Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V městečku Lucky Town se před časem usadil malý chudý cirkus, v němž účinkují pouze čtyři akrobaté. Ti však dokážou pravé divy, a proto si je místní lidé velmi oblíbili a nedají na ně dopustit. A právě mezi tyto hvězdy manéže jednoho dne vpadne Cat Stevens, který se snaží uprchnout Finchovi, největšímu grázlovi v okolí, a jeho mužům. Cirkusáci raněného muže ukryjí ve svém karavanu a ochrání ho před pronásledovateli. Tím se však zapletou se do nebezpečné hry s Finchovými zabijáky. A jejich odveta a na sebe nenechá dlouho čekat. Zákeřně zavraždí nejmladšího z akrobatů, jenž náhodou zůstane na okamžik sám. Cat, který se jakž takž zotaví, proto Hutchovi navrhne, že mu na oplátku pomůže dostat Finche. Spolu se šerifem pak nastraží na všechny lotry důmyslnou léčku. Ovšem ještě dříve, než zločinci skončí za mřížemi, dostanou od Cata a Hutche pořádně za vyučenou... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (73)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Boot Hill je pahorok u pohoria Tombstone, kde bol zalozeny cintorin ... film sam o sebe nic moc, dvojka BS/TH prerazila az talianskymi blaznivymi komediami. Toto je western, nechapem to zaradenie komedia. Rvacky su fraskovite, o nicom, touto cestou by BS a TH neprerazili nikdy, westernovych drsnakov bolo vtedy na mraky : 30 % ()

lykan9 

všechny recenze uživatele

Oproti předchozím dvěma filmům je Boot Hill opravdu slabota. Já sám dávám hodně slabé čtyři hvězdy, a to je hlavně z nostalgického důvodu. Ne že by byl příběh špatný a nebo, že by herci nějak zklamali, ale zvolená hudba, byla tentokrát velkým šlápnutím vedle. Hudba byla totiž tak protivná, že se to místy nedalo až vydržet a tím byl zkažen celkový dojem z filmu. ()

Reklama

otík 

všechny recenze uživatele

Plnohodnotný vážně braný western s Hillem a Spencerem v roli dvou společníků, kteří se společně s odvážnými cirkusáky postaví bandě, která odírá vesnici o majetek a jde Hillovi po krku. Nijak zvláštní western je natočen typicky pro 60. léta a ničím nevybočuje z rámce starých klasických westernů, dokonce ani spolupráce Spencera s Hillem ničím nezaujme (ale ani neurazí). ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Dva chlápci z Tenkrát na západě, Terence a chvilku i Bud se ocitají v naprosto přesvědčivém westernu. Na rozdíl od gouryelly, který film evidentně neviděl, jsem zde nezaznamenala prakticky nic typického z filmů S+H. Vyjma kratičké závěrečné bitky se spíše střílí a výjimečně teče i celkem dost krve, především z Terence. A musím se zmínit o hudbě, je naprosto neortodoxní, a proto možná ne každému vyhovuje. Já jsme z ní nadšena. Ta jazzová basa před závěrečným střeleckým soubojem je naprosto geniální. A výběr hudebního stylu k finální rvačce je také zajímavý. ()

odpadlik123 

všechny recenze uživatele

Původní dojem nabytý dle všeobecného tvrzení, že tohle je nejhorší díl z Colliziho trilogie, nesdílím. Trumfové eso je bezesporu formálně nejlepším dílem, ale tohleto je taková srdcovka a než Bůh odpouští s užvaněným Wolffem mám toto rozhodně radši. Film je plný postav, ale vlastně ani jedna nemá moc prostoru, a tudíž nenudí (třebaže obávaný Finch by si zasloužil kapku víc místa). Terence zde však prožívá šok! Po všem, co musel vytrpět, když první polovinu filmu postřelen krvácel mezi bujarými cirkusáky, poté, co je v použitém stavu opustil a Woody za ním přijíždí, aby mu pomohl s tím dostat vrahy jeho kamaráda akrobata, Bud má už jiného parťáka! Není divu, že Terence žárlí, je jím zrzavý (!) Eastman ztvárňující němou postavu a ve sto procentech záběrů připomínající veverku. Prostředí cirkusu zaručuje netradiční podívanou okořeněnou klauny, obratnými akrobaty, kankánovými tanečnicemi, velice znepokojivými liliputány, Lionelem Standerem jako jejich principálem (který tu má patrně největší roli a je i docela vtipný) a mnoha kaskadéry, nepadajícími zde ovšem ze skal či oken při přestřelkách a bitkách, nýbrž ukazujícími něco ze svého umu přímo v cirkusové manéži. K tomu přidejte zlé záporáky (kupodivu tentokrát ne Eastman) a nebohé zlatokopy, na jejichž straně stojí naši hodní hoši z cirkusu s Budem, Terencem a jejich dvěma kolegy v čele. I přes toto poměrně znervozňující prostředí a úděsný dabingový hlas věčné oběti Dell’Acqua (zde kupodivu přežije), trvalého vůdce kaskadérů Zamperly a zvláště Finche patrně bez hlasivek je to strašně pozitivní kousek. Tuzemská verze bohužel systematicky prostřihala a promíchala jednotlivé scény, stížnosti na jistou nepochopitelnost děje jsou pak oprávněné, přesto vůči filmu nefér. Další zázrak české verze, jazzová hudba, jež byla vložena až dodatečně patrně k docela jiné zvukové stopě, než originálu, neprávem mnou dříve přisuzovaná Rustichellimu, člověka sice ruší, ale chudák původní mistr ji vynahradí nádhernými mezihrami, když hrdinové jedou někam na koních či veselou Budovo znělkou. A závěrečné zázračné promluvení veverky, díky jehož barvě vlasů se člověk orientoval, i když byla uprostřed akce kolem tma, už jen potvrzuje, že tenhle film je zcela důstojným zakončením skvělé trilogie. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (4)

  • Woody Strode (Thomas) získal za 10týdenní natáčení 75 000 amerických dolarů, což je velký skok oproti filmu Profesionálové (1966), kde si vydělal za týden jen 1 000 dolarů. (noelcoward73)
  • Překlad českého distributora není příliš trefný. Boot Hill neznamená v tomto případě Kopec bot, ale tzv. „hřbitov obutých“, jak byly na divokém západě označovány hřbitovy pistolníků, kteří zahynuli v souboji a tedy zemřeli obutí. (Landauer)

Reklama

Reklama