Kabir Bedi v úlohe udatného malajského hrdinu Sandokana opäť prichádza. Mladý Grék Teodorius zachráni dievča Janillu, ktorej otca - Sandokanovho druha - zabili sultánovi vojaci. Janilla chce splniť otcovu poslednú vôľu a stretnúť sa so Sandokanom. Teodorius jej pomôže dostať sa do Indie, kde žije Sandokanov priateľ Janéz. Ten je však skeptický a tvrdí, že Sandokan sa po krvavom potlačení povstania stiahol a už nie je ten odhodlaný hrdina ako pred rokmi. Prestal bojovať a stratil o všetko záujem. Janilla sa však nevzdáva a chce sa s ním napriek tomu stretnúť. (oficiální text distributora)

Čako odpad!

asi na tenhle filmový žánr ze 70. let nemám. možná to je proto že jsem se narodil pozdeji a už jsem nezažil tu dobu kdy byli tyto filmy populární. samé bitky a ty nelidské zvuky né-li skřeky co vydávají když umírají. ty byly na mě moc... ()

reccal

Sandokan nám maličko zestárnul, citelně chybí Marianna (bohužel nynější ženská představitelka není ani moc pěkná, ani charismatická), dialogy jsou stále velmi stupidní. Pokračování vcelku důstojné, 60%. ()

Pythonator

Dobrá hudba, zlá režie, hrozná kamera, příšerní herci a všechno dohromady po těch letech nesmírně vtipné až trapné. Taliáni nejsou filmu páni a nikdy nebyli (Sergio Leone je světlá výjimka). Sandokan je přesto frajer a zasloužil by si velkofilmový hollywoodský remake. ()

Nick321

Onehdy jsem se přímo od Romů dozvěděl, že Sandokan je u nich velice populární hrdinou, protože dle jejich slov "je to taky takovej cigán co mlátí bílý gadže mačetou". Rozkošné, takhle jsem se na to nikdy nedíval. Co se samotného filmu týče, je to dějově o něco slabší  než miniseriálek. Nějak jsem úplně nepochopil motivaci zrádného Teotokrise, proč se rozhodl opustit údajně poražené Řecko a jet zrovna do Malajsie, kde chtěl snad získat nějaký věhlas a snad o něj připravit Sandokana. Kdo mne ve filmu iritoval byly především dvě postavy- permanentně užvaněný Kamamuri a osiřelá Janilla, která vyhledala pomoc Sandokana v boji proti sultánovi a posléze se do něj zamilovala. Nechci se nikomu posmívat, ale na to, jak ji tam všichni velebí jak je krásná a tak- herečka Carole André (nar. 1953, Francie) jenž ztvárnila Mariannu, Sandokanovu milou- ta byla skutečně krásná. Janilla mi říct, že mě miluje, tak uháním jak o život a zahrabu se sto sáhů pod zem, ošklivá jak noc. Hudba nic moc, závěrečná píseň byla vyloženě příšerná, jiné staré filmy měly rozhodně kvalitnější soundtrack. Mezi pozitiva bych rozhodně zařadil hezčí prostředí, než bylo v seriálu (přestože v seriálu se to má odehrávat ve stejných lokalitách, což je Indočína, tropické prostředí působilo studeným dojmem), a více akce. ()

billcarson

Hodně velká nostalgie, Kabir Bedi společně s Adolfem Celim a Philipphem Leroyem podávají vynikající výkon. Výborná hudba od De Angelisů a skvělé exteriéry povyšují celý film. Tygr Bedi ve své životní roli, uhrančivý pohled vousáče je nezapomenutelný. Určitě jde hodně vytknout, slabé bojové scény, nijak zvlášt extra příběh - objektivně by to bylo ***, ale když slyším řev Tygra, tak si nemůžu pomoct. ()