poster

Syn zmaru

 • anglický

  Son of a Gun

 • slovenský

  Spojenec

Akční / Krimi / Drama

Austrálie / Kanada / Velká Británie, 2014, 110 min

Režie:

Julius Avery

Scénář:

Julius Avery

Kamera:

Nigel Bluck

Hudba:

Jed Kurzel

Střih:

Jack Hutchings

Scénografie:

Fiona Crombie

Kostýmy:

Terri Lamera
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rakosnicek77
  ****

  Tak tohle bylo opravdu velikánské překvapení, které jsem naprosto nečekal! Škoda malinkých nesrovnalostí v ději a měl jsem to za 5 hvězd. Nemusí to mít vždy punc made in u.s.a. aby se člověk dopídil zajímavého filmu! Skvělý námět, hudba, zpracování a jak už tady bylo v komentech psáno, velmi dobře se na to kouká :o) Opravdové překvapení...(8.2.2015)

 • Qitek
  ***

  Na tomhle snímku je bohužel znát to, že se jedná o debut. To co VELMI slibně začalo, skončilo jako parodie na sebe sama. To, o co se snaží Avery, zde nefunguje stejně jako u jeho australských, famózních "bratříčků" (Animal Kingdom či Snowtown). Ano jde o odlišné filmy svým obsahem, ale co mají tyto australské majstrštyky společný je fakt, že si na nic nehrají a někam posouvají svůj žánr. Zatím co, když se "nic" nedělo např v Animal Kingdom, ohromovala nás umě jeho atmosféra. V Son of a gun, když se nic neděje (teď mám na mysli fádní a ultrabrzdící romantickou linku), doslova a do písmene se nudíme k smrti. Je to škoda. Mohla z toho být jednohubka. Tohle je nedovařená kaše, která se nějak svým dobrým způsobem tváří na startu a v cíli chutná jako zkažená houba. Ještě jednou zvolám škoda. Slabé, velmi slabé tři.(11.1.2015)

 • kaylin
  ***

  Je mi jasné, že si ten film po nějaké době nebudu vůbec pamatovat, ale takhle hned po zhlédnutí jsou tam postavy, které jsou docela zajímavé, je to celé správně drsné a nakonec to dopadne i tak nějak pěkně pohádkově, což je v dobrém kontrastu s tím, co jsme do té doby viděli. Ewan McGregor, což mě překvapilo, byl skvělý i v téhle roli.(6.1.2015)

 • Figusek
  ****

  Film má veliký nádech kvalitních a nefalšovaných akčních kriminálek 90tých let! To je doba, kdy se prostě točily úplně ty nejlepší filmy! Má své tempo, nenudí, padají v něm hlášky, střílí se tam, je zde zápletka a především - je tu skvělý záporák Ewan McGregor, který vlastně ve své roli válí natolik, že jsem určitě nebyl jedinej, kdo mu fandil. To je paradox! Hajzl klaďas... Pecka, kterou jen doporučuju. 75%(2.3.2016)

 • DwayneJohnson
  ***

  Když pominu úvodních, zhruba 25 minut, dostalo se mi žel bohu dost nevyrovnaného filmu. Na jedné straně vousatý Ewan, plus neokoukaní herci, na straně druhé příběh, který není nějak originální a na konci vyznívá skoro do ztracena. Řemeslně poctivé, nebo lépe řečeno snaživé, ale já výš dnes rozhodně nepůjdu. Možná to bude i tím, že jsem na McGregora v záporné roli nebyl asi dost psychicky připraven, každopádně jsem s ním viděl už mraky lepších filmů. Tenhle nějak z řady extra nevybočil.(1.3.2015)

 • - Názov filmu zaznie vo filme iba raz, v 96. minúte. (figis20)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo v Západnej Austrálii a na autentických miestach, akými sú doly v Kalgoorlie či väznica s maximálnou ostrahou v Casuarine. (MikaelSVK)

 • - Film je inšpirovaný knihou „The Post Card Bandit,“ ktorej autorom je Brendan Berichon – učeň známeho bankového lupiča Brendena Abbotta. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace