V Břežanech rodina oslavuje roční narozeniny Henryho, syna Magdalény a Vladimíra. Dramatické pražské životní tempo na statek jakoby nedoléhá. Na podzimní sklizeň najala Anna Toufarová skupinu Romů, kteří mají svůj tábor poblíž vsi. Eliška mezi nimi najde přátele. Zejména ji zaujme moudrá Romka Alžběta Procházková. Ale rodinná oslava se nepovedla. Na to je situace příliš vyhrocená a ještě se zhorší. Je útěk řešením? (Česká televize)

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Díl rozhodně zajímavý seancí, při které malá Eliška uvidí, kdo odtáhl bezvládné tělo babičky. A dozví se to i její matka Klára, takže se není co divit, že nechce mít se svým manželem už nic společného a skončí v náruči Vladimíra. Ale ty kecy kolem, to je děs. Klára i Vladimír jednají čistě pudově, zdravý rozum zcela chybí. Zbytek dílu už jsou zcela nezajímavé scény. ()

lubospoti

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Snad poprvé jsem se více soustředil na dialogy, protože takhle epizoda dějově spíš přešlapuje na místě. A musím říct, že ty jsou obrovskou slabinou celého seriálu. Neříkám, že by všichni měli mluvit zastaralou češtinou, ale některé moderní výrazy (to teda apod.) rvou uši. ()