Joe a Bambini patří na Divokém západě k pěkným výlupkům, málokdo ale tuší, že oba psanci jsou ve skutečnosti bratři. Když se pak po letech konečně sejdou v domě své máti, musejí odpřisáhnout, že se o sebe navzájem postarají. Bambini dostane za úkol naučit lenivého karbaníka Joa pořádnému řemeslu jako je přepadání dostavníků nebo krádeže koní a Joe má zas tahat své prchlivého bratra z problémů. A protože každý přistupuje ke svěřenému úkolu po svém, zamotá se sourozenecká dvojice do složitého plánu s převleky za vládní agenty a podivnou misií, kde mniši místo rozhřešení rozdávají monokly... Ve volném pokračování bláznivého westernu Pravá a levá ruka ďábla (1970) se opět sešlo herecké duo Bud Spencer a Terence Hill pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

ostravak30

Já si myslím, že pokračování není ani lepší ani horší. Opět jsou tu dost vtipné scény, jako třeba ta z restaurace, a dvojice Hill a Spencer spolu řádí. Ale kupříkladu anabáze s mnichy zase tak zábavná nebyla, přičemž závěrečná naháněčka a hromadná bitka ano. Je to velmi zdařilé pokračování, při kterém se do děje zapojí i rodiče obou hrdinů, což je mj. také dost úsměvná část. Ostatně režisér Enzo Barboni spojil s Terencem Hillem a Budem Spencerem většinu svého filmařského života, přičemž těch úspěšných filmů s touto dvojicí bylo víc než těch méně známých. Ještě by měl někdo poupravit informaci ze zajímavostí. Herečka Jessica Dublin by skutečně nemohla být matkou Buda Spencera, ale ne proto, že je mladí, nýbrž proto, že jí v době narození obloustlého herce bylo jedenáct let. Za to matkou Terence by klidně být mohla! ()

Torgal

Film poskladaný z hromady vtipných scénok, ktoré sú síce zameniteľné s inými filmami s Budom Spencerom a Terence Hillom, ale zábavné sú kráľovsky aj tak. Problém nastáva vo chvíľach, keď sa miesto humoru dostáva do popredia príbeh. Ten je tu takpovediac prebytočný a film len naťahuje. 7/10 PS: Stanica Film Plus, na ktorej som Joea pozeral sa veľmi nevytiahla, keď film uťala desať minút pred koncom, lebo sa už mal začať ďalší program. Toto som ešte nezažil a dúfam, že už ani nezažijem. ()

smrtacik

Kto by ich nepoznal, jeden modrooký bloňďatý a druhý taký drobček, ktorého päsť Vám na tvári nejednú bolestivú grimasu vykúzli. Áno sú to Malý Joe (Terence Hill) a Drobček (Bud Spencer). Filmik je vlastne pokračovanie Pravej a ľavej ruky diabla, čo bol poriadny kus zábavy a o tu neprídete ani v tomto prípade. Joe a Drobček sú bratia (však sa podobajú ako vajce vajcu), ktorý sa stretávajú opäť v rodnej chatrči .Kým Drobček má snahu o nejakú tu ,,prácu", tak si sem-tam šlohne nejakého toho koňa, Joe sa len necháva ťahať púšťou za svojím ,,oslíkom" a vychutnáva si pohodu.. .Osud ich privádza do blízkeho mesta, kde si pri pokry hneď urobia niekoľko nepriateľov a trochu sa nabalia. Kúpia čosi na seba a čo čert nechce, samozrejmä si ich pomylia s fegerálnymi agentmi, z čoho vyplinie neskutočné množstvo zábavy. Nechýba tu veselý úsmev Terence Hilla, ktorý nám predvedie aké rýchle má ruky i nohy, tie využije v bitke v nejednom bare, máme tu mračiaceho sa Drobčeka, ktorým ani kusy nábytku nepohnú a jeho päste demolujú banditov silou lokomotívy. Naskytuje sa možnosť ľahkého zárobku, ale priplietajú sa im do cesty okrem banditos aj miestný bratia z misionárskej stanice, ktorý sa neobmedzili iba na kázanie dobrého slova. Výborná westernova atmosféra, skvelé dialógy medzi Bambinom a Trinitym, hlášky (,,hľadáš prácu? už len za to ťa zastrelím), pästné súboje v bare či v misii pri skvelej hudbe Guida de Angelisa, whisky , karty, piesok, zbrane a samozrejmä pečené fazule dokresľujú skvelú atmosféru divokého západu. Ja osobne môžem túto podarenú dvojku kedykoľvek a vždy sa dobre pobavím, najmä keď sa takto dobre namixuje pomer akcie a zábavy. Hodnotenie: 80% ()

agassi68

Z nostalgie a sympatie. Videl som to prvýkrát na dovolenke s rodičmi v Piešťanoch, kde bolo obrovské plátno a my sme dostali posledné lístky. Sedel som v prvom rade úplne na konci a pamätám si, že sa na mňa furt pozerala kolosálna tvár Buda Spencera. Z filmu som veľa nemal, ale kamošom som rozprával aké to bolo perfektné. Teraz už film stratil svoje predošlé čaro. Stále je to však lepšie ako súčasný večerný program v TV.. ()

Kaceris

Ja osobne som toto duo miloval, a ešte stále tomu tak je. Ich filmy si pozriem stále s radosťou, niektoré scény proste stoja za to. Rozhodne Spencer a Hill boli najlepšia dvojica, skoro každý film som od nich videl, a na všetkých som sa proste stále dokázal zasmiať. :) A tento film je jeden z mojich obľúbených, čo sa týka tejto dvojice. Je tam všetko, akcia, komédia, klasické bitky, just classic. Samozrejme si ho skúste pozrieť, ak ste tak ešte neurobili, nemali by ste ľutovať. ()

• Film měl mimořádný komerční úspěch především v Itálii a Německu, kde se dostal na první příčky v návštěvnosti kin (v obou zemích je dohromady vidělo v kinech přes 26 miliónů diváků). Překvapivý je výrazně menší zájem ve Španělsku, kde přitom podobné filmy patřily k oblíbeným.Tady, stejně jako ve Francii, vidělo film něco málo přes tři milióny diváků. (argenson)
  • Scéna v restauraci rozesmála diváky v severní Evropě natolik, že značná část z nich musela být hospitalizována. (Jizni Tlapa)
  • Ve východním Německu byl film uveden pod názvem “Der Kleine und der müde Joe“ a v západním Německu pod názvem “Vier Fäuste für ein Halleluja“. V Americe potom jako “Trinity Is Still My Name“. (Stocki)

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer