Dumbo

U příležitosti sedmdesátého výročí vzniku tohoto výjimečného filmu o odvážných dobrodružstvích jediného slůněte na světě, které umí létat, byl Dumbo digitálně upraven. Diváci tak mají nyní šanci snímek zhlédnout ve vyšší technické kvalitě a ve vysokém rozlišení obrazu i zvuku. Báječný příběh statečného slůněte Dumba, které se chce s pomocí bystrého nejlepšího kamaráda, myšáka Timothyho, proslavit díky svým senzačním uším, znovu a znovu upoutává pozornost malých i velkých diváků. Film o nezdolné síle přátelství a víře v sebe sama dokresluje hudba, která sklidila mnoho prestižních ocenění včetně Oscara. Vychutnejte si animovanou klasiku z dílny Walta Disneyho. (HBO Europe)

LencaN

Mně se to líbilo moc a je mi jedno, že je to animáček od Disneye pro děti. Právě proto. Ten rukopis je tam jasný, je to klasická práce. Příběh je dojemný, akorát jsem čekala víc létání, ale i tak to bylo zábavné a především roztomilé, taky bych brala domů jednoho takového sloníka. Na to, že to bylo natočeno roku 1941 to ale vůbec nevypadá. Krásná animace, nádherné barvičky, všechno detailní a zajímavě dispozičně řešeny třeba mapy (jak čáp hledá tu správnou maminku v očekávání). Je tu i poučení nebo spíš povzbuzení, že i když je jedinec odlišný a ostatní se k němu otočili zády, nemá se vzdávat a zkusit něčeho dosáhnout. I když je pravda, že ta opilecká scénka je trochu scestná, přece jen na to koukají děti a i ty halucinace byly na můj vkus o krapet delší než by se hodilo, ale zase byly krásně barevné, stačily třeba jen tři barvy na černém podkladě a dostaly jsme dva krasobruslící sloníky. I když je fakt, že malý Dumbo se svým myším kamarádem na mol byli srandovní :) ()

werxix

Dámy a pánové, představuji vám film mého dětství. Jako malý jsem tento film miloval. U něho jsem brečel a zároveň se smál. Tento film je jedinečný. A přál bych každému z vás, aby jste měli aspoň jeden film podobné kvality, který jste shlédli v dětství a zanechal ve vás tolik dobra a optimismu, radosti a úžasu. Protože Dumbo, je pravý dětský film na který se nikdy nezapomíná. ()

Tsuki003

Překvapivě, moje první slza v Disney maratonu neukápla u Bambiho, ale tady. Připadá mi prazvláštní, že jsem si Dumba spojila s nějakým trochu jiným příběh (ani nevím, kde jsem na to přišla), každopádně mě to trochu překvapilo, že je to jiné, než si pamatuju. Ale koneckonců, viděla jsem to, když mi bylo asi pět let... Zato si pamatuju, že jsem u toho bulela už tehdy. Asi odsud pramenila moje několikaletá posedlost slony, měla jsem i plyšáka Dumba. Každopádně tenhle snímek opravdu dokáže pohladit. Létající slůně, oddaný myší kamarád, zlé zákeřné slonice a nekonečný zástup růžových slonů... co bych ještě chtěla? ()

silvusaak

Pohadky by nemely byt smutne, prislo mi to spis pro dospele, nez des cirkusu pro deti plny sikany a slz co prebiji happy ending.. Scenu s ruzovymi slony delali animatori asi vic napiti nez Dumbo ve filmu. Neprislo mi po chuti. ()

BrMikes

Tak tohle byl zase slabší kousek z Disneyho produkce. Zvláště první půlka je sice zajímavá ale celkem průměrná. Za to druhá půle mi sedla mnohem víc. Ať už šílená opilá sekvence nebo následné setkání s havrany. Animace ( zvláště po Fantazii) už není na tak vysoké úrovni ale přesto je celkem líbivá. Z charakterů je na tom bezkonkurenčně nejlíp Myšák, i když cvrčkovi Jéminemu nesahá ani po paty. Suma sumárum příjemná ale trošičku slabší pohádka. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Vital

Jako malýmu se mi Dumbo hrozně líbil,vždycky když jsem ho viděl,byl jsem do něj celej zažranej. Takovej malej outsaidr s velkýma ušima,a jeho malý myšák,který srčí vtípkama celý snímek a snaží se ho rozveselit,až ho naučí létat,a menší nostalgií,která je ale v každé pohádce.Viděl jsem ho teď nedávno,a už to nebylo jako když jsem byl malej,ale děti tyto pohádky holt ocení líp než mi velký :-) ()

