poster

Hakgyo 2013 (TV seriál)

 • Jižní Korea

  학교 2013

 • anglický

  School 5

 • anglický

  School 2013

Drama / Komedie / Rodinný

Jižní Korea, 2012, 17x? min

 • Moiraine
  ****

  V mých očích se jedná asi o nejlepší seriál typu Gokusen (včetně samotného Gokusenu), kdy učitel „zachrání“ nejlépe úplně všechny žáky ve své třídě. Tyhle příběhy mi často přijdou dost naivní a přetažené. To, že k těmto seriálům nemám obecně nejvřelejší vztah, bude asi důvod, proč jsem nedala plný počet. Učit tuhle třídu, tak si asi připadám pronásledovaná osudem, protože se tu staly snad všechny katastrofy, co se studentům můžou stát. Jinak se tvůrci snažili pohybovat v uvěřitelných mezích. Celé to je o přátelství a vztahům mezi učiteli a žáky, žádný milostný trojúhelník, čtyřúhelník ani jiné polygony se tu nekonají. Neříkám, že tu nejsou náznaky, to by jinak snad ani nebyli Korejci, ale je tu jich tak málo a jsou tak nevýrazné, že by je člověk mohl klidně přehlédnout. Pro příběhy o přátelství mám velkou slabost, takže pro mě jen plus. Nestává se mi to často, ale u některých scén jsem byla opravdu dojatá. U hudby jsem ale měla pocit, že má tendenci na dojemnou strunu hrát moc, až to rušilo dojem. V tomto případě je repríza hodně pravděpodobná, tak časem uvidím, jestli dobrý dojem přetrvá.(22.6.2013)

 • Tyckin
  ****

  Zábavné a leckdy i emotivní pokoukání. Sice to není reálnej obraz, protože takovej bordel si v korejské škole fakt nedokážu představit :-) Absence, spaní v hodinách, to nešlo ani tady v mém mládí. Nicméně bylo zábavné pozorovat veškeré ty studentské starosti, příběhy ze současnosti i minulosti, stará a nová přátelství, křivdy a bolístky. A pochopitelně, ani učitelská stránka není opomenuta a ukazuje, že ani oni to nemají nejen s tou mladou smečkou vůbec snadné když se to situace vkládají nadřízení či problémoví rodiče jež chrání své miláčky. Jang Na-ra jakožto učitelka na mne už dříve udělala obrovský dojem v úplně odlišné filmové roli (Sky and Ocean – 2009), kolega jí zdárně sekundoval. A asi nejkrásnější konverzace se studentem zněla: „Ty se taky chodíš do školy jen najíst? Ne, chodím se sem najíst a vyspat“ :-)(7.1.2018)

 • Pethushka
  ***

  Seriál mě zpočátku pohltil a dokonce jsem si říkala, že by bylo fajn, kdyby byly všechny seriály ze školního prostředí takové. Jenže pak se začaly neustále opakovat ty samé problémy, všechno se hrozně dramatizovalo a mě přestaly bavit nasupené výrazy všech děcek ze třídy. Samozřejmě to nevylepšil ani fakt, že vůbec nejsem fanynkou Woo Bina a Jong Suka. Woo Bin navíc hraje všude tu stejnou roli, problémového studenta s naštvaným pohledem (například v Heirs a Gentleman's dignity byla jeho role jako přes kopírák). Kluci si navíc před sebe stavěli zbytečný překážky a často se chovali naprosto dětinsky. Ale dobře, uznávám, že mě asi třikrát trochu dojali. Na celém seriálu se mi nakonec nejvíc líbil hudební doprovod, který nebyl na teen seriál nijak ztřeštěný, a Jang Na Ra s Danielem. Ti tvořili skvělou dvojku. Jinak nic moc. 2,5*(17.7.2015)

 • vett
  ***

  Možná jsem ve svém hodnocení až moc přísná, protože opravdu byla zábava na tu třídu chuligánů koukat. Navíc už dlouho jsem neviděla tak krásnou bromance, jakou převedli Nam Soon a Heung Soo (navíc v podání Woo-bin - fangirl scream) a obecně všechny "děti" byly fajn, jenom ta učitelská linka mě vážně nebrala a rodičovská ještě míň. Ale teda zajímalo by mě, jestli je fakt normální, že žáci posílají esemesky učitelům...ale tak možná jsem jenom stará škola, my měli stěží toho mobila. Skoro čtyři (hvězdy, ne mobily:))!(15.12.2014)

 • sara93
  **

  Lee Jong Suk a Kim Woo Bin jako dva teplý bratři. Učitelka co se přehnaně zastává studentů, ať už jsou slušný nebo totální grázlové. Krytí v záškoláctví šikana nebo krádež? Nic se neděje. Napiš list, že toho lituješ a všechno dobrý. Nepřijdeš do školy? V pohodě, přijď se ukázat odpoledne na poslední hodinu. No kdo by na takovou školu nechtěl chodit? Tenhle seriál se prostě bere až moc vážně, přitom děj jako celek je furt o tom samém.(2.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace