Čarodějnice

Witching & Bitching

Witching and Bitching

Komedie / Horor / Fantasy / Drama

Španělsko / Francie, 2013, 110 min

Od filmu jsem očekával zábavu, ale něco mi říkalo, že to nebude dílo na 5*. A předpoklady se naplnily. Úvodní loupež měla solidní průběh, útěk taky cesta do Zugarramurdi taky. Co již drhlo byl opětovný návrat do Zugarramurdi hlavně ta část od obřadu. Carolina Bang byla ve své roli velmi poutavá. Každopádně nejednou jsem se pěkně zasmál jindy nic moc tudíž průměr => 3z5(19.10.2014)

Iglesia neměl očividně jasno co vlastně chce natočit a jak se chce popasovat s motivem čarodějnic (dlouho dobu šlo jen o jakousi mteraforu). Jinak není možný, abychom 60 minut sledovali velmi hůmorným způsobem podanou krizi středního věku a pak na posledních 20 minut spadli do naprosto nehůmorného a hrozného CGI výblitku se soubojem opravdových čarodějnic. Ani to že má jedna supr figuru a boži ko.. přednosti to nezachrání. Škoda...5-6/10(9.6.2015)

Jedním slovem? Nadšení. Opravdu, jsem obrovsky nadšen. Čekal jsem cokoliv, dostal jsem mnohem více. Že to nebude čistý horror, ale trhlá ujetina, mi bylo jasné hned, ale vůbec mi to nevadí. Skoro všechno mi na tom přišlo dokonalé. Humor. Takhle se mi u filmu rodidla už dlouho netrhaly. Nápady. Iglesia dokázal udržet svůj film zajímavým až do konce. Obsazení. Macarena Goméz je skvělá. Carolina Bang je úžasná. Přesně takhle si představuji moderní mladou, "nezkušenou" čarodějnici. Upsal bych ji duši i své manželky. Myslíte, že mají čarodějnice košťata jen na lítání? Ach, vy bláhoví... Tohle je prostě nemilosrdný náklep! Po zhlédnutí tohohle chci věřit, že čarodějnice existují. Dávám šest hvězdiček z pěti.(30.10.2014)

Takový film může vyhrát 8 cen akademie jenom ve Španělsku! A to je dobře. Moc provokativní, moc útočné, moc drsné, moc romantické na zbytek Evropy. Příběh nestojí za nic, ale vůbec za nic. Detaily za hodně. Dokonalý mix hororu, komedie, dramatu. Byť to má k Tarantinovi blízko, násilí tu není prvoplánově k pobavení. Když se tu někomu sekají prsty nebo uši, má to smysl i jiný, než zasvinit diváka krví. Navíc Španělé mají cit pro horor a ještě více pro jeho zlehčení. El Laberinto del fauno se zpočátku tváří jako historický rodinný film, do chvíle, než tam někomu pár fašistů rozmlátí hlavu skleněnou lahví. Podobné je to s Las Brujas. Začínají jako laciný americký akčňák, pak se mění v komedii, road movie, horor, komedii, horor, komedii, horor, komedii. Historické hony na čarodějnice tu vstupují do současnosti a na jejich reinkarnaci režisér ukázal vztahy mezi muži a ženami, předsudky a paradoxy. De la Iglesia tu navrch dostává do filmu odkazy na realitu, když už v úvodních titulcích zobrazí portréty Thatcher nebo Merkel...možná čarodějnice dnešní doby? Las Brujas nejsou jenom ztřeštěnou komedií, jsou hlavně dokonale ztřeštěným vtipným hororem. Režisér našel rovnováhu mezi groteskou a fraškou a udržel se v rovině vkusu. Neustálé střídání scén, které by stylově k sobě vůbec nepatřily, dodává snímku napětí, ale i vážnost. Možná je to trochu Taxi namíchané s Timem Burtonem, ale každopádně je to španělská představa o komedii, o drsné komedii, která je cestou do pekel. No, tyhle čarodějnice ovšem vyšly božsky.(11.2.2014)

• Havaj8

Jestli nějakej žánr obzvlášť nemusim, tak je to právě ten comedy-horror. Neřeknu parodie ve stylu Scary Movie, ale v tomhle případě ten režisér neví, co přesně tim chce říct, tak to namixuje. A nejenže to má s hororem úplně minimum, navíc mi to nepřijde ani vtipný. Dialogů tam bylo tolik, že člověk ani nestíhá vstřebat o co tam šlo. Obdivuju člověka, co tvořil titulky. A ta druhá část s čarodějnicema mě absolutně nebavila. Měli se snažit držet toho začátku, kdy to fungovalo, ale to by rovnou mohli změnit název filmu. Můžu souhlasit jen s pár znalcema tady, španělská tvorba je nápaditá, ale jejich humoru asi nerozumim.(11.3.2015)