Uvnitř mé hlavy

(festivalový název)

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Chile, 2013, 98 min

• Wiikii

Jak už zde někdo napsal, je to psychologická nuda. .. Juno Temple je strašná, ale popravdě co na tomto filmu je dobré ? Doporučuji se ani nekoukat, protože kamera, režie, scénář i ta hudba vše je strašné a jednu hvězdu dávám jen proto, že existují OPRAVDU existují i horší snímky. .... HODNOCENÍ: 11% (1*)(17.10.2014)

• iampatrik

35% Ruce pryč pokud neholdujete komorním dramatům. Tady se děj točí okolo... a víte, že ani pořádně nevím, o co šlo? Pár mladých lidí v domě na ostrově, "užívajíc" si prázdnin, kde jeden člověk ze skupiny - Alicia, nedokáže na tamním místě usnout, nespí tak dlouho, až ji to vleze do hlavy. Prakticky se tam nic ale neděje, dialogy vedoucí odnikud nikam. Dokázal jsem se ale dodívat do konce, možná proto, že jsem čekal něco, co film rozjede nebo alespoň ukáže pointu, která pro mě zůstala skryta tak jako celý smysl tohoto filmu. NENÍ to ani thriller, ani horor, ani psychologický film (jen špetku). Nebýt Cery a toho spojení - malý film s chilským nádechem, tak bych nikdy nevěděl, že film existuje, vlastně i tak to stejně dopadlo, to týdne na film zapomenu.(13.8.2013)

Na můj vkus až příliš hysterický zážitek, i když na druhou stranu udělat z nezávazného výletu s docela fajn lidi do fajn destinace ilizi regulérní noční můry, zas tak špatný nápad na psychodrama nebyl. Škoda jen, že si scénář neopustil v závěru pořádně přitlačit na pilu, přidat něco z excorcismu a domorodých praktik a tím zcela obětovat střízlivé pozadí. Jak vidno z předcházejícího Silvova filmu, režisér má asi slabost na patologické mentální jevy, z jejichž přiblížení dokáže občas udělat mrazivou podívanou, ale v ani jednom případě není schopen kolem nich přesvědčivě vystavět děj. Přechod do komediálního žánru ve Starých kočkách na mě nakonec přeci jen působil jako snesitelnější varianta.(12.8.2013)

• C0r0ner

Zajímavý námět, zajímaví herci, zajímavý popisek. Očekávání velká. Realita je ale děsivá sračka, která si hraje na filozofování (o čem vlastně?) a snaží se diváka přesvědčit, že to je hrozně chytrý film. Není. Celou dobu jsem se upínal ke konci, že se snad něco vysvětlí, ale to byl omyl a tak zůstal jen pocit příšerné nesmyslné píčoviny. 15%(24.4.2017)

• hous.enka

Tak tohle byl hodně ujetej trip. Začátek byl sympatický: milá Emily Browning si pozve milou Juno Temple do Chile a spolu s Emilyninýma kamarádama jedou do hor. Jenže pak se celý výlet zvrtne a zvrhne a jde to celé do háje. Závěrečná pětiminutovka už je nad moje síly a pochopení. Mám pocit, že všechny postavy jednaly pod vlivem nějaké psychotropní látky (nebo hypnózy, z mého pohledu je to fuk) a nechápu, co ty dvě holky přimělo účastnit se tohohle sjetýho výletu.(9.6.2015)

• - Režisér Sebastián Silva založil příběh na městském mýtu o chilských dívkách, které jely na dovolenou do Ria de Janeira, při které se u jedné z nich vlivem okolností spustily schizofrenické stavy. (Brousitch)

• - Postava Brinka je údajně skrývajícím se homosexuálem a Michael Cera ji založil na filmové roli Crispina Glovera z filmu Na břehu řeky (1986). (Brousitch)

• - Hoci ide o americkú produkciu, žiaden z hlavných predstaviteľov nepochádza z USA. Každý z nich je navyše z inej krajiny. (misterz)