Acinore

Srdeční záležitost ještě z dětství :) teď jsem se na něj znovu koukla (cca po 15ti letech) a mám pořád ty samé pocity... ()

dogrose

Pro nás asi dnes už příliš sentimentální příběh s jednoduchou animací. Přesto stojí za povšimnutí... Disneyho studio řešilo velký problém: po veleúspěchu Sněhurky šly záhy do distribuce dva další filmy: Pinocchio a Fantasia, které však tolik finančně neuspěly. Navíc kvůli druhé světové válce ztratilo studio většinu příjmů z evropské distribuce; Disneyland ani propagační předměty tehdy ještě neexistovaly; v roce 1941 proběhla i stávky animátorů. Studio tak muselo vsadit na příběh, který by americké diváky zaujal. Finanční prostředky byly omezené, vynechaly se speciální efekty, pozadí se malovalo vodovými barvami, zkrátila se stopáž. Disney se rozhodl vyjít z klasické grotesky a nechal si opět záležet na kvalitní hudbě i zvukových efektech. Já velmi oceňuju načasování, za geniální považuju obzvláště emočně vypjatou scénu, kdy se Dumbo přijde podívat na uvězněnou mámu, vzápětí vystřídanou opileckou scénou s pochodem růžových slonů; tato současně posune děj dopředu, protože vede k poznání, že Dumbo létá. ()

Gamine

Jako malí jsme tohle prý jeli pořád dokola, mamka to naopak nesnášela, že je to moc depresivní. Tehdy jsem tím byla úplně hypnotizovaná, ta animace je něčím hrozně přitažlivá. Růžoví sloni jsou nezapomenutelní a vrány na konci nemají chybu. Plus je, že to je akorát dlouhé. ()

the_weaver

Milá rozprávka pre menšie deti s možno nepríliš podarenou ale dôležitou pointou, že nemá význam sa trápiť z posmechu za chyby svojej fyzickej krásy.↵  Je v niektorých ohľadoch nezvyčajná - dojímavá je na začiatku a veselá na konci, nebojí sa ukázať následky toho, keď sa hlavný hrdina nechtiac opije.↵  Inak je to ale prostý príbeh stvárnený pomocou pestrofarebnej animácie. ()

D1705

Bambi-1942 a Dumbo-1941 nestáli za nič. Ale nie preto, že animácia bola len v kolíske, ale bolo to nudné. Nechcem urážať Čechov, ale možno mi niektorí dajú za pravdu, že dabing bol otrasný, aj keď bol určite nadabovaný dávno. Ani dej ma moc nezaujal. Dobré tak pre deti do 7 rokov. ()

FauSSt

Dokonalosť!....skvelý SK kino dabing umocňuje zážitok a prebúdza nostalgiu...ani po tridsiatich rokoch po mojom prvom zhliadnutí to nestratilo nič zo svojho čara. ()

Kivis

Klasika. A po zásluze. Disneyho styl animace mě vždycky bral a s přibývajícími křížky na krku mém i na krku filmu samotného se to nijak nemění. A snová pasáž poté, co si Dumbo s myšákem dají pořádně do nosu a do chobotu - to je absolutní potěšení pro oči. ()

Logicomix

Na Dumba od Burtona se nechystám, tak jsem si řekl, že se kouknu na toho starého. Překvapilo mě, že to má jen hodinu. Poselství je jednoduché: nesmějte se jinakosti, divňoušové vás můžou překvapit. I na tom krátkém prostoru je strašně moc písniček, a když se Dumbo omylem opije, následuje dlouhá psychedelická scéna, která vypadá jako animátorská exhibice. Zaujaly mě vrány jako stereotypní černošská kapela. To by asi dneska neprošlo. Konec je dost uhnaný. Ale vzhledem k tomu, že mi létající sloník zase tak k srdci nepřirostl, vlastně to neva. ()

MichaelF

Velmi smutný a dojemný film. Jeden z dalšíchh klasik Disney, který naprosto zbožňuji. Kdo by neznal slona s příliš dlouhýma ušima? Pamatuji si, když jsem byl malý, že mě museli z kina táhnout a já s brekem a křikem plakal přes celé město. Při tomto filmu ukápne kapka slzy snad každému. Grafika je jako vždy naprostá fantazie a Dumbo zůstane navždy v našich srdcích. Jen mě trochu zklamala nová předělaná verze Dumba, nebylo to tak dobré, jak jsem si myslel, a jak jsem čekal. Příběh naprosto (samozřejmě jako vždy) velmi originální. ()

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina