Díl čtvrtý (S03E05) (epizoda)

Drama / Rodinný / Historický

Česko, 2018, 57 min

• mira007

Maroš Kramár a první žhavá milostná scéna podle šablony S01 byly jediné trochu světlé pozitivní body tohoto dílu jinak ůděsná nuda a to nemluvím o iritujících momentech laciného ždímaní citů alá Chcete mě? u zastřeleného koně a skorozastřeleného psa. A to ještě nemluvím o tom, že teda když nastala ta velká hospodářská krize, tak to tam mohli tvůrci popsat nějak přehledně faktograficky ( ani nevím jaký je ve čtvrtém díle rok ) a ne opisem, když Vyorálek mudruje s malou v lese u železné pasti, že lidi mají hlad.(29.9.2018)

• TonTon61060

Jsem znechucen! S první řadou se to rozhodně nedá srovnat!(29.9.2018)

V tomto díle si opět Vladimír s Magdalenou střihnou krásný taneček. Ne nepodobný tomu, (jestli si pamatujete) který si střihli spolu už tenkrát, když se poprvé seznamovali.(29.9.2018)

O víkendu jsem se dívala na Přítelkyně pana ministra s Oldřichem Novým a Adinou Mandlovou. A scenárista by se asi měl podívat taky, aby dokázal navodit aspoň trochu atmosféru První republiky. Lituji dobře hrajícího Stanislava Majera, v jehož podání Hans Von Lippi (už i nad jménem německého hraběte se tvůrci měli zamyslet, domáckou podobu jména asi v křestním listě neměl) působí velice sympaticky. Jen doufám, že se v tomto případě nebudeme opakovat první série, ale s obměnou, že tam ostrouhala dáma (Magdaléna) a tady by takhle dopadl pro změnu pán (von Lippi nebo v lepším případě Anderle, já bych rozhodně přála rozmazlené Ireně, aby nic nezbylo na ni, i když svůj zájem o ni prozrazuje von Lippi Magdaléně ještě ve druhé sérii a teda velice dlouho před svou žádostí vznesenou Jaroslavovi) doufám jen, že konec nebude v duchu, že vše špatné je třeba hledat vždy u Němců... Zaujal mě Adam Mišík i jeho matka, zahraná Petrou Jungmanovou, jimž doufám, že bude dán ještě prostor i pro vysvětlení jejich role v příběhu kamaráda poručíka Anderleho, Oldřicha. Co třeba takový architekt a trenér boxu, jehož ztvárnil Stach? Jaká je asi jeho úloha?Jinak abych nezapomněla, die Turnen je německy gymnastika, snad to vědí i tvůrci...(1.10.2018)

Na scéně se objevuje Hansův bratr v úlisném podání Mároše Kramára. To je asi tak jediné, co na tomto dalším zcela průměrném díle zaujalo. Jinak děj pokračuje bez zásadnějších zlomů. PS: střih seriálu je opravdu děsný a vůbec si na něj nemůžu zvyknout(28.9.2018)