Uvnitř mé hlavy

Magic Magic

Magic Magic

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Chile, 2013, 98 min

Zásadní problém filmu je ten, že si nikoho neoblíbíte a všem přejete smrt. Prostě skupina naprosto nesympatickejch lidí v čele s Brinkem, kterýho famózně zahrál Michael Cera. Nejradši jsem měl vážně tu Alicii a vůbec jsem se jí nedivil, že se v tý skupince tak trochu zbláznila. Celý film to vypadalo na slabší 4*, ale nakonec musim hodnotit trojkou, páč ten konec je prostě špatnej a nedotaženej. Nevim jestli jim došli prachy nebo to takhle vážně zamýšleli, ale nehodí se to tam. Dobré herecké výkony pokud měli všichni hrát zmrdy, ale mě to nějak nesedlo. Škoda. A horor je totálně špatný označení filmu. Tohle nebyl horor v žádným případě. Dokonce ani ten Thriller. Prostě to bylo Drama o divnejch lidech. Nevim jak jinak to popsat. 65%(9.8.2013)

Tenhle výlet do mysli blázna nebyl vůbec špatný. A když ho k tomu budete muset trávit ve společnosti nesympatických a zvláštních lidí (boží Michael Cera v roli podivína), tak se peklu bohužel nevyhnete. Znepokojující atmosféra, která si skoro po celou dobu filmu udržela mou pozornost, se zvrtla v ''nepříjemné překvapení'' v podobě konce, který ačkoliv byl nečekaný, nějak mi tam neseděl.(5.8.2013)

Určite to nie je film do pohody. Podľa traileru som čakal slušný, ale hlavne ľahší thrillerík, temnejšími odtieňmi maľovanú variáciu amerických teenage produkcií. Somár! Magic Magic je namiesto toho riadne dusivé psycho s vynikajúco zvládnutou psychológiou postáv. Trvá iba chvíľu, kým sa v nich divák zorientuje, kým pochopí, ktorá bije, ale už je to jedno, už je v tom spolu s nimi až po uši. Prial by si v tej chvíli stínať päste vzrušením, to by ale musel byť iný film. Magic Magic je však thriller, ktorý nevzrušuje, Magic Magic znervózňuje. S blížiacim sa finále stále viac, na hranicu znesiteľnosti a nepoľaví až do nepekne zlomyseľného finále. Ak máte radi filmy, ktoré vami zamávajú, neváhajte. Stanete sa svedkami ojedinelého výkonu; odvážne, ale presne zacieleného a bezchybne vypáleného. P.S.: Zo žánrového zaradenia by som vyradil mysteriózny, nič nadprirodzené sa tu nestane (a aj práve vďaka tomu je to také skvelé).(9.8.2013)

• klima777

Chaos (nikoliv chaos magic, ačkoliv, kdo ví...) a jedna labilní děvenka. Opravdu hodně špatně natočený film.------------ Hvězda za několik málo slibných záblesků tísnivé paranoie. Až Sebastián Silva pochytí víc než základy řemesla, třeba nebude jen ztracenou ovcí zmateně pobíhající nad bezednou propastí nudy. Vyklube se z něj mrchožrout [ostatně již nyní má (bez)mocně nakročeno; ten příběh je totiž tak konfusní (a postavy slaboduché), že se klidně mohl udát v reálu].(25.8.2013)

Tfy vole!Vymítač schýzy je od začátku do konce divný jak Cerův ksicht (nebo svetry) a i když v několika momentech fakt luxusně natočený (paranoia u čtení knihy),tak je to bohužel taky většinou kurevsky ubíjející svinstvo,které né a né skončit a kterému bych mohl asi klidně napařit kterékoli z šesti možných hodnocení.Jakože já mám depkofilmy rád,ale toto už je hodně přes lajnu.Doporučuju jako takovou atmosférickou předehru nebo kulisu k sebevraždě.Ale napadlo mi,že by Silva možná natočil lepší Evil Dead,než pan ''nejděsivější'' z Uruguaye.PS:jak se mi to tak uvnitř mé hlavy rozleželo tak asi 4-že je člověk paranoidní,neznamená,že po něm nejdou.(12.9.2013)

• Juno Temple

• - Hoci ide o americkú produkciu, žiaden z hlavných predstaviteľov nepochádza z USA. Každý z nich je navyše z inej krajiny. (misterz)

• - Postava Brinka je údajně skrývajícím se homosexuálem a Michael Cera ji založil na filmové roli Crispina Glovera z filmu Na břehu řeky (1986). (Brousitch)

• - Režisér Sebastián Silva založil příběh na městském mýtu o chilských dívkách, které jely na dovolenou do Ria de Janeira, při které se u jedné z nich vlivem okolností spustily schizofrenické stavy. (Brousitch)