Všude dobře, doma peklo

North of Hell

(neoficiální název)

Komedie / Drama

USA, 2015, 98 min

Čekal jsem typickou americkou komedii, kterých už je spousty, ale jsem mile překvapen. Na komedii to mělo velice dobrý příběh, bylo to také dost vtipné a role Katherine Heigl byla skvělá. Její postava musela překvapit snad každého diváka, to bylo neskutečné, co ona dokázala udělat :-D Patrick Wilson jí svým výkonem zdatně sekundoval v roli manžela a velice mě potěšila také Jordana Brewster, takhle sexy jsem jí ještě neviděl. :-)(3.8.2016)

• Dreamer

SPOILER - vsetky momenty su absolutne nelogicke, ved tie vyhrazky boli podmienene tym, ze to vyzradi manzelke ak nezaplati, no ona to uz vedela, dalsie chovanie postav je taktiez uplne nelogicke, este viac ako v C-ckovych hororoch, tam su aspon postavy v casovej tiesni a tym sa to da nejak ospravedlnit, tam je aspon nejaka atmosfera, napatie, tu nebolo nic z toho, ani horor, ani drama, ani komedia, 20%.(8.5.2015)

I s vlastní manželkou můžete mít doma peklo. A správná manželka svému muži pomůže, když mu teče do bot a je vydírán svojí novou zaměstnankyní ve firmě. Nastavený nevyhovující manželský řád dominantní chotí, Don řeší tak, že si zapíchá jinde. Don si myslel, že svoji Monu dokonale zná. Najednou ho u ní překvapilo zjištění, že má zálibu ve vraždění. Vedle toho, že je krásná, sexy, chytrá, ambiciozní a blond, je také patřičně afektovaná, psychotická a chladně kalkulující. A v žádném případě nedopustí, aby ji nějaká coura pošlapala její rodinné štěstí. Nevěru svého manžela řeší dost radikálně. Zabitím coury a napravením svého ušlápnutého manžela, respektive upevněním manželského svazku. Jenže po mrtvé svůdnici se brzy začne shánět parta nebezpečných kompliců, se kterými byla spolčena a podílela se na vydírání ženatých nevěrníků jako je Don. Neotřelá černá komedie, která jde proti zaběhaným stereotypům filmů proklamujících rodinné hodnoty, je už druhou spoluprací irského herce a producenta A.J. Buckleyho a nadějného režiséra Anthony Burnse. Po kritikou vlažně přijatém "Skateland" se nenechali odradit a vyprodukovali zdařilejší počin, který měl štěstí na hvězdné obsazení. V titulních rolích excelují Katherine Heigl a Patrick Wilson. Těžko říct, kdo z nich je lepší. Heigl jsem bez výhrad věřil její psychopatickou osobnost dokonale skrytou za sympatickým zevnějškem milující mámy, manželky i sousedky. Wilson byl jako ušlápnutý majitel rodinné firmy a muž bez šance na vlastní názor mimořádně lahůdkový. Bavila mě jeho pestrá škála grimas a "comicsové" herectví. Oba herci svoji účastí film vytáhli na vysoký level. Dobře napsané dialogy trojici scenáristů měly kvalitní údernost. Nebyla nouze o nějaký břitký dialog nebo hlášku. Hláška "Prosereš se k smrti" z úst Katherine Heigl si vysloužila zvláštní péči. Film se k ní vrací i v podtitulkovém audiu. Režie je poměrně dobře koncepčně rozvržená. V závěru se sice odkloní od svého precizního nadhledu, ale to jen proto, aby film zakončila nečekaným vyústěním. Nezapomnělo se na vkusnou erotiku. Samozřejmě nechybí i nějaká ta hardcore scéna. Těch není přehršel, mohlo jich být klidně i víc, ale ty, které ve filmu jsou přítomny, se povedly a krvemilný divák si přijde na své. Sice ne moc, ale tak akorát. Určitě je zarážející, jak je možné, že manželům Champagneovým vydrželo manželství takovou dobu, když se pořád jelo podle manželčina rozvrhu, u kterého bylo striktně vymezeno vše disharmonické, včetně přemíry sexu. Nepříznivým faktorem v ději je i laxní přístup policie. Zmizení ženy zde řeší jeden afroamerický policista, který se sice tváří, že našemu hrdinovi moc nevěří, ale příliš proti tomu nic nepodnikne. A zahnout Katherine Heigl?! Není možná! Ale to jsou jen takové drobné až nepodstatné výtky. Příznivci černých komedií by měli zavětřit. Dostane se jim svěže pojaté černé komedie s perfektním hereckým obsazením. Všude dobře, doma pekelně dobře (s tímhle filmem). 90%(10.4.2015)

So smútkom v srdci musím skonštatovať, že Katherine Heigl definitívne nepatrí medzi hereckú elitu, ani do "Á"čkových filmov, a zostane navždy iba "výplňou" podradnejších snímkov, resp. priblblých komédií. Z jej postavy mala ísť mrazivá hrôza, nanešťastie sa tak nestalo a nechcem sa tu príliš rozpisovať o tom, čo z jej postavy šlo. Ja mám strašne rád čierne komédie a keďže ich vyhľadávam, tak veľmi dobre viem, ako málo z nich je skutočne dobrých. Patrick Wilson sa síce snažil, ale jeho budúcnosť by som v tomto žánri takisto nevidel. Filmu ako takému chýba ľahkosť, nadhľad, zabíjanie nie je ani groteskné, ani komické, ani strašidelné, všetko je tu také polovičaté, bez atmosféry, vlastne ani neviem, či by som sa niekedy nato pozrel znova. Osobne si myslím, že prvá časť filmu (kým ešte žila Dusty) bola paradoxne lepšia, pretože som sa tešil nato, ako to Wilson vyrieši, ale po jej smrti to vzala do rúk Katherine a celé sa to stalo akési silené a neuveriteľné (práve pre chýbajúce komediálne prvky). Na jeden krát to ešte akotak ujde, ale... veľmi slabé tri.(17.9.2015)

• West

Bylo peklo se dívat na mouchu Heiglovku, co má všude kamenný výraz naprosté psychopatky, a vy si říkate "No tak tohle doma nechceš." Patrick Wilson který hrál celkem průměrně,a tak trochu slaboduchýho blbečka, nebylo nijak špatné.. Ale hudba , jak z mexický telenovely, a příběh který je vycucaný z prstu, se scénářem a dialogy, co si pohrávají na hraně komedie, až černo-humorně parodujícího thriller-ového žánru s romantikou. Jediné na co bylo opravdu koukat, je Jordana Brewster, od které bych si nechal líbit cokoliv..cokoliv.. (musel jsem to napsat 2x ,protože na to že není zdaleka už nejmladší, tak je stále hoodně sexy) - 40%(28.7.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 5. (Stanley619)

• - Původní název filmu byl North of Hell. (Gabushka)

• - Natáčení probíhalo v lousianském New Orleans. (Gabushka)