Všude dobře, doma peklo

(neoficiální název)

Komedie / Drama

USA, 2015, 98 min

• kubixix

Přesný opak prvoplánovosti. Jinak se to snad ani popsat nedá. Prvoplánové filmy vás nudí k smrti, protože víte, co se stane. Tady je to přesný opak, ale i když by se náhodnému čtenáři mohlo zdát, že je to myšleno jako poklona, vůbec ne. Jediný smysl vidím v tom, že vám zůstává rozum stát nad tím, co může někdo vymyslet. skoro bych to viděl na odpad, ale kus práce zde přeci jen je.(29.8.2015)

Dobrý odpočinkový film, ktorý má čim zaujať a pobaviť, ajkeď nepôsobí moc vyrovnane a striedajú sa tu nudné chvíľky s tými vtipnými a aj trošku surovejšími ( hlavne tie podľa mňa moc nefungovali ). Wilson mi herecky nesadol, ale zvyšok hercov pôsobil celkom dobre. Stále to je ale len priemerná komédia na jedno pozretie, ktorá ničím nevyniká od ostatných.(23.7.2015)

I s vlastní manželkou můžete mít doma peklo. A správná manželka svému muži pomůže, když mu teče do bot a je vydírán svojí novou zaměstnankyní ve firmě. Nastavený nevyhovující manželský řád dominantní chotí, Don řeší tak, že si zapíchá jinde. Don si myslel, že svoji Monu dokonale zná. Najednou ho u ní překvapilo zjištění, že má zálibu ve vraždění. Vedle toho, že je krásná, sexy, chytrá, ambiciozní a blond, je také patřičně afektovaná, psychotická a chladně kalkulující. A v žádném případě nedopustí, aby ji nějaká coura pošlapala její rodinné štěstí. Nevěru svého manžela řeší dost radikálně. Zabitím coury a napravením svého ušlápnutého manžela, respektive upevněním manželského svazku. Jenže po mrtvé svůdnici se brzy začne shánět parta nebezpečných kompliců, se kterými byla spolčena a podílela se na vydírání ženatých nevěrníků jako je Don. Neotřelá černá komedie, která jde proti zaběhaným stereotypům filmů proklamujících rodinné hodnoty, je už druhou spoluprací irského herce a producenta A.J. Buckleyho a nadějného režiséra Anthony Burnse. Po kritikou vlažně přijatém "Skateland" se nenechali odradit a vyprodukovali zdařilejší počin, který měl štěstí na hvězdné obsazení. V titulních rolích excelují Katherine Heigl a Patrick Wilson. Těžko říct, kdo z nich je lepší. Heigl jsem bez výhrad věřil její psychopatickou osobnost dokonale skrytou za sympatickým zevnějškem milující mámy, manželky i sousedky. Wilson byl jako ušlápnutý majitel rodinné firmy a muž bez šance na vlastní názor mimořádně lahůdkový. Bavila mě jeho pestrá škála grimas a "comicsové" herectví. Oba herci svoji účastí film vytáhli na vysoký level. Dobře napsané dialogy trojici scenáristů měly kvalitní údernost. Nebyla nouze o nějaký břitký dialog nebo hlášku. Hláška "Prosereš se k smrti" z úst Katherine Heigl si vysloužila zvláštní péči. Film se k ní vrací i v podtitulkovém audiu. Režie je poměrně dobře koncepčně rozvržená. V závěru se sice odkloní od svého precizního nadhledu, ale to jen proto, aby film zakončila nečekaným vyústěním. Nezapomnělo se na vkusnou erotiku. Samozřejmě nechybí i nějaká ta hardcore scéna. Těch není přehršel, mohlo jich být klidně i víc, ale ty, které ve filmu jsou přítomny, se povedly a krvemilný divák si přijde na své. Sice ne moc, ale tak akorát. Určitě je zarážející, jak je možné, že manželům Champagneovým vydrželo manželství takovou dobu, když se pořád jelo podle manželčina rozvrhu, u kterého bylo striktně vymezeno vše disharmonické, včetně přemíry sexu. Nepříznivým faktorem v ději je i laxní přístup policie. Zmizení ženy zde řeší jeden afroamerický policista, který se sice tváří, že našemu hrdinovi moc nevěří, ale příliš proti tomu nic nepodnikne. A zahnout Katherine Heigl?! Není možná! Ale to jsou jen takové drobné až nepodstatné výtky. Příznivci černých komedií by měli zavětřit. Dostane se jim svěže pojaté černé komedie s perfektním hereckým obsazením. Všude dobře, doma pekelně dobře (s tímhle filmem). 90%(10.4.2015)

• DonBraso

Nemasný neslaný a ještě to hraje na obě strany.Myslím si,že tolik krve v jedné scéně není ani v ledajakém hororu a vůbec to tam nemělo co dělat.Jestli komedie pro rodinu,tak to asi ne.Když člověk přistoupí na záměr režiséra,tak ho to i chvilku baví,sice jsem si to pustil kvůli Wilsonovi,protože Heigl se mě stále hnusí,tak aspoň pro ní trochu jiná role v lepším slova smyslu.Nezasmál jsem se ani jednou,takže jsem to jenom dojel,protože jsem se těšil jak dopadne konec a ten aspoň dopadl jak jsem chtěl,jinak zklamání,který se snaží chvilku ukázat,že stokrát viděné jde natočit i trochu s tím naturalistickým násílím.Bohužel nejde.50%(2.11.2015)

Černá krimi komedie o rodince, která si plní svůj "americký sen". Manželství Dona a Mony plyne v zaběhlých kolejích, předem vytýčených Monou. To vše až do chvíle, kdy Don začne zcela nevyhnutelně a každodenně ojíždět svou mladou a chtivou prodavačku. Po nutném přiznání se doma zjistíme, kdo je vlastně Mona. Přímý potomek jedné ze Zoufalých manželek a Dextera. Proběhne nutná čístka, při které se dostane do mrazáku i sousedův pes. Po prohlídce nočního stolku manželky se konečně vzmuží i Don a navždy přelstí svou neomylnou polovičku. poznámka 1: - pracovní obleček Mony při porcování milenky byl celkem sympatický. poznámka 2: - ty tři zvuku v začátku závěrečných titulků mě docela naštvaly ...(7.9.2015)

• - Natáčení probíhalo v lousianském New Orleans. (Gabushka)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 5. (Stanley619)

• - Původní název filmu byl North of Hell. (Gabushka)