Major

(festivalový název)
  • Rusko Major (více)

Expresivně natočené strhující drama o tragických důsledcích mravně pochybeného a zbabělého jednání. Policista, který přejede dítě, se obrátí na své kolegy, aby zakamuflovali jeho vinu. Tento krok uvede do pohybu mašinerii temného bezpráví, jež si vyžádá nevinné oběti. (MFF Karlovy Vary)

Iveta47

3* za prvú polovicu filmu,ale ďalej som to už nedokázala spracovať,lebo to začalo byť strašne neprehľadnéMiestami som sa strácala a nechápala kto koho vlastne chce odstrániť a prečo.Asi mi takéto filmy nesedia a neverím,že film má cez 70%. ()

liBOREC564

Kvalitně natočený film o sněhové kouli nabalující další a další sníh, až dojede do údolí v podobě pořádné laviny. Ta pak smete všechno a všechny. Rozhodně si nevybírá. Po technické stránce povedené, dobře natočené a herecké výkony občas příjemně překvapí. ()

Kaylar

Ve filmu je nemilosrdně zobrazeno zřejmě naprosto reálné "řešení" situace v Rusku, která nastala po autonehodě, jejímž pachatelem s následkem smrti dítěte, je policista. Prakticky ihned poté se rozjede mašinérie skrývání důkazů a jejich záměrného falšování, dojde i na likvidaci svědků... Během poměrně krátké doby celá tragédie ústí do očekávatelného konce, kterým je eliminace veškeré viny a pozůstatků zločinu. Happy end neočekávejte. ()