Sudá a lichá

Párna a nepárna

Odds and Evens

Komedie / Krimi / Akční

Itálie / USA, 1978, 109 min

I Spencerovi s Hillem to může skřípat... I když si oba hrají to svoje a jejich špageťácký rvačky se nikdy dostatečně neomrzí, tomuhle filmu chybí pevnější děj. Hill je voják, ale spíš by bylo logický, kdyby ve dvojce se svým domněle slepým otcem byl podvodník; pak jsou tu delfíni, kteří k tomu přijdou právě jako ten slepej ke kytaře; nějaké šílené stíhání podvodníka se sázením, kterého se bůhví proč účastní námořnictvo Spojených států; klasická banda bradkařů, kteří v průběhu sta minut dostanou snad deset nakládaček; jeden ultra padouch, kterého skvěle nadaboval Josef Langmiler; a když už jsme u češtiny, tak Josef Větrovec a Jiří Novotný jako dabéři H+S jsou asi to jediné, kvůli čemu stojí za to tohle vidět.(24.8.2013)

"Hele, koukni se na to. Něco neklape... Tenhle by neměl vyhrát. - Voklepni to." zazní na začátku filmu. Děj této vynikající bláznivé komedie se odehrává v hráčském prostředí, při pokeru, sportovních soutěžích, na autodromech atd..... Z velké části je to samozřejmě založeno na rvačkách, ale je tu i situační humor. První polovina filmu je rozhodně bohatší (jak naznačil Legas), pak je "pauza", ale příběh vrcholí vynikající partičkou pokeru s největším šéfem bandy...(11.7.2006)

Dobrý film (určitě né nejlepší od této dvojice!!!), ale nemůžu ho najít s klasickým dabingem, takže celkem hrůza poslouchat Větrovce a Novotného. Prostě Terence Hill je pro mě odjakživa Pavel Trávníček a u Bud Spencera respektuju jen dva dabéry a to: Jana Schánilce a toho druhýho si teď nevybavím :D .... ale zjistím to :)(20.6.2010)

Původně česky dabovaná verze patří k mým nejoblíbenějším filmům. Tuhle komedii jsem viděl několikrát a vždy se u ní řežu smíchy. Film obsahuje poměrně dost nesmrtelných hlášek, které dodnes v různých situacích cituji, a množství gagů, skvělých postaviček a vyladěných detailů dělá tohle dílo u mě dokonalým.(13.7.2014)

Povedená klasická taškařice s Terencem a Budem. Bud převáží delfíny ve svém náklaďáku a na krk se mu pověsí kdo jiný než Terence Hill a udělá mu ze života malé peklo. Asi po půlce filmu se dovíme, že zmínění pánové jsou bráchové, kteří mají stejného otce - proutníka, který předstírá slepotu. Bud jako bývalý kvalitní hráč hazardních a jiných her začne společně se svým bráchou shánět peníze na otcovu fiktivní operaci a na nový kamion. Jak to asi celé dopadne?(18.3.2008)

• - Film Sudá a lichá se u nás dočkal celkem tří dabingových verzí. Kino dabing obstarali Josef Větrovec (Bud) a Jiří Novotný (Terence). V dalších dvou verzích dabovali hlavní hrdiny filmu Jan Schánilec (Bud) a Pavel Trávníček (Terence), první verze z roku 1993 byla vyrobena pro televizi Premiéra a druhá z roku 2006 pro TV Nova. (Stocki)

• - Bud Spencer vydávající se za Ramona Seranna nastupuje ke zvláštní hře - Jai alai. Ke hře je potřeba míček, potažený kozí kůží o hmotnosti 125-140 gramů a speciálně upravená proutěná rukavice, též nazývána cesta. Hraje se na kurtu, který je obklopen třemi zdmi. Cílem hry je míček po odrazu zachytit do cesty, nejvýše po jednom dopadu na zem a velmi prudce s ním švihnout o zeď tak, aby váš protihráč měl problémy s jeho následným chycením. Odpálené míčky kolikrát létají i rychlostí kolem 300 km/h. (Stocki)

• - Dvanáctá spolupráce dvojice Spencer a Hill. (J.Trinity)