew78)

Související novinky

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (více)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (více)