Reklama

Reklama

Všude dobře, doma peklo

  • USA Home Sweet Hell (více)
Trailer 2

Don Champagne má na první pohled všechno: vede úspěšný podnik, žije v dokonalém domě spolu s dokonalými dětmi a dokonalou ženu. Když se ale jeho manželka Mona dozví o Donově románku s pohlednou prodavačkou, promění se tohle předměstské hnízdečko pohody v pravé peklo. Donovi brzy dochází, že Mona se nezastaví před ničím, dokonce ani před vraždou, jen aby jejich pečlivě naplánované příkladné manželství zachránila. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (141)

kingik 

všechny recenze uživatele

I s vlastní manželkou můžete mít doma peklo. A správná manželka svému muži pomůže, když mu teče do bot a je vydírán svojí novou zaměstnankyní ve firmě. Nastavený nevyhovující manželský řád dominantní chotí, Don řeší tak, že si zapíchá jinde. Don si myslel, že svoji Monu dokonale zná. Najednou ho u ní překvapilo zjištění, že má zálibu ve vraždění. Vedle toho, že je krásná, sexy, chytrá, ambiciozní a blond, je také patřičně afektovaná, psychotická a chladně kalkulující. A v žádném případě nedopustí, aby ji nějaká coura pošlapala její rodinné štěstí. Nevěru svého manžela řeší dost radikálně. Zabitím coury a napravením svého ušlápnutého manžela, respektive upevněním manželského svazku. Jenže po mrtvé svůdnici se brzy začne shánět parta nebezpečných kompliců, se kterými byla spolčena a podílela se na vydírání ženatých nevěrníků jako je Don. Neotřelá černá komedie, která jde proti zaběhaným stereotypům filmů proklamujících rodinné hodnoty, je už druhou spoluprací irského herce a producenta A.J. Buckleyho a nadějného režiséra Anthony Burnse. Po kritikou vlažně přijatém "Skateland" se nenechali odradit a vyprodukovali zdařilejší počin, který měl štěstí na hvězdné obsazení. V titulních rolích excelují Katherine Heigl a Patrick Wilson. Těžko říct, kdo z nich je lepší. Heigl jsem bez výhrad věřil její psychopatickou osobnost dokonale skrytou za sympatickým zevnějškem milující mámy, manželky i sousedky. Wilson byl jako ušlápnutý majitel rodinné firmy a muž bez šance na vlastní názor mimořádně lahůdkový. Bavila mě jeho pestrá škála grimas a "comicsové" herectví. Oba herci svoji účastí film vytáhli na vysoký level. Dobře napsané dialogy trojici scenáristů měly kvalitní údernost. Nebyla nouze o nějaký břitký dialog nebo hlášku. Hláška "Prosereš se k smrti" z úst Katherine Heigl si vysloužila zvláštní péči. Film se k ní vrací i v podtitulkovém audiu. Režie je poměrně dobře koncepčně rozvržená. V závěru se sice odkloní od svého precizního nadhledu, ale to jen proto, aby film zakončila nečekaným vyústěním. Nezapomnělo se na vkusnou erotiku. Samozřejmě nechybí i nějaká ta hardcore scéna. Těch není přehršel, mohlo jich být klidně i víc, ale ty, které ve filmu jsou přítomny, se povedly a krvemilný divák si přijde na své. Sice ne moc, ale tak akorát. Určitě je zarážející, jak je možné, že manželům Champagneovým vydrželo manželství takovou dobu, když se pořád jelo podle manželčina rozvrhu, u kterého bylo striktně vymezeno vše disharmonické, včetně přemíry sexu. Nepříznivým faktorem v ději je i laxní přístup policie. Zmizení ženy zde řeší jeden afroamerický policista, který se sice tváří, že našemu hrdinovi moc nevěří, ale příliš proti tomu nic nepodnikne. A zahnout Katherine Heigl?! Není možná! Ale to jsou jen takové drobné až nepodstatné výtky. Příznivci černých komedií by měli zavětřit. Dostane se jim svěže pojaté černé komedie s perfektním hereckým obsazením. Všude dobře, doma pekelně dobře (s tímhle filmem). 90% ()

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Katherine Heigl byla jednodušš perfektní. Role psychotického Dextra v sukni jí šla naprosto výborně. A vedle toho Patrick Wilson jako správný podpantoflák a loser, tomu jsem to taky věřila. Začínalo to poměrně slibně a v tom duchu to pokračovalo, dokonce to Američani ani nepokazili tím koncem. Plus taky vidím v tom, že děj nebyl předvídatelný. Občas se sice něco odhadnout dalo, ale byl tam i dostatek WTF momentů, díky kterým to nepůsobilo tak průhledně. Zvláštní film, u kterého jsem se ale docela pobavila. Je to tak na 3,5*, když tady ale vidím to nízké hodnocení tak tomu přidám. 4* ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Neznám větší štěstí než pojmout za ženu nafintěnou čůzu, jejíž životní cíle se stanou mými životními cíli a navíc mi usnadní život tím, že mi pečlivě naplánuje, kdy budu souložit, kdy posilovat a kdy umývat nádobí. Chtěl jsem Monu zabít již v první minutě filmu a když k tomu nedošlo, tak jsem se jí bál víc a víc. Tento film ve mně zkrátka vzbudil tak nepříjemný pocit, jako kdybych ráno našel před domem na místě svého mazlíka zaparkovaný Fiat Multipla ročník 1999 s mým jménem nastříkaným na kapotě. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Wilson si musí ze soukromého života táhnout nějaký exkluzivní mindrák, protože během jednoho roku hraje už ve druhé brutální sračce o zabíjení milenek, manželek kámošů nebo rovnou té vlastní. Nevěřím, že by role v tak předem odhadnutelných shitech bral z přesvědčení, že to budou kasovní trháky a redneckové ho za to budou plácat po prdeli a chcát smíchy z epičnosti, kterou zrovna viděli vysranou na plátně. Je mi to líto, protože svou jedinou tupou grimasou v repertoáru umí zahrát celkem vtipné scénky, i když jako komplexní herec stojí za hovno a důvtipným výběrem rolí se sám poslal na dno žebříčku současného hollywoodského béčka, ačkoliv nakročeno neměl zase tak špatně. K filmu samotnému se toho napsat moc nedá, je to prvotřídně nevtipná sračka o groteskním imbecilovi a jeho psychopatické manželce, které permanentně padají na nůž absolutně nezajímavé karikatury skutečných lidí a u toho se máme zřejmě hihňat. 20% ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Mať doma takú manželku, ktorá musí mať všetko (sex nevynímajúc) dopredu naplánované len preto, aby bolo všetko dokonalé, je vážne peklo. V tom prípade sa hádam aj dá prižmúriť jedno očko, že utýraný, podpapučový manželík vystrekol svoje šampanské inde. Zaplatil však pridraho, nerátal s tým, kam až je jeho manželka schopná zájsť... Ide síce o blbinku, ale je tu niekoľko momentov, ktoré mi rozhýbali brucho. Na nadpriemer to nie je, ale ako príjemná a oddychová čierna komédia by snímok nemal nikoho uraziť. 60/100 ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo v lousianském New Orleans. (Gabushka)
  • Původní název filmu byl North of Hell. (Gabushka)

Reklama

Reklama