Pěst Ježíšova

(festivalový název)
  • Španělsko Fist of Jesus
Krátkometrážní / Komedie / Horor / Akční
Španělsko, 2012, 15 min

Ježíš je vždy připraven podat pomocnou ruku těm, kdo ji potřebují, existují však i jiní. Ti, kteří zakusí jeho pěst. (Festival krátkých filmů Praha)

Okara

Ježíš zjišťuje, že umí oživovat zesnulé. Jen s malým vylepšením. Z oživených se totiž stávají zombie, kteří dokážou přenést nákazu během pikosekundy a zároveň se při pouhém dotyku rozpadnou za doprovodu mohutného výbuchu oranžové krve. Když se přenesu přes náboženskou kontroverznost a pousmání hodné gore, se kterým se u krátkometrážních filmů musí počítat, byla to poměrně zábava. Ke konci nadšení mírně opadává, ale stejně se v té řežbě najde i pár světlých momentů v podobě černého humoru. Chudák slepec s leprou pobavil asi nejvíc. Mimo jiné se i dozvíme, že na Blízkém východě se potulovali kovbojové, jak rozdvojit ryby nebo jak z kostry udělat motorovku. 70% ()

Campbell

Španělé vědí jak uchopit tuhle látku. Film který nakopává prdel a nebere na nic ohledy. Sice bych tu pár věcí vytknul jako třeba krev která nebyla zrovna dobrá. Ale zbytek filmu je prostě koulenakopávající podívaná která od scény kde se objevý krev tak ta krev nepřestane téct. Zombie masky jsou obstojné a brutalita je tu naprosto parádní. Tohle se povedlo. A ryby jako vraždící zbraně jsou boží a dokážou udělat pěknou paseku. ()

korbitch22 odpad!

Neuvěřitelná sračka.Po první minutě sledování na youtube mi bylo jasný, že to má na svědomí stejná dvojice jako imbecilní Brutal Relax ( který byl aspoň trošku zábavný ) no a našel jsem to i tady a nemýlil sem se.Jak to mám jako brát?Jako ubohý pokus o poctu filmům jako Braindead, nebo jen prostě ubohý pokus mizerných tvůrců natočit kraťas ve stylu, kterému odzvonilo na konci 80. let, protože je to ten nejjednoduší a nejmprimitivnější filmový žánr, který může točit každá nula bez talentu.Absolutně nulová tvůrčí umělecká práce, jakákoliv.Herecké výkony příšerné, i na parodii, krev oranžová....vážně?????Efekty směšné, žádná vtipná scéna, ani jedna.Absolutní čůrácká trapárna.Není mi 15 a nehulim 10 špeků denně, takže se prostě nedokážu bavit nad "dílem" kde se 15 minut odehrává masakr, který není ani vtipný, ani brutální, je jenom zoufale trapný, nudný a ubohý jako kdyby to točili desetileté děti z DDM.Je sice smutné, že se v 21. století najdou filmaři, kteří ztrácí čas takovými sračkami, ale je ještě daleko smutnější, že se najdou "lidé", kteří těmto ubohým kokotinám dokážou dát 5*.Naprostá filmařská tragédie, u tohohle se můžou smát snad jen lidé s kví kvé schodným s aktuálním procentuálním hodnocením.0%.Dvojice kolosálních mamrdů BestTlama a Colgate Verbal objevili tuhle mrdku teprva před pár dny a hned ve svých zvratkách, kterým jiní, stejně retardovaní ubožáci říkají komentáře projevili svoji inteligenci, bravo hošové, doufám že si vzájemně užíváte slastné strkání palce do análu, zatímco se navzájem laskáte pusinkou...vy dva ste fakt komici, ubohý póvl, lidské zvratky a ostuda nejen ČSFD, ale vlastně i lidstva.Je mi vás upřímně líto, neznám větších ubožáků :) ()

SOLOM.

Opravdu jsem se na tento španělský krátkometrážní snímek těšil, zvláště po všech těch chvalitebných komentářích na internetu a faktu, že jej mají na svědomí tvůrci mého oblíbeného shortu Brutal Relax, jenže po jeho zhlédnutí jsem lehce rozčarován. Je sice pravdou, že i zde se dočkáme celé řady humorných a černým morbidním humorem nabitých situací, ale zároveň s těmito klady přichází i řada záporných prvků. Především se to tu hemží (nelogičností), která je s radostí nahrazena samolibým gore masakrem, jenž je ovšem tentokrát dost stereotypní. Určitě se mnou řada lidí nebude souhlasit, ale Brutal Relax byl o třídu lepší. 60% ()

Havenohome

Kedysi dávno, keď som videl Bergmanovu trilógiu o mlčaní Boha, bola moja viera hlboko otrasená. Teraz, keď som videl Päsť Ježíšovu sa moje pochybnosti nadobro rozplynuli. Konečne niekto odtajnil nejaké nesfalšované evanjelium. ()

wipschka

Není to špatné, to rozhodně ne, ale při porovnání s Brutal Relaxem mi příjde, že se dvojice neposunula dál, nesnaží se o nic nového. Vlastně tam bylo hodně scén, které byly naprosto stejné, jako ve výše jmenovaném kraťasu. A co hůř, připadá mi, že gore je udělané hůře než v něm a celkově je film tak nějak méně zábavný..Což je hrozná škoda. ()

corpsy

Je na počudovanie, že v Španielsku, tak bigotne kresťansky založenej krajine, sa našiel niekto, kto si Ježišove zázraky podal po svojom. A nechcem sa rúhať, ale zábavne. ()

Astaroth12

Tak to ma poser. Brutálna zábava, vidieť Ježiša ako bije mŕtvych Rimanov či kovbojov a to len rôznymi druhmi rýb, no neskutočné. 15 minút akcie, pirán, kečupovej krvi, (ne)vydarených masiek, Judaša na strane dobra a Ježiša na strane Božej armády a hlavne vychytaných hlášok. Tak toto nieje o čom, splatter ako remeň. ()

Laxik

Asi je mi dvanáct, ale tohle bylo opravdu parádní. Vymaštěné a vlastně docela neoriginální, to jo, ale jinak správně ujeté a se super hláškami. Jen bych příště prosil trochu víc té Bible, potenciálu na fórky v ní je mnohem víc. ()

Macejko

Po stránke gore, masiek a trikov opäť výborná záležitosť s kopou originálnych a vtipných nápadov. Bohužiaľ, trpí to nepochopiteľným úpadkom po stránke režijnej. Nie je tu ani stopa po štýlovosti, energii a adrenalíne geniálneho Brutal Relax, a tieto ingrediencie potrebuje dobrý splatter viac ako všetku umelú krv na svete. Chceme späť pána Olivaresa! ()

SarumanKo

Technicky horšie prevedené a zďaleka nie tak zábavné a invenčne použité gore efekty ako v prípade Brutal Relaxu. Navyše tomu chýba šťava a režijné nápady, aby to malo silu vybočiť z koľaje priemerných, samoúčelne a nevtipne krvavých splatterov. (5/10) ()

iolaos

Dle rejtingu zrejme nejpovedenejsi short splatter od digitalniho španělskeho dua Muňoz - Cardoba. Kompletni vykradacka stareho An Apple Eateru zahalena do stokrat technicky lepsiho kombiné.. , v porovnani s maskami v jejich mladším Brutal Relaxu je to o krapanek horsi, avsak natoceno je to hezky.. Krvava jednohubka, ktera chutna. ()

kaylin

Výborná ujetá šílenost o tom, jak oživování z Ježíšových rukou nemusí dopadnout tak úplně dobře, protože z toho vznikne něco nečekaného. Ale nebojte, pokud má Ježíš po ruce dost ryb, hravě vás z toho s přispěním Jidáše dostane. Neskutečná šílenost, která ale musí pobavit každého fanouška béčkových ujetostí a blbin. ()

JohnMiller

Podarený splatter ktorý troška upravuje biblické fakty k lepšiemu. Ježiš Kristus oživoval mŕtvych a nepodarilo sa mu to úplne dokonale tak sa z ľudí stali zombíkovia. Splatter scény kedy sa rozsekávajú časti tela mi náramne sadli. Boli sem tam PC efekty ktoré kazili dojem , ale určite nie každý si toho všimol lebo je ich tam málo. Záverečný masaker stál zato. Ja by som použil asi inú zbraň ako ryby avšak pirane naplno využili takže nemám žiadne výhrady. ()

K.B.L.

Rozhodování mezi odpadem a pěti hvězdama. Nakonec to šlo za 5, protože jsem na to měla náladu. Ale blbost je to neskutečná, až se to mění v genialitu :D Varování - nejezte u toho! ()