Sudá a lichá

• Itálie Pari e dispari (více)
Trailer

Dva rozkmotření bratři se musí spojit v boji proti cinknutému světu hazardu. A možná i něco vyhrát... Floridské pobřeží hostí sportovní hry, kde změří síly ti nejlepší z nejlepších amerického námořnictva, pěchoty i letectva. Fair play ale ohrožuje mafie, která podvody a vyhrožováním ohýbá výsledky a vydělává na sázkách. K tajnému úkolu je tak povolán poručík Johnny Ferpo (Terence Hill), aby hazardní podsvětí odhalil. Ještě před tím ho však čeká náročnější mise: přesvědčit svého odcizeného bratra, s nímž ho pojí snad jen otcovo příjmení a láska k fazolím na cibulce, aby se k němu přidal. Charlie Ferpo (Bud Spencer) ale se světem hazardu nadobro skončil a úplně mu stačí jezdit se svým kamionem. Aby bratra přesvědčil, bude se Johnny muset uchýlit k tvrdšímu vyjednávání. Jako třeba prohrát Charlieho tirák v pokeru nebo mu nalhat, že jejich taťka oslepl a nutně potřebuje peníze na operaci. A to je teprve začátek jejich eskapád, při setkání s mafií budou navíc lítat pánve, tága i kulečníkové koule a samozřejmě také facky... Jednu z nejznámějších komedií Buda Spencera a Terence Hilla natočil Sergio Corbucci v italsko-americké koprodukci. Zatímco pro komediální duo šlo už o jedenáctou spolupráci v hlavních rolích, režisér s nimi točil vůbec poprvé. Všichni tři sice platili za výrazné postavy spaghetti westernu, Corbucci ale tehdy točil hlavně s Francem Nerem. Sudá a lichá (1978) se nakonec stala jedním z vrcholů spencerhillovské série a výrazným zástupcem žánrové vlny, kdy se italský film posunul od westernů k akčnímu policejnímu žánru – důraz na bombastickou akci, překombinované podfuky a groteskový humor ovšem zůstal. (Česká televize)

Trailer

CheGuevara

Hodně slabý díl ze série eskapád nesmrtelné dvojice Terence Hilla a Buda Spencera. Ne, že by bitky už nebyly tím, co bývali, ty jsou dokonce ještě originální a svižné, ale to, co tomu chybí, je ten italský švih v jejich ostatních filmech. Ze snímku čiší přílišná snaha přiblížit se americkému publiku a tak se přebírají zápletky z béčkových krimnálek, tolik oblíbených ve státech, a nutno říci že se jim ani toto nedaří. Hlavní dvojice zůstává sympaťáky, ale do této chudé variace na Podraz se vůbec nehodí. Je to jako by jste do Francouzské spojky obsadili tuto dvojku. Tempo je příliš pomalé a mdlé. Vtipu film taky moc nepobral a scénář jako obvykle žádný poklad není. Nevím jak to ve své kariéře považují hlavní aktéři, ale pro mě je to spíše propadák než nějaká výhra. ()

B!shop

Jeden z nejlepsich filmu Spencera a Hilla. Prislo mi , ze i kdyz je dej docela v pohode, slouzi tu spis k posouvani mezi jednotlivejma scenkama. Normalne by to byl duvod pro nizsi hodnoceni, ale ja se u tech misty az silenejch scenek neskutecne bavil. Skutecne asi jeden z nejvtipnejsich filmu teto dvojice. A nesmi tu chybet vynikajici rvacky, tech tu je tak akorat a jsou taky velmi vtipny. Navic se mi hodne libila hudba, ktera dodavala filmu svih a ja se bavil od zacatku do konce. Ale je fakt, ze o nekolik minut by se film dal zkratit. Slabsich 5*. ()

Fr

Sázet se nikdy nevyplácí. V tomto filmu najdete všechno co proslavilo tyto dva herce. B.Spencer je hodnej, dobráckej medvěd, kterýmu pořád ničej jídlo, T.Hillovi zase vyčůranost poznáte na očích. A nechybí samozřejmě přitroublí mafiáni. A hlášky (úsměv na rtu, dobrou kartu), kterým se směju stále. Některý filmy prostě nestárnou. Je s podivem, že se u tohoto filmu dobře bavili moji rodiče, pak já a teď i moje děti. A co jejich děti? Pojďte se vsadit? ()

Malarkey

Já mám Buda a Terrence opravdu moc rád, ale tenhle film mi zas tak moc nepřilehl k srdci jako jejich jiné filmy. Je tam řada vtipných scén a hromada pomlácených nepřátel, ale nemůžu si pomoct. Řada scén je opravdu brilantních viz. scéna se zmrzlinami :))). Ale i přesto je to stále velice slušná komedie se vším co k těm dvěma mlátičkám patří. ()

Tosim

Tenhle film mi pořád utíkal, až před několika lety jsem ho znovu shlédl v televizi a...od začátku do konce filmu jsem se řezal smíchy. Divoké a neutuchající origie honiček, rvaček, absurdních situací, překvapivých odhalení (bratři...) Tohle všechno je i v jejich ostatních filmech, ale tady je to podáno v tak šíleném tempu, že se skoro ani nedá dýchat. A navíc je to opravdu, opravdu sranda :-) ()

• Film Sudá a lichá se u nás dočkal celkem tří dabingových verzí. Kino dabing obstarali Josef Větrovec (Bud) a Jiří Novotný (Terence). V dalších dvou verzích dabovali hlavní hrdiny filmu Jan Schánilec (Bud) a Pavel Trávníček (Terence), první verze z roku 1993 byla vyrobena pro televizi Premiéra a druhá z roku 2006 pro TV Nova. (Stocki)
  • V místnosti, kde Charlie a Johnny hrají biliard, zní píseň "Andělé a fazole". Tuto píseň nazpíval Bud Spencer. (Terva)
  • Keď sa počas automobilových pretekov míňajú Johnny (Terence Hill) a Charlie (Bud Spencer) a hádajú sa, môžeme vidieť, že idú pred ostatnými autami a vedľa nich nikto nie je. Avšak v záberoch vnútri Charlieho auta môžeme vidieť vedľa okna autá, ktoré tam nemajú čo robiť. (ČSFD)

Související novinky

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před…