Sudá a lichá

Párna a nepárna

Odds and Evens

Komedie / Krimi / Akční

Itálie / USA, 1978, 109 min

„Jablko před spaním, nemoci zahání..“ Pro mě zřejmě nejzdařilejší společné dílo neitalsky vyhlížející dvojice Carlo Pedersoli a Mario Girotti. Než se ten větší z nich v prvním záběru zvedne z barové židle od talíře fazolí, aby karikatuře mafiána uštědřil mocné plácnutí otevřenou dlaní do krční tepny, tak už Jet-Li dokončuje třetí film a ten hubený pro změnu loví děvčata na blankytný pohled a gymnastické prvky Věry Čáslavské při pěstních bitkách. Kritici v případě snímků dua Hill & Spencer mluví o "laciných komediích, pokleslé grotesce a bezduchém fackování". Rozhodně se nedá říct, že by byli daleko od pravdy, ale na druhou stranu - kdo má úsměv na rtu, ten má dobrou kartu..(11.2.2009)

'' Jak je možný, že vždycky vyhraješ ? Modlí se za mě celej sirotčinec. '' Někdo by mohl komedie s legendární dvojicí Hill - Spencer odsuzovat za jejich laciný humor a rvačky, ale mě se prostě líbí a skutečně se u nich baví a Sudá a lichá patří mezi jejich nejlepší dílka. Většinu jejich filmů jsem v dětství viděl nesčetněkrát a i když se na ně podívám v dnešní době, tak se stále zasměji a dokáži se udržet u obrazovky po celou dobu. Humor, který prostě nestárne a to by se mělo vždy dokázat ocenit. Alternativy: Jestli se rozzlobíme, budeme zlí , Dva výtečníci .(7.8.2011)

Pari e Dispari je absolutne presna definicia toho, comu sa hovori talianska blazniva komedia se vsim vsudy. Rozhovory su tu nezabudnutelne, zaverecna rvacka na urovni. Klasika, ktora bavila divakov v roku 1978, bavilo ma to roku 2008 a bude este sakramentsky dlho. Jedna z najlepsich komedii Spencera -- Hilla, ak nie vobec najlepsia. 100 %(27.1.2013)

Sice mě už to nebere tak, jako když mi bylo deset, ale na druhou stranu je v dnešní době krvelačnosti milé vidět spoustu ran bez krve a pěstí, které se ani nedotknou obličeje. Má to něco do sebe po tom věčném lámání končetin atd. A navíc do karet tomuto filmu hraje to, že nevsadil jen na dvojici Spencer a Hill, ale, že i příběh nestojí za zlámanou grešli. No a k tomu disko 70 let:)(20.10.2009)

"Já když spím, a někdo mě tak naráz probudí, vždycky pláču. Dále, když pláču, tak se naštvu, když se naštvu, tak vstanu, a když vstanu, tak se naštvu. A když se naštvu, tak se musím nějak odreagovat." Spencer a Hill znovu na scéně. Je to trošku slabší komedie tohoto dua, ovšem i tak pobavila. "Perete se mezi sebou nebo s námi?" Doporučuji sledovat s pistáciovou zmrzlinou. - 75%.(2.11.2017)

• - V bistru Zelená žába (Green Frog) se Johnny (Terence Hill) vsadí s barmanem Bobem, že vypije více pomerančové šťávy než stačí vymačkat. Když sázku prohraje, Charlie (Bud Spencer) se Boba ptá, kolik pomerančů vymačkal. Bob říká, že neví, asi dvanáct. Ve skutečnosti jich zpracoval osm a ten poslední Johnny už ani nevypil. (Robbi)

• - Keď sa počas automobilových pretekov míňajú Johnny (Terence Hill) a Charlie (Bud Spencer) a hádajú sa, môžeme vidieť, že idú pred ostatnými autami a vedľa nich nikto nie je. Avšak v záberoch vnútri Charlieho auta môžeme vidieť vedľa okna autá, ktoré tam nemajú čo robiť. (rasistik)

• - Film Sudá a lichá se u nás dočkal celkem tří dabingových verzí. Kino dabing obstarali Josef Větrovec (Bud) a Jiří Novotný (Terence). V dalších dvou verzích dabovali hlavní hrdiny filmu Jan Schánilec (Bud) a Pavel Trávníček (Terence), první verze z roku 1993 byla vyrobena pro televizi Premiéra a druhá z roku 2006 pro TV Nova. (Stocki)