Boot Hill

Boot Hill

Zúčtovanie

Western / Akční / Komedie

Itálie, 1969, 97 min

Tenhle film mě hodně překvapil a to tím, že se nejedná o klasický film dvojice Bud Spencer a Terence Hill. Není tu v podstatě nic komediálního ani bláznivého. Všechno se tu tváří hodně drsně a vážně. Pomalé tempo příběhu jsem nepovažovala za problém. Dokonce mi tenhle styl vyprávění vyhovoval. Nikde není psáno, že by měl být western pouze akční jízda od začátku do konce. Terence Hill tady má úžasně zářící modré očit. Ovšem, to bylo tím, že byl pořád zarostlý a umaštěný a ty oči mu z tváře svítily.(14.12.2011)

Tento snímek se ve filmografii dvou bitkobijců od jiných o hodně liší - Bud Spencer zde ještě vystupoval pod svým pravým jménem (Carlo Pedersolli), oba se potkali až daleko za půlkou děje a navíc je snímek klasickým spaghetti westernem s ponurou atmosférou a příběhem o několika odvážných, kteří se vlastně proti své vůli postaví proti podvodníkům s pozemky. Ne tak klasické, ale o to zajímavější.(21.3.2003)

• SNCIS

Hodně slabá kovbojka: Spencer tu má minimum prostoru a poprvé se ukáže v 33 minutě. Hill drsňák ale nemastný,neslaný. Takový zcela průměrný příběh a je tam pořád tma. Takže akci nelze vychutnat, neboť žádnou nevidíte. - 10%.(15.11.2017)

Desna slabota. Tohle totiz neni zadna komedie, ale tvari se to jako drsnej western o pomste v hlavni roli se zamracenym malomluvnym Hillem, coz je pro nej dost netypicka role. To by ale tak nevadilo, herecky to docela zvlada, problem je, ze se nijak zvlast nezapojuje, zadny hlasky, zadny bitky, zadnej zazracnej strelec. Po pulhodine se pripoji i Spencer, ale moc to film nepozvedne. Nejvetsi problem totiz je, ze je celej dej desne zmatenej a silene utahanej, navic se do toho neustale mota otravnej cirkus a naprosto priserna hudba. Takze to ve vysledku nefunguje ani jako komedie, ani jako slusnej western, slabsi 3*.(20.11.2009)

• Han22

Závěrečný díl ze Spencer-Hillovské vážné westernové trilogie a také díl nejslabší. Děj prakticky neexistuje, stejně jako návaznost na předchozí díly, celý příběh se točí nejprve kolem cirkusu a poté kolem vykořisťovaných zlatokopů, ale ani jedno není vůbec zábavné. Ani ta závěrečná přestřelka nestojí za moc.(11.9.2014)

• - Překlad českého distributora není příliš trefný. Boot Hill neznamená v tomto případě Kopec bot, ale tzv. „hřbitov obutých“, jak byly na divokém západě označovány hřbitovy pistolníků, kteří zahynuli v souboji a tedy zemřeli obutí. (Landauer)