Reklama

Reklama

Syn zmaru

  • Austrálie Son of a Gun (více)
Trailer 1

Když devatenáctiletý JR skončí na čas za mřížemi, stane se chráněncem Brendana Lynche - australského veřejného nepřítele číslo jedna. Po odvážném útěku z vězení a výnosné loupeži zlata se ale hranice mezi přítelem a nepřítelem pomalu stírá. Devatenáctiletý JR, který byl za menší zločin odsouzen na šest měsíců do vězení, se rychle seznamuje s drsnou realitou života za mřížemi. V zájmu vlastního přežití si tu neprodleně musí najít spojence. Záhy se ocitá pod dohledem nejznámějšího australského zločince Brendana Lynche. Tohle spojenectví však není zadarmo. Lynch a jeho banda mají se svým mladým chráněncem velké plány. Po propuštění musí JR ostatním pomoci s útěkem z vězení a zajistit, že bude Lynch na svobodě v bezpečí. Za odměnu se pak může připojit k jejich skupině, která se připravuje na velkou loupež zlata, jež jim má vynést miliony. Nic však nevyjde podle plánu a začíná smrtící hra na kočku a myš. JR je svému bývalému učiteli najednou na překážku a neví, komu může věřit. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (173)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $602,000▐ krimi príbeh ktorý má v dobrej polohe hrajucého Ewana McGregora, príbeh s niekoľkými zaujímavými svetlými momentkami čo majú určitú dravosť, chýba tam o štipku viac drsnosti, čo by tu fakt sedelo /60%/ ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Australané za rok 2014 váleli a i tahle akční žánrovka se dá pokládat za velký úspěch. Pěkně vymyšlené, chytlavé, zábavné se sympatickými herci, fajn akcí s parádním závěrečným zvratem a to vše podtržené solidním tempem. Za mě tedy velké nadšení a to jsem dokonce váhal, zda si film pustit. Díky Flipnicovi za tip. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„TEĎ, SYNU, PRO TEBE MOHU TOHLE VYŘEŠIT. ALE PAK BUDU POTŘEBOVAT POMOC VENKU." /// O tom, jak mladej ,,všivák“ vyměnil neporušenej anál, za spojenectví s vychcaným zločincem. Úvodní jednoduchá pasáž z krimu, pak útěk, loupež, zrada, pomsta… moc bych u toho nepřemejšlel. Postavy jsou obyčejný, nic k nim člověk necejtí a ani Ewan zrovna nepobral muklovský charisma. Mladíček si to brouzdá kolem mafiánovy děvky (no tak určitě, taky bych kroužil…) a já furt nechápu, proč to jako má 110 minut. Teda vlastně chápu. Bohužel, i kdyby to mělo pět hodin, tak stejně charakterům ani příběhu nepomůžou. JR má zjistit, že ani v životě velkejch grázlů nejsou věci tak, jak se zdají. A tak to zjišťuje. Historka to není špatná, hlavně proto, že je to taková scénáristická vykrádačka. Všechno už jsme někde viděli a vsadím se, že v lepším provedení, ale souhlasím, že tahle jednoduchá žánrovka nikomu neublíží. A když Averymu někdo příště píchne se scénářem… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nejdrsnějším hercem je pro mě Ewan McGregor. 2.) Potřebuju zjistit, co udělat, abych si nemusel v kriminále kupovat indulonu. 3.) Thx za titule ,,Chic0ny“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Je to dostatečně tvrdé, vcelku nadprůměrné, příjemně se na to dívá a je s tím zábava i opakovaně. Ne, nebojte se, popis svého přirození si schovávám až do komentáře k novým Hangrygejs, zde se výhradně věnuji dílu samotnému, které jsem si pracovně překřtil na Romeo, Julie a Eman MekŘehoř. Nebýt těch vcelku krutých kástingových minel a jedné scénáristické štěrbiny, vyhonil bych to i výš. Hlavní hrdina to sice herecky slušně zvládá, avšak nechápu, proč někdo, kdo má být vcelku ostříleným kriminálníkem, vypadá jako občerstvení pro pedofily, které jakoby právě vypadlo z reklamy na dětský zásyp na opruzeniny. Také mi nebylo dost jasné, jaký zločin že to vlastně spáchal, když vyfasoval neobvyklou sazbu šest měsíců v base s nejhnusnějšími vrahy s trojnásobným doživotím. Asi při vylupování mléčného baru se stříkací pistolí šlápl nějaké paničce na čivavu, přičemž jí způsobil těžké ublížení na zdraví s doživotními následky. Holt ale nějak ten náš Sanavagan toho Sanavabiče Emana potkat musel. Ten to jako obvykle herecky nezvládá vůbec a navíc ve mně takové vyteplené kopyto v roli nejkrutopřísnějšího a ultradrsného australského mukla nechtěně místy vyvolávalo samovolné dušení se průduškovým hlenem. Mnohem věrohodněji by zde určitě působilo obsazení Žorže Majkla, Eltna Džona nebo Šer. Po vzoru místních erudovaných kritiků hodlám být nyní pregnantně objektivní, doufám, že z toho po pár měsících neporodím nedonošenou pětikilovou demagogii, a cítím tedy nutkavou potřebu uvést, že mé hodnocení v tomto případě leží přesně v uzavřeném intervalu <58,235;69,251>. Jako by to někoho včetně mě samotného, kurva, zajímalo. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Překvapilo mě, že australský režisér pro hlavní role použil Skota a Švédku. Přitom v domovské Austrálii má dost možností a výběrů a nemusel by zacházet až takhle daleko přes moře, oceány a sedmero pohoří. Nicméně dobrá...budu to s tím brát. Je fakt, že herci jsou to pozitivní, co tahle kriminálka může nabídnout. Ewan, Alicia a Brenton se tady vysloveně vyšperkovali. Vyšperkovali se ale na příběhu, který je, bohužel, průměrnou gangsterkou dnešní doby. Až moc jednoduše vypráví jednoduchý příběh. Nevysvětluje proč mlaďák, kterej někde ukrad nějakou twixku skončil s největšími vrahy Austrálie. Také nevysvětluje, proč se stejný mlaďák nechal tak uhranout jedním gaunerem. A samotný sluníčkový závěr tomu taky bůhví jak nepomohl. Na to, jak dobře je film natočený, je příběh až moc snadnej a jednoduchej. To by tu pak loupil každej druhej jouda z autobusové zastávky načichlé levným vínem a pivem značky Pivoj. ()

Galerie (138)

Zajímavosti (5)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Západnej Austrálii a na autentických miestach, akými sú doly v Kalgoorlie či väznica s maximálnou ostrahou v Casuarine. (MikaelSVK)
  • Ve filmu zazní píseň „Enter One“ od Sol Seppy. (Duoscop)

Reklama

Reklama