Syn zmaru

Scénografie:

Fiona Crombie

Kostýmy:

Terri Lamera

Poctivý, přímočarý, snadno zapomenutelný. Nejprve jim pomohl z vězení, pak, jakmile jde o velké prachy, netuší, komu může věřit a kdo pro něj někde potají chystá kulku do týlu. Mívám problém s hlavními hrdiny, kteří vypadají se samopalem v ruce směšně a tváří se ještě hůř. Brenton Thwaites je přesně takovým vyjukaným hošanem (ač mu to zcela jistě předepisuje scénář), ale jednoduše si sympatie získává velmi obtížně. Se zarostlým nervákem Ewanem McGregorem je to zcela opačné, jeho antihrdina vyzařuje charisma a diváka zajímá. Lokace jsou solidní, atmosféra také, stejně jako ta drobná princezna ze Švédska a další vedlejší postavy, akce jede v oldschoolovém rytmu, s gradací je to už horší. A vlastně s celým provařeným příběhem – který je namazaný na okoralý, i když pořád chutnající krajíc. Inteligentní thriller prostě nečekejte, nějakou zábavnou akční jízdu také ne. Spíš něco mezi tím, ale i to se počítá. A jasně stanovená cílovka to ostatně ocení. Takže nakonec opatrné poplácání po zádech za hodně slušné tři hvězdy.(4.1.2015)

Film má veliký nádech kvalitních a nefalšovaných akčních kriminálek 90tých let! To je doba, kdy se prostě točily úplně ty nejlepší filmy! Má své tempo, nenudí, padají v něm hlášky, střílí se tam, je zde zápletka a především - je tu skvělý záporák Ewan McGregor, který vlastně ve své roli válí natolik, že jsem určitě nebyl jedinej, kdo mu fandil. To je paradox! Hajzl klaďas... Pecka, kterou jen doporučuju. 75%(2.3.2016)

Záporácký McGregor vs. Bonobo vs. sígři venku i uvnitř. Celkem dobrá gangsterská australská jednohubka, jen na hodinu a tři čtvrtě celkem dost roztahaná na to, že ke konci ty grády vezmou do té doby až nepřirozeně rychlý sešup. Díky tomu nevyrovnání hladiny upoutávání pozornosti během filmu a u jeho konce to **** dostat bohužel nemůže, přesto a hlavně díky McGregorovi je to dostatečně koukatelné a zkonzumovatelné, byť v paměti nepříliš udržitelné.(3.1.2015)

"Je to obchod. Na sentiment není místo." A místo se nenašlo ani pro zábavné odlehčení, protože tohle je drsný příběh a do něj humor nepatří. Škoda, já bych tam pár hlášek uvítal. Takhle jsou pro mě zajímaví snad jen gangsteři hrající šachy a mstící se za každou zradu. Já sice neumím myslet o tři tahy dopředu, ale v tomto případě ani mně po netradičním zahájení nečinilo nejmenší problém odhadnout, kdo obětuje levé křídlo, kdo zasune do dámy a komu upadne ve vězeňské sprše král na zem.(14.4.2016)

„TEĎ, SYNU, PRO TEBE MOHU TOHLE VYŘEŠIT. ALE PAK BUDU POTŘEBOVAT POMOC VENKU." /// O tom, jak mladej ,,všivák“ vyměnil neporušenej anál, za spojenectví s vychcaným zločincem. Úvodní jednoduchá pasáž z krimu, pak útěk, loupež, zrada, pomsta… moc bych u toho nepřemejšlel. Postavy jsou obyčejný, nic k nim člověk necejtí a ani Ewan zrovna nepobral muklovský charisma. Mladíček si to brouzdá kolem mafiánovy děvky (no tak určitě, taky bych kroužil…) a já furt nechápu, proč to jako má 110 minut. Teda vlastně chápu. Bohužel, i kdyby to mělo pět hodin, tak stejně charakterům ani příběhu nepomůžou. JR má zjistit, že ani v životě velkejch grázlů nejsou věci tak, jak se zdají. A tak to zjišťuje. Historka to není špatná, hlavně proto, že je to taková scénáristická vykrádačka. Všechno už jsme někde viděli a vsadím se, že v lepším provedení, ale souhlasím, že tahle jednoduchá žánrovka nikomu neublíží. A když Averymu někdo příště píchne se scénářem… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nejdrsnějším hercem je pro mě Ewan McGregor. 2.) Potřebuju zjistit, co udělat, abych si nemusel v kriminále kupovat indulonu. 3.) Thx za titule ,,Chic0ny“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne(10.1.2015)

• - Natáčanie filmu prebiehalo v Západnej Austrálii a na autentických miestach, akými sú doly v Kalgoorlie či väznica s maximálnou ostrahou v Casuarine. (MikaelSVK)

• - Film je inšpirovaný knihou „The Post Card Bandit“, ktorej autorom je Brendan Berichon – učeň známeho bankového lupiča Brendena Abbotta. (MikaelSVK)