Uvnitř mé hlavy

Magic Magic

Psychologický / Thriller / Drama

USA / Chile, 2013, 98 min

• VanTom

Očekávání indie romantiky vzala rychle za své, když ta nová (přecitlivělá a úzkostlivá) do party 5 "divných" (no spíše obyčejně nadržených / ožralých - ukázkové hovádko si vystřihl Michael Cera) študáků začala bláznit (z nevyspání, přetažení, paranoie). K velké škodě tohoto zajímavého psychologického dramatu však úplně chyběla pointa, která by jejímu vyšilování přiřkla důvod, protože takhle pak vyprávělo úplně o ničem.(22.12.2015)

Tažko sa mi toto hodnotí,neviem čo si mám myslieť.Hlavná hrdinka zostáva s cudzincami úplne sama a odrezaná od sveta.A navyše cudzinci sú sadisti.Najhoršie na tom je,že si svoju bezradnosť a bezmocnosť uvedomuje a prišla na to v pravý čas.Lenže skôr ako sa stihne spamätať,všetko je úplne inak.Ale čo môže s tým robiť?!Asolútne nič alebo,nedávať sa do kopy s cudzincami!Sprvu som toto chcela preskočiť či ignorovať.Nedá mi to zatratiť,či naopak vyzdvihnúť,inými slovami nebolo to extra zlé,či obzvlášť vynikajúce.Skôr zvláštna vec.Pretože s takýmto niečím sa moje oko po pravde počas mojej dlhodobej ,,kariéry" sledovania filmov nestretlo.Skutočne správne šlahnutá magorina,nie vo svojej brutálnosti.Pre fanúšikov,ktorý obľubujú pomaly sa vkrádajúce napätie z otázkou,čo bude nasledovať dalej..Pointu som čakala skutočne inú,prekvapili ma,ale čím ma nemilo prekvapili je zase ten druh u mňa nepopulárneho záveru a síce,nech si každý z nás jednotlivo vyvodí ten svoj vlastný.Aj napriek tomu nech to má silné ***hviezdy.(15.11.2014)

Tenhle výlet do mysli blázna nebyl vůbec špatný. A když ho k tomu budete muset trávit ve společnosti nesympatických a zvláštních lidí (boží Michael Cera v roli podivína), tak se peklu bohužel nevyhnete. Znepokojující atmosféra, která si skoro po celou dobu filmu udržela mou pozornost, se zvrtla v ''nepříjemné překvapení'' v podobě konce, který ačkoliv byl nečekaný, nějak mi tam neseděl.(5.8.2013)

Od filmu jsem čekala něco trochu jiného a zas takové psýško, jak tu někteří píší mi to nepřišlo. Spíše než s "hrdinkou" jsem sympatizovala s jejími "trýzniteli" a ty uvozovky se zde opravdu hodí. Chápu, že Alicia byla hozena do skupinky lidí, které vůbec neznala, ale jejich chování mi přišlo normální. Prostě banda kámošů dělá kraviny a navzájem se spolu baví a nadávají si, jak to kamarádi mezi sebou dělají a zhýčkaná Američanka, která asi moc kamarádů doma nemá jejich snahu o spřátelení moc nepobrala. SPOILER - že je Alicia asi trochu vyšinutá a spoustu věcí si domýšlí nebo má halucinace film před divákem ani neskrývá. Když sedí s Barbarou a obě si čtou a z dálky vidíme, že na ni Barbara civí, ale když se na ni podívá, tak si normálně nerušeně čte, tak mi bylo hned jasné, že jediný psycho je tady Alicia. Stejně tak jak celou noc slyší vřískat ptáky, ačkoliv já jsem teda ještě v noci ptáky neslyšela. Ale i tak netvrdím, že je to špatný film, jen není nikterak záhadný, jak tu někteří píší. Herecké výkony jsou úžasné - Michael Cera - wow! Hudební podkres skvělý a konec, nad kterým zůstane jednomu rozum stát.(7.8.2013)

• playboxguest

Někteří tu viděli film o jedné hysterce mezi partičkou normálních lidí, ti druzí zase film o normální holce v bandě nesympatickejch hovad. Tahle rozporuplnost je na celém filmu asi to jediné hezké, jinak je to psychologickej thriller naprosto o hovně, z něhož si budu za pár dní pamatovat jen to, že Juno Temple je "Jó" i od krku dolů, že i sladká Emily dokáže být nevýrazná a že Cera je fakt přiteplalej pablb, kterej se mi díky tomuhle filmu bude do budoucna snášet ještě hůř, než tomu bylo doposud. 50%(20.8.2013)

• - Režisér Sebastián Silva založil příběh na městském mýtu o chilských dívkách, které jely na dovolenou do Ria de Janeira, při které se u jedné z nich vlivem okolností spustily schizofrenické stavy. (Brousitch)

• - Postava Brinka je údajně skrývajícím se homosexuálem a Michael Cera ji založil na filmové roli Crispina Glovera z filmu Na břehu řeky (1986). (Brousitch)

• - Hoci ide o americkú produkciu, žiaden z hlavných predstaviteľov nepochádza z USA. Každý z nich je navyše z inej krajiny. (misterz)