Čarodějnice

Witching and Bitching

Komedie / Horor / Fantasy / Drama

Španělsko / Francie, 2013, 110 min

• *CARNIFEX*

Partia lúpežníkov prezlečených za rôzne historické či komické postavy, vykradne malé klenotníctvo. Na čele organizovanej skupiny je za "Ježiša" preoblečený Jose, ktorý chtiac, nechtiac do akcie zaplietol aj svojho malého syna Sergia. Nakoľko sa plány lúpeže veľmi nevydaria, a polícia je poslednej "trojici" nepolapených stále v pätách, je jasné, že sa musia niekde schovať. Rozhodnutie, ako ďalej, je jednoduché. Všetci sa zhodnú, že najlepšou variantou bude útek cez husté lesy do Francúzska. Na ceste za vytúženou slobodou sa nevyhnú tajomnému miestu o ktorom tradujú hrôzostrašné čarodejnícke historky. Očakávania z nového snímku Alexa de la Iglesia, boli zrejme priveľké. Nedá sa povedať, že by film vyslovene nebavil, ale "Witching and Bitching" je len akousi sarkastickou satirou, utopenou v "ľahkom" feministickom nádychu, ktorá v porovnaní s úspešnou "Baladou o smutnej trumpete", vzbudzuje dojem slabej náplasti. Záver radšej nebudem ani komentovať. Škoda. Ozaj som sa tešil - 50%.(6.2.2014)

Poněkud déle člověku trvá, než se vpraví do děje. Přeci jen něco takového není obvyklé a také na rychlou španělskou mluvu se dlouho zvyká, ale nakonec to všechno dobře dopadlo, hlavně díky schylujícímu se konci, který se povedl a vznikla z toho zábavná komedie s nádechem hororu plná neokoukaných tváří.(30.3.2015)

První třetina hodně pobaví (Spongebob s UZI samopalem vede, ale i celá loupež je skvěle natočená), druhá nabídne spoustu čarodějek s receptem na dětskou pečínku, a ta třetí se, bohužel, zvrhne v přeplácanou digitální taškařici. A to je ohromná škoda, protože taková zastávka lupičů v podezřelé hospodě má svoje atmosférické kouzlo, i když brzy vyprchá. Další prohřešek vidím v blonďaté čarodějce, co sice ráda provokuje, ale kozy neukáže. Možná příště a v jiném žánru. (60%)(13.2.2014)

První půlka parádní kurevská nádhera, která ale posléze začala ztrácet tempo, až nakonec zbylo jenom velké nelogické, trapné a blbé wtf, což mi ale výsledný dojem až tolik nezkazilo. Pořád se na to dobře koukalo a ze začátku to bylo hodně vtipné, takže jsem se nemohl přinutit dát tři hvězdičky, protože ty dávám mnohem horším věcem. 70%(9.8.2017)

Dvojice zlodějíčků po loupeži prchá s neurotickým taxikářem, malým dítětem a pasažérem, který se chce stůj co stůj dostat do Badajoze a po cestě se zaseknou v čarodějnické vesnici, kde se stanou součástí rituálu, který má přivést na svět Velkou Matku. Mělo to tempo, průběžné dávkování solidní porce vtipu a krve i sympatické obsazení. Film by se dal rozdělit do dvou částí, přičemž ta první, kdy se nehrálo tolik na čarodějnickou notu, byla vtipnější, ale bavil mě i sestup do podzemí, kterému předcházela zběsilá honička. A nakonec se mi líbila i samotná Velká Matka. Je to úlet, ale není přes čáru a hodně dobře pobavil. 75%(27.4.2014)