Uvnitř mé hlavy

Magic, Magic

(festivalový název)

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Chile, 2013, 98 min

Tohle je zase jeden z těch filmů, kdy vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Není to horor, to v žádném případě. Spíš bych to definovala jako velmi depresivní psychologické drama, které pomocí své atmosféry a opravdu nesympatických herců velmi snadno přenáší tu depresi a sklíčenost i na diváka. A teď, když nad tím tak přemýšlím... vlastně to není vůbec špatný film, přestože skoro postrádá děj. Docela by mě zajímalo, jak to všechno teda doopravdy bylo - celý film jsem se nemohla rozhodnout, komu teda vlastně fandím a kdo je tam ten vůl. Sařiny kamarády bych si jako společnost dobrovolně nikdy nevybrala, ale to děvče blonďaté zrovna moc sympatické taky nebylo... Fakt nevim. 50%(25.9.2013)

,,JSEM TU JAKO V PASTI“... /// Parta mládežníků zralá na zájezd maximálně za Lesním duchem a ne do Chile. Chvilku napínaj, kdo že je tady ten největší magor, žlutej trikot dlouho drží Cera (né dcera, Cera, ten co musel chcípnout v Hollywoodu), aby mu v závěrečným stoupání krutě natrhla prdel Juno Temple, jejíž herecká kreace mě vážně oslovila. Nejen proto, že ji to moc slušelo od pasu nahoru. Hrabárna byla taky ucházející, ale to ostatní, to bylo nějaký nedomrdlý. Na konci jsem si prostě nebyl úplně jistej, co že jsem to vlastně viděl… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Trošičku mívám noční můry. 2.) Miluju kozatý holky. (To, že jim mrdá beru jako bonus.) /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(25.8.2013)

• hous.enka

Tak tohle byl hodně ujetej trip. Začátek byl sympatický: milá Emily Browning si pozve milou Juno Temple do Chile a spolu s Emilyninýma kamarádama jedou do hor. Jenže pak se celý výlet zvrtne a zvrhne a jde to celé do háje. Závěrečná pětiminutovka už je nad moje síly a pochopení. Mám pocit, že všechny postavy jednaly pod vlivem nějaké psychotropní látky (nebo hypnózy, z mého pohledu je to fuk) a nechápu, co ty dvě holky přimělo účastnit se tohohle sjetýho výletu.(9.6.2015)

• Lisabellla

Tohle byl dost trapný příklad toho, jak někdo chce, ale neumí. Hloupá holka se sklony k hysterii ve společnosti divných lidí. Normálního člověka by pár pitomých poznámek tak nerozhodilo, jsou všichni mladí a pitomoučký, ale nic divného se neděje. Řekla bych, že běžnému divákovi to poleze na nervy od prvních chvil a něco vám povím - lepší to rozhodně nebude. Já se vydržela dívat hodinu. Celou hodinu! Víc bylo nad mé síly. Pokud jediného človíčka přesvědčím, aby se na to nedíval, pak měl můj komentář smysl.(19.5.2014)

• C0r0ner

Zajímavý námět, zajímaví herci, zajímavý popisek. Očekávání velká. Realita je ale děsivá sračka, která si hraje na filozofování (o čem vlastně?) a snaží se diváka přesvědčit, že to je hrozně chytrý film. Není. Celou dobu jsem se upínal ke konci, že se snad něco vysvětlí, ale to byl omyl a tak zůstal jen pocit příšerné nesmyslné píčoviny. 15%(24.4.2017)

• Juno Temple

• - Postava Brinka je údajně skrývajícím se homosexuálem a Michael Cera ji založil na filmové roli Crispina Glovera z filmu Na břehu řeky (1986). (Brousitch)

• - Hoci ide o americkú produkciu, žiaden z hlavných predstaviteľov nepochádza z USA. Každý z nich je navyše z inej krajiny. (misterz)

• - Režisér Sebastián Silva založil příběh na městském mýtu o chilských dívkách, které jely na dovolenou do Ria de Janeira, při které se u jedné z nich vlivem okolností spustily schizofrenické stavy. (Brousitch)