Romero se nastěhuje k Normě a otevře společný bankovní účet, aby jejich manželství působilo věrohodně. Dylan řekně Emmě, že se s ní chce odstěhovat do Portlandu. Norman se v Pineview seznámí s dalším pacientem Julianem, který plánuje útěk. Rebecca podezřívá Romera, že má klíč k Parisově bezpečnostní schránce. Julianův a Normanův útěk končí ve striptýzovém podniku. (Česká televize)

Trevor

Romero sa po sobáši s Normou k nej aj nasťahuje a zdá sa, že ich manželstvo nebude iba formálne kvôli Normanovi a zdravotnom poistení na jeho liečbu. Emma sa chce odsťahovať z mesta a odísť študovať do Portlandu, kam s ňou plánuje odísť aj Dylan. Norma spozná bývalú manželku šerifa Romera. Norman sa na klinike necíti dobre, neužíva lieky a tak spolu s kamarátom Julianom utečú a skončia v striptízovom bare. Ich výlet skončí bitkou s ochrankou a Norman má zase okno. Keď sa ho doktor Edwards hystá odvisť, Norman sa zosype a prosí doktora o pomoc, pretože už nezvláda žiť s tým, že nedokáže rozlišovať realitu. V poradí 2200 hodnotenie som pôvodne plánoval osláviť výnimočným filmom. Ale nakoľko je seriál Batesúv motel ozaj výborný tak na nebol dôvod hľadať niečo iné. ()

LachtanShows

Přimíchává se sem notná dávka krimipodtextu, Norman je zlověstnější než kdy dřív a Romerova ztělesněná minulost by mohla dobře zamíchat kartami. Ty jsou pro 4. řadu rozdány opravdu slušně. ()