Syn zmaru

Scénografie:

Fiona Crombie

Kostýmy:

Terri Lamera

Tak tohle bylo opravdu velikánské překvapení, které jsem naprosto nečekal! Škoda malinkých nesrovnalostí v ději a měl jsem to za 5 hvězd. Nemusí to mít vždy punc made in u.s.a. aby se člověk dopídil zajímavého filmu! Skvělý námět, hudba, zpracování a jak už tady bylo v komentech psáno, velmi dobře se na to kouká :o) Opravdové překvapení...(8.2.2015)

Na tomhle snímku je bohužel znát to, že se jedná o debut. To co VELMI slibně začalo, skončilo jako parodie na sebe sama. To, o co se snaží Avery, zde nefunguje stejně jako u jeho australských, famózních "bratříčků" (Animal Kingdom či Snowtown). Ano jde o odlišné filmy svým obsahem, ale co mají tyto australské majstrštyky společný je fakt, že si na nic nehrají a někam posouvají svůj žánr. Zatím co, když se "nic" nedělo např v Animal Kingdom, ohromovala nás umě jeho atmosféra. V Son of a gun, když se nic neděje (teď mám na mysli fádní a ultrabrzdící romantickou linku), doslova a do písmene se nudíme k smrti. Je to škoda. Mohla z toho být jednohubka. Tohle je nedovařená kaše, která se nějak svým dobrým způsobem tváří na startu a v cíli chutná jako zkažená houba. Ještě jednou zvolám škoda. Slabé, velmi slabé tři.(11.1.2015)

Je mi jasné, že si ten film po nějaké době nebudu vůbec pamatovat, ale takhle hned po zhlédnutí jsou tam postavy, které jsou docela zajímavé, je to celé správně drsné a nakonec to dopadne i tak nějak pěkně pohádkově, což je v dobrém kontrastu s tím, co jsme do té doby viděli. Ewan McGregor, což mě překvapilo, byl skvělý i v téhle roli.(6.1.2015)

Film má veliký nádech kvalitních a nefalšovaných akčních kriminálek 90tých let! To je doba, kdy se prostě točily úplně ty nejlepší filmy! Má své tempo, nenudí, padají v něm hlášky, střílí se tam, je zde zápletka a především - je tu skvělý záporák Ewan McGregor, který vlastně ve své roli válí natolik, že jsem určitě nebyl jedinej, kdo mu fandil. To je paradox! Hajzl klaďas... Pecka, kterou jen doporučuju. 75%(2.3.2016)

Když pominu úvodních, zhruba 25 minut, dostalo se mi žel bohu dost nevyrovnaného filmu. Na jedné straně vousatý Ewan, plus neokoukaní herci, na straně druhé příběh, který není nějak originální a na konci vyznívá skoro do ztracena. Řemeslně poctivé, nebo lépe řečeno snaživé, ale já výš dnes rozhodně nepůjdu. Možná to bude i tím, že jsem na McGregora v záporné roli nebyl asi dost psychicky připraven, každopádně jsem s ním viděl už mraky lepších filmů. Tenhle nějak z řady extra nevybočil.(1.3.2015)

• - Názov filmu zaznie vo filme iba raz, v 96. minúte. (figis20)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Západnej Austrálii a na autentických miestach, akými sú doly v Kalgoorlie či väznica s maximálnou ostrahou v Casuarine. (MikaelSVK)

• - Film je inšpirovaný knihou „The Post Card Bandit,“ ktorej autorom je Brendan Berichon – učeň známeho bankového lupiča Brendena Abbotta. (MikaelSVK)