Muži v ringu

• Kanada

A Fighting Man

Drama / Sportovní

Kanada, 2014, 85 min

Zoufalství v ringu. A k tomu sympaťák Purcell, kterej svejma smutnejma očima a bezvládným tělem s boxerkama na rukách celý to zoufalství ještě umocňuje. Po Rockym asi už nejde natočit dobrej boxerskej film, aniž by se někdo neopičil. Tudíž místo klasickýho sledu událostí, kdy se prohrává, aby se vyhrálo, tady probíhaj jenom dva fighty. Jeden mezi provazama a druhej na psychologický rovině formou flashbacků, který postupně dávaj dohromady jednu velkou osobní tragédii. Na mě moc smutný, ale za ty tři hvězdy to snad stálo.(9.8.2014)

Muži v ringu nie je vôbec zlý film. Životné udalosti v retrospektíve rámcované boxerským zápasom. To je námet, ktorý sa len tak nevidí. Škoda len, že to má herecké hviezdy nižšej svietivosti a nejak mi tak celkovo chýbal taký ten dramatický feeling. Ale príbehová stavba je veľmi pekná. Krásne vykreslenie postáv ( moja srdcovka je jeho mama, tá mala podobné názory ako ja ), ukazuje to život nie profíkov, ale ľudí, čo žijú normálny život a obidvaja tento zápas berú, lebo potrebujú peniaze na vlastné účely. To dodáva ľudskosť. Nejaké momenty sa mi tam nehodili ( prepálená scéna Purcell - Janssen v kostole ) iné ako napr tie z ringu práve naopak. Každý si tam môže niečo nájsť, niečo z toho filmu odniesť. Je tam plno skrytých myšlienok a momentov na zamyslenie. A finále ani nemohlo dopadnúť inak. 3 z 5(18.6.2014)

Pro mě docela příjemné překvápko. Předně mě zaujal styl vyprávění, kdy příběh nekončí závěrečným povinným zápasem, ale de faacto jím začíná a mezi jednotlivými koly se divák dozvídá o událostech, které ke klání vedly. Bavila mě i absence záporáka, kdy se tvůrci snažili dát oboum boxerům podobný prostor a vyprávět jejich příběh. Je pravda, že se tu trošku tlačilo na pilu při hraní na city, ale dalo se to unést. No a konečně mi sedlo obsazení, kdy i můj neoblíbenec Purcell zahrál ucházejícím způsobem. Jen Kim Coates mi dělal v roli kněze trošku problémy. Pořád v něm vidím týpka, kterému zarazil Hallenbeck v Posledním skautovi frňák do mozku. Ale jinak spokojenost. 75%(5.11.2015)

• Kaka

Má to být drama jako trám a místo toho je to nudná vzpomínkovka o vykoupení a bolesti plná patosu, spirituálních keců mimo mísů a zahozených hereckých es. Přitom staré pušky jako Caan a Ironside jsou bez debat plastičtí a nepřehrávající. Bohužel překvapivě Janssen a Purcell jsou pravý opak. Navíc promotaný scénář potřeboval lepšího stříhače a ne tohohle patlala. Je to škoda, protože třeba scény kdy matka řeší s knězem víru mají zajímavou výpovědní hodnotu i šmrnc. Momentky z ringu dnešní standard. Veškerou dostupnou syrovost tvoří hlavně zvuk a nascvícení - rutinna.(6.9.2014)

,,TO NEJLEPŠÍ CO MŮŽEME UDĚLAT, JE ODPUSTIT SOBĚ SAMÝM...“ /// Sailor O'Connor – všichni ho chtěli poslat k zemi a všichni to chtěli vidět. Teď boxuje poslední zápas. 5.kolo… STŘIH - ,,Mami?“… V druhým rohu mladej King. STŘIH - … neboj, není to žádnej střihovej pořad. Jen během jednoho mače vodvyprávěj celej příběh. 8.kolo – těhotná Peg má bolesti… Příběh těch dvou boxerů a těch, co k nim patřej. Zřejmě bych měl fandit oboum (nebo nikomu?). Zvláštně poskládaný dramatický drama, který má silnej ten boxerskej závěr, ale bacha – je to jen půlka děje. Tím vostatním je příběh, kterej to finále má udělat dramatický dvakrát, ale nějak mě to nevzalo. Asi proto, že s nima nejsu životně propojenej. Neva, k těm 3* se to dost blíží. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Fotr mě za mlada uspal. (Pěstí.) 2.) Rád sleduju příběhy o vině a odpuštění. A když se v nich boxuje… /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(22.6.2014)