Reklama

Reklama

Papíry

(festivalový název)
  • USA Paperman
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický
USA, 2012, 7 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Krátký animovaný film s českým názvem Papíry sleduje příběh osamělého mladého muže v polovině minulého století v New Yorku. Jeho osud nabere nečekaný spád po náhodném setkání s krásnou ženou na jeho ranní cestě do práce. Mladík je přesvědčen, že dívku svých snů po letmém setkání navždy ztratil. Dostane však druhou šanci, když ji ve své kanceláři zahlédne v okně protějšího mrakodrapu. Nemá víc než své srdce plné citu, představivost a hromadu papírů, aby upoutal její pozornost… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (165)

Aljak 

všechny recenze uživatele

Myslel som si, že to bude oveľa lepšie, ale akosi ma to vôbec nenadchlo. Taký priemer v žánri krátkometrážneho animáku, v podstate ničím výnimočný, ale zase aspoň malé rozptýlenie. Občas by som aj ja chcel žiť v nejakej animovanej rozprávočke plnej zázrakov, kde osud vždy zariadi, aby človeka priviedlo napokon k jeho šťastiu. ()

d4 

všechny recenze uživatele

Krátky a nápaditý animák držiaci sa Disneyovských konvencií. Čo sa príbehu týka, Paperman nijak nevyniká. Prečo potom 5 hviezdičiek? Z jediného prostého dôvodu. Animátori a softwarový inžinier od Disneyho vyvinuli nový druh počítačovo-kreslenej animácie, ktorý sa označuje za následníka klasickej kreslenej animácie. Ide o 3d animáciu v spojení s vektorovou animáciou a tzv. sketch animation. Inovatívne, no nie na jedno použitie. Takáto inovácia by sa dala prirovnať ku stereskopii po tom, čo ju pevne ustálil James Cameron svojim Avatarom. ()

Reklama

Estrellita 

všechny recenze uživatele

Příběh o "Papermanovi" jsem určitě už někde viděla či četla, přesto mě tohle nenásilné zpracování překvapilo a potěšilo. Zajímavý vizuál (přestože černobílé snímky moc v lásce nemám) a napjatá atmosféra tomu jenom přidávají - člověk ví, že to celé určitě musí dobře dopadnout, jenom si není jistý jak se to stane. ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele

Ani som nečakala, že budem z toho práve ja tak na mäkko. Krásna hudba dotvárala tú správnu atmosféru, jednoduchý ale pritom pekný štýl animácie a ničím nepreháňajúci krátkometrážny animák. Možno to sú tie dôvody prečo to oslovilo aj mňa. Celý čas široký úsmev na tvári a príjemný pocit z niečoho tak jednoduchého si zaslúži určite plný počet. ()

SarumanKo 

všechny recenze uživatele

Sladučká romantika, ktorá mimoriadne štýlovou vizuálnou štylizáciou pripomína jednak klasiky z čias čierno-bielej kinematografie, jednak príjemne civilnú a realistickú Disneyho kresbu. Škoda, že to celé ruinuje nehodiacim sa nadprirodzeným motívom ako najukážkovejším príkladom deus ex machiny. (6/10) ()

Galerie (20)

Zajímavosti (5)

  • Hlavní postavy se jmenují George a Meg. (Larry12)
  • V rovnakom unikátnom animačnom štýle, v akom je zhotovená snímka, je spravené logo Walt Disney Pictures na konci filmu. (Othellko)
  • Snímek si odbyl svou premiéru v červnu 2012 na Annecy International Animated Film Festival, do běžných kin se dostal v říjnu 2012 s filmem Raubíř Ralf (2012). (Andrew78)

Související novinky

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky

25.02.2013

Letošní udělování cen Akademie máme za sebou. Diváci i přímí účastníci slavnostního večera zřejmě přežili ostrý humor letošního moderátora Setha MacFarlanea. Kromě tradičního vzpomínání na ty, kteří… (více)

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

Oscarovým nominacím vládne Lincoln a Pi

10.01.2013

Nikoho asi nepřekvapí, že se žádné překvapení nekoná. Letošní nominace na Oscary jsou opět nudně konzervativní a předvídatelné. Emoce opět budí spíš nenominování některých filmů – fanoušci Temný… (více)

Reklama

Reklama