Děti nosí Santa Claus

• Česko Děti nosí vánoční skřítek (festivalový název) (více)

Sara oznámí svému novému partnerovi Jannemu, že letos pojme Vánoce trochu jinak. Aby se všichni lépe poznali, pozve své bývalé muže i s novými rodinami na vánoční oslavu. Děti tak mohou prožít radost z dárků v přítomnosti obou pravých rodičů. Navíc Sára objeví, že je s Jannem těhotná. Ten jí však přizná, že on nemůže mít děti, protože podstoupil lékařský zákrok. Karty jsou rozdány a zábavný večírek může začít... Snímek, který lze zařadit do žánru tragikomedie, pravdivě popisuje nejen složitost ženského světa, ale i propletenost mezilidských vztahů, rozchodů a odpouštění, kdy jedněmi z hlavních aktérů jsou i společné děti. (oficiální text distributora)

Arehanah

''Přísaháme na svou čest, že jsme neobcovali se Sárou"... Taková normální švédská rodinka. Není nad to, pořádně vyprášit Santovi kožich, když jsou ty Vánoce :-) Skvělé, zábavné, nezapomenutelné. ()

Jincom

Konečně vánoční film, který mě naladil a pobavil. Skandinávská kinematografie mi prostě sedí. Druhá půlka filmu mohla být kratší, protože řešila vesměs pořád to samé a méně dialogů by filmu na atraktivitě spíš přidalo. Pět hvězdiček dávám za originalitu, která tomuhle filmu rozhodně nechybí! ;) ()

Wolfvater

Úžasně jsem se bavil u sledování této komedie. Je to bláznivé, někdy zabíhající až do absurdity, kde každý spal s každým, ale švédská absurdita má své kouzlo a i vkus. Jindy bych to považoval za ohrané a byly by to minusové body, ale mohu říct, že zde jsem se smíchy často div neumlátil. Opravdu doporučuji ke shlédnutí, protože tento snímek neoprávněně stojí stranou pozornosti snad jen proto, že mu schází větší propagace. Právě jde do kin v rámci Severské filmové zimy, proto neváhejte a vyražte! ()

Karja

Opravdu příšerná rádoby vánoční komedie. Mám chuť k tomu dodat jediné: Co to jako má být?! Od poslání do odpadu film uchránil pouze maličko vtipně překvapivý konec. ()

P@\/EL

Hodně povedená švédská komedie, která sice nenavodí typickou vánoční atmosféru, ale zato zaručené dobře pobaví. Humor je postaven zejména na vynikajících dialozích, jež jsou místy dost oplzlé. Jako příklad třeba uvedu rozhovor chlapů v sauně. Zápletka založená na utajené sterilizaci a nečekaném těhotenství rozjede parádní smršť scének plných hádek a nedorozumění. Abych se přiznal, tak jsem z takového počtu postav měl někdy v ději řádný zmatek, účel pobavit se však zde byl plnou měrou splněn. ()

Von Kempelen

Koukám, že budu tak trochu sám proti davu, protože já jsem u týhle "komedie" nejdřív hodně přemejšlel o tom, kdo s kým a čí jsou který děti, a sotva jsem to domyslel, tak už jsem se jenom nudil. A přemejšlet a nudit se u komedií rozhodně nechci. ()

Rathe

Já neříkám, že to nebylo vtipný a originální. Ale když je celý film postavený jenom na jedné větě a Jann ji jen není schopný vyslovit, tak to docela sráží mé hodnocení. K tomu jsem už asi od poloviny filmu tušil, že Sara byla na umělém oplodnění a dokonce, aby podpořila umělé oplodnění, bude mít černouška. A ono když se to oboje skutečně stane, tak si jen řeknete: "achjo..." ()