Sklizeň

Scénografie:

Matthew Munn

Kostýmy:

Stephani Lewis

Těžko se dá cokoliv napsat bez příšerného spoilerování, takže snad jen zájemce odkážu sem, kde najdete film, na který jest The Harvest variací, přičemž rozhodně ne tak kvalitativně zdařilou. Důležitou informací budiž, že zdaleka nejde o horor, ale i tak nemám potřebu lámat hůl nad filmem samotným, nýbrž o tlamoidní Samanthu Morton. Osobně jsem o snímku nic předem nevěděl, ale mám pocit, že spousta lidí, kteří do něj půjdou taky s čistým štítem, bude zklamaná. 55%(10.4.2015)

Mix rodinného dramatu a psycho thrilleru se tu překvapivě docela vydařil. Michael Shannon opět srší charismatem na rozdávání a opět dokazuje, že role podivínů mu sednou. Děcka v hlavních rolích jsou v pohodě a z novodobé Misery jde místy skutečný strach. Škoda akorát toho konce. Závěrečný epilog působí docela odfláknutě. Širší logiku v tom raději nehledat.(16.2.2017)

„The Harvest“ není snímek, který vás bude děsit lekačkami, ale bude vás děsit atmosférou, strhne vás tím, co se zde děje a tím, jak lidé jednají, když jsou v krizové situaci a když za každou cenu chtějí pomoct svému dítěti. Michael Shannon opět ukazuje, jak je skvělým hercem a tady, kde není potřeba přehrávat, jede až překvapivě klidnou postavu. Jeho umění zase na správném místě.(1.10.2015)

No tak horor to sice není, ale jako psycho thriller to funguje ne snad dokonale, ale určitě hodně dobře. Obrovský podíl na tom nese Samantha Morton v roli úzkostlivé a hlavně šílené matky, která se snaží držet svého postiženého syna v naprosté izolaci. Zdatně jí přihrává Michael Shannon jako submisivní otec a společně tvoří nádherně psychopatický pár. Dobře hrají i dětští představitelé a obsazení je tak hlavní devízou filmu. Ale fungoval i příběh a neotřele působilo i odhalení, jak to vlastně s Andym je. I přesto, že jsem čekal něco úplně jiného, jsem mile překvapen a spokojen. 70%(3.9.2015)

The Harvest má s hororem společného jen málo. První polovina takřka o ničem, ve druhé výrazné zlepšení. Lehký nadprůměr dohromady dá, ale divák by se neměl nechat vyvést z míry tím, že se jedná o horor. Vidím ve filmu psychologický thriller, takže i zároveň tímto komentářem prosím o změnu v žánru .. 5/10 = 56%(7.5.2015)