Uvnitř mé hlavy

Magic Magic

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Chile, 2013, 98 min

• gogo76

Nie, ísť do Chile nestačí. V poslednej dobe sa často využívajú exotické miesta na zvýšenie atraktívnosti filmov. Väčšinou to vychádza, ale nie vždy. Po úvodných minútach a zastrelenom papagájovi som nevedel, čo si mám myslieť. Blondínka strelcov označila za psychicky chorých, ale mne to zas tak nechutné nepripadalo. Po toľkých hororoch, čo som videl... Trochu divná sa mi zdala ona. A po čase sa to potvrdilo a jej besnenie a chaos asi mal byť náplňou tohto soft hororového béčka, ale toto vystrašiť nedokáže. Na tému nedostatku spánku tu zatiaľ nebolo nič lepšie ako Insomnia alebo Mechanik. Záver to už vôbec nevylepšil, ale je to jedno. Tento film je jednoznačnou stratou času a zlákať som sa dal iba DVD obalom, na ktorom vychvaľujú herecký výkon M.Ceru. Súhlasím, ale nedostal až tak veľa šancí to naplno roztočiť. 40%.(9.9.2013)

• *CARNIFEX*

Alicia prichádza za svojou sesternicou, aby spolu s jej priateľmi podnikli výlet do Chile. Nakoľko sa však Sarah musí vrátiť do školy kvôli opakovaniu nezvládnutej skúšky, Alicia odchádza s neznámymi osobami sama. Hneď od samého začiatku si s nimi nesadne. Rozdielne názory, spôsob komunikácie či rozhodnutia ju privádzajú do šialenstva. Prečo sa to ale všetko deje? Je všetko tak ako sa na prvý pohľad zdá? Pecka. Záber na tečúcu vodu do pohára. To tu ešte nebolo. Dnes môže robiť hypnózu už každý k....t. Čudujem sa, že tej čupke nikto nedal cez pisk a nevyhodili ju namiesto tých šteniat. Otravná, nesympatická osoba, ktorej sa ako jednej z mála podaril husársky kúsok - zhnusiť mi striptíz. Takmer 70% je tento film jedna nudná sračka, ktorá sa stoj čo stoj snaží čo najrealistickejšie vyobraziť psychické stavy narušenej osoby. Záver sa, akože, zvrhol na indiánske vymetanie diabla či kerého krista. Aspoň, že zgegla... - 30%.(10.8.2013)

• EvilPhoEniX

Mé zklamání z filmu se zhoršilo dvojnásobně po přečtení recenzí, které prohlašovaly :"Těžce snášející psychologický horor .. perfektní vzrušivá jízda! " Mně přišel film dosti nudný a nezábavný. Postavy jsou protivné a mrzuté, tak i jejich dialogy. John Cera hrajícího jako šílence byl zábavný pouhých 10 minut, poté jsem ho shledával arogantním a nesnesitelným. Je zde průměrná práce s kamerou, nic není výjimečné, nic není překvapující, nic se ve filmu pořádně neděje. Jsou zde pouze překrásné záběry krajiny z jižní Chile.(11.8.2013)

• C0r0ner

Zajímavý námět, zajímaví herci, zajímavý popisek. Očekávání velká. Realita je ale děsivá sračka, která si hraje na filozofování (o čem vlastně?) a snaží se diváka přesvědčit, že to je hrozně chytrý film. Není. Celou dobu jsem se upínal ke konci, že se snad něco vysvětlí, ale to byl omyl a tak zůstal jen pocit příšerné nesmyslné píčoviny. 15%(24.4.2017)

Išiel som do toho že to bude o jednej ženskej obeti na chate,ale ked volala Alicia celá hotová na pokraji smrti svojej kamarátke že má hrozný strach zo spolubívajúcich len preto že omylom zabili papagája a pozerali sa na ňu dlhšie ako 4 sekundy čo uznávam može byt trochu desivé,došlo my že jediná divná osoba bude práve ona! Po pravde som sa ale celkom bavil,pekné prostredie,ohník v krbe ,parta mladých ludí... Ked to zhrnem dobrý béčkový film takže 4 hviezdy...(10.8.2013)

• Juno Temple

• - Režisér Sebastián Silva založil příběh na městském mýtu o chilských dívkách, které jely na dovolenou do Ria de Janeira, při které se u jedné z nich vlivem okolností spustily schizofrenické stavy. (Brousitch)

• - Postava Brinka je údajně skrývajícím se homosexuálem a Michael Cera ji založil na filmové roli Crispina Glovera z filmu Na břehu řeky (1986). (Brousitch)

• - Hoci ide o americkú produkciu, žiaden z hlavných predstaviteľov nepochádza z USA. Každý z nich je navyše z inej krajiny. (misterz)