Uvnitř mé hlavy

Magic Magic

Magic Magic

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Chile, 2013, 98 min

Tohle je zase jeden z těch filmů, kdy vůbec nevím, co si o tom mám myslet. Není to horor, to v žádném případě. Spíš bych to definovala jako velmi depresivní psychologické drama, které pomocí své atmosféry a opravdu nesympatických herců velmi snadno přenáší tu depresi a sklíčenost i na diváka. A teď, když nad tím tak přemýšlím... vlastně to není vůbec špatný film, přestože skoro postrádá děj. Docela by mě zajímalo, jak to všechno teda doopravdy bylo - celý film jsem se nemohla rozhodnout, komu teda vlastně fandím a kdo je tam ten vůl. Sařiny kamarády bych si jako společnost dobrovolně nikdy nevybrala, ale to děvče blonďaté zrovna moc sympatické taky nebylo... Fakt nevim. 50%(25.9.2013)

Až přes čáru hysterický prožitek. Okolo žádná přátelská tvář, v hlavě zmatek, znepokojivý psychologický výlet před sebou. Uprostřed neznámé země začínají své růžky vystrkovat paranoidní stavy, typově dobře zvolení herci ještě podtrhují tuhle nepříjemnou zneklidňující látku. Nesnadno se na ní dívá, rychle se však na ní zapomíná!!(2.9.2013)

Od bezchybného zobrazení stavu, kdy je člověk nucen pobývat ve společnosti nesympatických osob, okolo nichž se necítí příjemně (mně obvykle stačí ve společnosti jeden takový člověk, abych se přestal cítit pohodlně ... na chudáka Alicii tu byli hned tři a to bez jediné přátelské tváře), až po totální paranoidní stavy a nervové zhroucení. Těžká psychologická depka a velmi příjemné překvapení, čekal jsem od toho filmu něco absolutně jiného (z dávno viděného traileru jsem si pamatoval jen divného Michaela Ceru). Dovolená k nezaplacení.(30.7.2013)

Není nad pěknou dovolenou v Toskánsku! Slunce, ovečky a psycho Micheal Cera. Jako čekal jsem od toho něco úplně jiného, ale mělo to dost psycho atmošku a hlavní hrdinku bych rád přetáhl...pohrabáčem. Protože tak nesympatickou hlavní postavu jsem dlouho neviděl, ale ono to tak asi mělo bejt. Znova se na to asi nepodívám.(3.8.2013)

• honajz

Hezká příroda, ta si tu hvězdu zaslouží. Jinak parta debilů myslících jen na šukačky jede na ostrov s holkou, která kdoví jak se tam vzala, jak tam vlastně kurnik přicestovala s takovou poruchou mysli? Jak to, že nebyla v USA pod dohledem? Nejlépe psychiatra? No a na ostrově holce jebe čím dál víc, až zhebne, ani magický indiánský obřad ji nezachrání. Pokud teda nenatočí druhý díl Očištěná duše se vrací do těla. Konec mě naštval. Jo, asi chtěl pan autor natočit psycho horor, jak může působit, když někomu nekomunikativnímu hrábne, ale když to by mi pro lepší přijetí musel říct podrobnosti, vysvětlit logické díry, zkusit najít hlavní postavu, ale hlavně si přesně ujasnit téma a co chci vlastně říct. Protože ono to taky může být o partě debilů, kteří jsou tak debilní a šukačkama posedlí, že přivedou k šílenství jinak hodnou a milou (sic!) holku, nebo že celý ten indiánský humbuk vymývá lidem mozky, nebo že potrat působí zlo - tenhle film totiž nabízí vše a nic, můžete si jej vyložit, jak chcete a dívat se na něj, jak chcete. Což není pochvala. To dělá každý nýmand, který netuší, co chce vlastně říct, a počítá s tím, že se na internetu a IMDB rozjedou diskuze, kde každý bude hádat, jak to autor myslel a co chtěl říct. Nic tím nemyslel, a nic nechtěl říct. Proto to vypadá, jak vypadá, a končí, jak končí. Nijak.(13.7.2019)

• - Režisér Sebastián Silva založil příběh na městském mýtu o chilských dívkách, které jely na dovolenou do Ria de Janeira, při které se u jedné z nich vlivem okolností spustily schizofrenické stavy. (Brousitch)

• - Hoci ide o americkú produkciu, žiaden z hlavných predstaviteľov nepochádza z USA. Každý z nich je navyše z inej krajiny. (misterz)

• - Postava Brinka je údajně skrývajícím se homosexuálem a Michael Cera ji založil na filmové roli Crispina Glovera z filmu Na břehu řeky (1986). (Brousitch)