poster

Papíry (festivalový název)

 • USA

  Paperman

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický

USA, 2012, 7 min

Režie:

John Kahrs

Střih:

Lisa Linder
(další profese)
 • BoncheR
  ***

  Ono celý tento filmček je koncepčne veľmi podobný Cedulkám . Žánrovo aj miestom kde sa odohráva. No naozaj... veľmi neoriginálny námet. Animácia aj hudba je veľmi dobrá, avšak nestačí to na 5*. Na Oscara to však možno bude stačiť. (( 65% ))(23.2.2013)

 • Lamiczka
  *****

  Krátkometrážní černobílý snímek, který byl představen před snímkem Raubíř Ralf (Wreck-It Ralph), vypráví o mladíkovi, který se zakouká na nástupišti do krásné dívky právě díky kusu papíru. Velice dojemným, vtipným a milým způsobem (a samozřejmě pomocí všudypřítomného papíru a papírových šipek), si k sobě opět najdou cestu. Sympatický kraťas nabízí neotřelý a opravdu zábavný pohled na tak typické téma, jako jsou dva lidé, kteří se náhodou potkali, přeskočila mezi nimi jiskra, v zápětí se rozdělili a nějakým způsobem k sobě znovu hledali cestu. Tím nápadem byl obyčejný papír, který v sobě zázračně naakumuloval všechnu mladíkovu touhu a pomohl tak ke znovusetkání a možnému začátku nového partnerského života. Snímek je plný krásných, něžných okamžiků, které se snově kloubí s téměř éterickou hudbou Christophea Becka.(2.12.2012)

 • PanBlack
  *****

  Výborný animovaný kraťas s krásným romantickým příběhem a velmi pěkným hudebním doprovodem, kterému opravdu hodně moc přeji zlatého plešouna za nejlepší krátký animovaný film. Jakýsi takový příběh a provedení bych totiž velmi rád viděl i v nějakém celovečerním animovaném filmu, snad se jednou dočkám...(1.2.2013)

 • charlie_ando
  *****

  Disney se rozhodl vstoupit na pole "kraťasů" a aby ne ve svém portfoliu má mistry animace a nádherných iluzí z Pixaru. Celé je to černobílé (až na rudé rty jedné krásky), němé a doplněné vkusným hudebním doprovodem a i díky kulisám velkoměsta dávno minulých let jsem se propadl do doby, kdy filmy ještě neuměly mluvit. Krátký osudový příběh o cestě za neméně osudovou láskou s prvky fantasy, kde je spousta krásných emocí a romantika čouhá z každého obrázku. Tak pojďme si udělat vlaštovku...(28.11.2012)

 • Gemini
  *****

  Úžasné. Naprosto nerealistický, magický feel-good krátký film se špičkovou stylizací barev i animace (respektive sladěnými animačními technikami) a excelentní gradací. Každý aspekt včetně hudby je dokonale vyladěný. Tohle jsou připomínky těch dob, kdy Disney neměl konkurenci. Ten Oscar je naprosto zasloužený. 100%(26.3.2014)

 • - Krátký snímek kombinuje CGI grafiku s ručně kreslenou animací. 3D modely jsou tak "potaženy" ručními kresbami a software se stará o to, aby se nemuselo ručně kreslit všech 24 políček za sekundu. [Zdroj: fffilm.name] (DellEthing)

 • - V rovnakom unikátnom animačnom štýle, v akom je zhotovená snímka, je spravené logo Walt Disney Pictures na konci filmu. (Othellko)

 • - Hlavní postavy se jmenují George a Meg. (Larry12)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace