Hněv bojovníka

• Čína The Wrath of Vajra (více)

Jako malý chlapec byl Vajra odtržen od své rodiny v Číně a přinucen zabíjet pro japonský kult smrti zvaný Hádův chrám. Tomu však Vajra nikdy neodpustil, že zavinil smrt jeho bratra, a o mnoho let později se rozhodne chrám zničit. Ve 30. letech, předtím, než západní mocnosti vstoupily do druhé světové války, dostal japonský kult smrti zvaný Hádův chrám za úkol výrazně přispět k psychické destrukci Číny. Postupoval při tom až děsivě efektivně - unášel děti svých nepřátel a trénoval z nich zabijáky sloužící japonskému císaři. Jeden z chlapců, mladý Vajra, byl výjimečně nadaný, přísahal však, že pomstí smrt svého bratra. Teď, když vyrostl v dospělého muže a stal se z něj špičkový nájemný zabiják v chrámu, se Vajra rozhodne utéct zpět do Číny, vydat se cestou ochrany nevinných a zničit všechny, kteří jsou zodpovědní za jeho výcvik a proměnu v živou zbraň. (Cinemax)

Martrix

Obsahově je to bordel, ve kterém toho moc nedává smysl. Možná i proto ten žánr fantasy. Žádné nadpřirozené prvky tam totiž nejsou. Najít kontext mezi snahou Japonska ovládnou Čínu pomocí kultu Hádea, do toho američtí vojáci, kteří pomáhali číńanům...podivná pravidla i vztahy...já to vzdal už v první třetině filmu a ničemu to nevadilo. Kdo je padouch a kdo ne, šlo poznat a ta hromada opravdu hloupých keců se dala vydržet, protože soubojů bylo vcelku dost. Yu Xing je šikovný rubálista a choreografie nebyla z nejhorších, takže se na to koukat dalo. Škoda, že se souboje nepodařilo lépe prodat kamerou, resp. střihem. Nemyslím si, že se na Hněv bojovníka ještě někdy podívám, ale současně nevidím důvod ho nijak přehnaně kritizovat (přestože dialogy byly občas strašidelně pitomý) ()

majo25

Ak ide o súboje, tak tie sa vydarili znamenite. Sú jasným ťahákom filmu. Vyzerá to tak, že Čína sa v nich dotiahla na svojho strašieho brata z Hongkongu. Ak by to bola iba arénovka kdesi v džungli či na ostrove, obstála by viac. Lenže keď do toho zamiešali hororový prvok v podobe Šialenej opice, podivný kult či sektu Hades a z nej povstávajúce patetické dialógy a viackrát pseudofilozofické náuky, mal som trochu rozpačité pocity. ()

Johnny.ARN

Za mňa dobré. Príbeh slabý, ale súbojov bolo dosť a boli v rámci možností celkom aj kvalitné, čiže spokojnosť. 3 z 5 ()

lykan9

Hněv bojovníka je neskutečná volovina s příšernými herci, otravným děckem a hrozným příběhem. Ale o tom tento druh filmů není. Tady jde o souboje a ve chvíli, kdy se k nim divák prokouše, tak se jedná o něco úžasného. Bojové scény, jejich choreografie a výprava jsou prostě skvělé a povyšují film o několik tříd výše, než jsem měl v prvních několika desítkách minut v plánu hodnotit. Líbili se mi natolik, že budu jednou v budoucnu ochoten vše negativní strpět znovu, jen abych si je užil znovu. ()

vitekpe

Bezna soucasna bojovka, mixnuta fantasy prvky. Vsechna tradicni klise ktera ocekavate, zde uvidite. Uplne spatne to neni, ale zasadni chyba je hrdina bez charisma a tradicne prehnane triky. Lepsi je mrknout se na Bruce Leeho. :-) 2+ ()

sedm.1

K tomuto snímku jsem se nechal zlákal mnoha velice pozitivními a přesvědčivými komentáři, slibující ultimátní martial arts řežbu, ovšem můj dojem z tohoto snímku tedy zas až tak ohromující bohužel není a třeba k rubanicím Tonyho Jaa, či Iko Uwaise si to ani nečichne. Nebudu tedy brát v potaz zápletku, ta tu slouží jen jako podklad pro co nejvíce soubojů, a to je v tomto typu filmů naprosto v pořádku. Problém spíš je právě v těch samotných soubojích, na které jsem se tolik těšil, ale které mě zrovna na zadek neposadili. Nechci v žádném případě tedy házet všechny do jednoho pytle, neboť třeba závěrečný fight mezi 28 a 29 je jak po choreografické, tak především vizuální stránce doslova ohromující zážitek, zbytek akce mi ale přišel prostě takový až moc po staru zpracovaný. Uječený, krapet „nadrátovaný“ a nedynamický. V několika soubojích pak nepatřičně zaúřadoval i střihač, který hloupě narušoval jinak docela přehledné nasnímání a nesedla mi ani atmosféra a vizuál snímku, které ve mně také spíš evokovali neblahé pocity z právě podobně laděných, 30 a více let starých, snímků. Postavy, respektive jejich představitelé jsou ovšem výrazní a charismatičtí řezníci, ti film řádně nakopli. Já tuto bojovku zkrátka za ultimátní řež ale opravdu považovat nemohu, buď mělo být méně soubojů, na kterých si tvůrci měli ale nechat sakra záležet, anebo když už se sem rozhodli narvat naopak velké množství kratších šarvátek, mělo to mít celé daleko větší koule. Mě to celé prostě až tolik neoslovilo a až na pár momentů jsem se u toho poměrně i dost nudil. ()

iXtr3m3

Yu Xing vo svojej najlepšej forme. Kde sú tie časy "otlkánka" z prvého famózneho Yip Mana. Toto malo grády... Záverečný súboj v daždi bol technický a choreografický skvost... ()

TERRORDROME

Mňa tá Vajra teda sklamala. Akčné scény sú bezpochyby niekedy až svinsky vymakané, ale na takmer dvojhodinovú stopáž sú tam, nerátajúc nejakú tú polostrkanicu pomimo, len tri zásadné scény, kde hrdina postupne zmáruje obrovského siláka, šikmookého Gluma a napokon svoje zlé dvojča. A čo sa deje medzi týmito niekoľkými chuťovkami? Asi toto... blablablaHádes... blablablaVajra... blablablaHádes... blablablaVajra... blablablablablablablaVajraHádes, a tak ďalej a tak stále a stále ďalej. Dialógy propomínajú súhrnné vydanie čínskych porekadiel a kolovrátkové omielanie stále tých istých chobotovín ( HádesVajra-VajraHádes ) ma po chvíli tak sralo že som sa musel k ďalšiemu sledovaniu vybaviť toaleťákom. Vrcholným číslom debilty bola postava "novinárky" ktorá mala za úlohu písať propagandu o úspechoch chrámu Hádes. Tak vymletú kozu snáď nemá ani Hefner vo svojom háreme. Žije vo fanatickej komunite ktorá má za cieľ ovládnuť čínu, unáša deti a kde sa každý deň ľudia bijú na smrť v klietkach na nádvorí, ale ona je zhrozená keď hrdina v súboji zabije onoho odporného obra a so zhnuseným ksichtom mu vyčíta aký je krutý a že pozná len násilie. Čínsky scenáristi váľajú ešte viac než Americký! Dej sa snáží byť oduševnelý a zrejme aj hlbokomyseľný, ale je maximálne tak husto nezmyselný a akcia to z biedy nevytrhne, lebo je síce fajnová, ale bohužiaľ len malé množstvo ktoré nedokáže zahustiť celú tú riedku mystifikačnú sračku okolo nej. Hlavný hrdina je fajn, oháňať sa vie a čím hádže viac kamennejší ksicht, tým pôsobí uveriteľnejšie. Súboje používajú aj nejaké tie drôty, ale našťastie natoľko umne že to nekole oči. Bitky dobré, kamera tiež a všetko ostatné na hovno, preto viac ako dve hviezdy nedám. ()

Zombi

Ano, souboje jsou parádní, jsou choreograficky vypiplané a dobře natočené, bohužel jich je méně než jsem čekal. Vězni jsou v podstatě nevyužití, kromě závěrečné davové akce. Největším problém je pro mě v nudné omáčce okolo, první hodinu se skoro jen kecá a to především formou pitomých projevů hlavního bojovníka chrámu k řadovým členům a kecy jsou pořád stejné a stejně patetické. Takže pokud se nebojuje, je to hrozná nuda, bitky super, ale na stopáž jich je málo, vychází mi průměr. ()

maty39

Akční scény vypadají hodně slušně a jsou asi největším tahákem i plusem tohoto filmu. Tomu nejlepšímu v žánru se sice nevyrovnají, ale v současném HK/Číně patří k tomu lepšímu. Jinak nás čeká průměrná historka o sektě (Japonské - jak jinak), která se vyžívá ve vraždění a chce k obrazu svému vychovat i všechny čínské děti, aby se konečně podařilo vyhnat zápaďáky z jihovýchodní Asie. Slušných 70% (hlavně za bitky) ()

MickeyStuma

Snímek s bojovým uměním, ve kterém konečně dostal šanci Xing Si být v hlavní roli. Příběh se odehrává ve 40. letech 20. století během čínsko-japonské války, kdy Japonci zjistili, že udržení kontroly nad velkou částí Číny je stále obtížnější. A tak jde o to, že japonská kultovní skupina, známá jako *Hádův chrám*, unáší náhodné děti k vytvoření nepřekonatelných vojáků a to poměrně dost drsnou výchovou a daným výcvikem. Jak je vidět, námětově nic nového pod sluncem. Při pohledu na fyzický vzhled všech bojovníků musí být ale každému jasné, že v počátcích druhé světové války takoví jedinci prostě nebyli. Reálný pohled na stav věcí je tedy opět potřeba dát stranou. Nejdůležitější je, že je snímek solidně napěchován akcí, kdy si akční fanoušek, právě v oblasti akčních filmů s bojovým uměním, opravdu přijde na své. Klasickým stylem se tu prezentují různé bojové styly, v současné době samozřejmě za použití dechberoucího vizuálního prostředí. Tempo a zmíněná prezentace zápasů je přirozená, i když to v některých scénách opět kazí použitá závěsná lana, což uvěřitelnosti samozřejmě kazí. Vzniklé nereálnosti se snad filmoví tvůrci nezbaví. Ty lana jsou samozřejmě vyretušované, ale to kdyby náhodou... Daná koncepce je tak návratem do staré dobré hongkongské školy bojových snímků, ve kterých se jeden spravedlivý bojovník postaví nekalostem a sám jde proti všem. Ale jo. Příběh se sice zdá být krapet druhořadý vlivem přemíry akčních sekvencí, ale jako výborná popcornová zábava, právě poháněná oním bojovým uměním, splňuje svůj filmový účel. A o to šlo především. ()

Rasle

Jediné čo môžem pochváliť je slušne zvládnutá kamera, klobúk dole. A to je asi tak všetko. Škoda, z deju sa dalo vyťažiť oveľa viac ... ()

bararich8

Hodně luxusní podívaná. Akce je na té nejvyšší úrovni, zřejmě to nebude bez nějakých přídavných efektů, ale není to příliš znát a skvěle se na to kouká a je tam toho opravdu dost. Choreografie je naprosto vynikající a neruší ani různé jinde viděné věci typu "najednou začne pršet". Pěkně natočené, přehledné, žádné rychlé střihy. Souboje tedy na jedničku (Steve Yoo je pěkný hovádko). Příběh je kupodivu také celkem použitelný, tedy ve smyslu, že je tam okrajově a příliš se v něm nepitvá, jinak to věčné žvatlání o Hádesu je celkem stereotypní. Velmi příjemným prvkem je také hudba, kde je zastoupena jak klasická čínská hudba, tak něco klasičtějšího v podání orchestru a k soubojům se to výborně hodí! To se musí slyšet. Výsledkem je prostě jedno z největších překvapení za poslední dobu, 4,5* ()

Tamten

Ty boje jsou ne moc dobře udělaný a nereálný. Teď nemyslím to, že těžko někdo vydrží několik přímých zásahů do krku, že když už je skoro mrtvý, tak dostane myšlenku a je zase zcela fit atp. Tady je problém v tom, že tu do značné míry nefunguje fyzika. Když bojuje David s Goliášem a Goláš máchne svojí obří rukou, Davidovi prostě nestačí jen zvednout svojí a tím mu ji zastavit - tím by si ji tak maximálně nechal zlomit. Stejně je to s pákama - páky fungují, ale jen některé a některé proti hoře svalů prostě nenasadíte. A pak samozřejmě souboje s meči - tento film se striktně drží pravidla, že kdo má meč (pardon - katanu), ten je na tom hůř a vždy prohraje. Proti meči se dá bojovat - když je někdo extrémně dobře vycvičený a stojí proti jednomu člověku, který s mečem neumí. Ale tady je to něco příšernýho. A takto by se dalo pokračovat. Všechny "finální" údery jsou zde o "vnitřní síle", takže nic zajímavého, jen po úderu, kterých už protivník dostal nesítky se najednou sesype. Trochu to zachraňuje fakt, že techniky jsou prováděny lehce (i třeba tu tam nějaký zajímavější kop) a je vidět, že herci je umí, ale také je vidět, že jsou dělány na kameru, zastavovány, aby si je divák prohlédl a tím to likviduje choreografii soubojů. A bohužel soubojů je málo (teda těch zajímavých). Vlastně za celý film jen 3, z toho jeden fakt blbej. Dějově by to nebylo až tak šílené, kdyby to nebylo přehrávané, "poučné" atp. Tím se celý film stává únavným až otravným. ()

Lavinia odpad!

Nekonečné bum bác, nepochopitelný děj, velmi nevěrohodné akce, vyloženě hrané, bez efektů, výjimečná stupidita s monotóním pronášením "asijských mouder". A krom toho netuším, jak by únos tak dvacítky usmrkanců mohl v té době nějak podkopat čínského bojového ducha - nejspíš se o tom ani nikdo nedozvěděl. ()

Vykuk

Od odpadu to dělí jen nějaký ten celkem povedený souboj hlavního hera. Příběh by nebyl špatný, zpracováno je to ovšem tak stupidně, že se na to ani nedalo dokoukat. Ale nic jsem od toho nečekal, takže ani nejsem zklamán, jen na to rychle zapomenu:). ()

HEED

Asi jsem degradoval z áčkových filmů na průjem. Zápasy jsou tu fakt perfektní, zpomalovačky efektní a protože to je čínský film, nechybí ani zápas v dešti. Já jsem se bavil a přitom ani nevadí ty řeči okolo děje, kdo je vyvolený a osud a záchrana světa atp. Kdo chce nenáročný akční film...s klidem doporučím. ()

hufnagel

Perfektná a úžasná choreografia súbojov,ale dejovo to bolo také ázijsky presladené a dosť priamočiaro jednoduché.Ale Yu Xing bol príjemné prekvapenie a prínos pre budúcnosť. ()

notozjano

Jediným kladem tohoto snímku jsou skutečně jen ty skvělé souboje. Což není důvod, aby trval skoro 2 hodiny. Ten scénář je fakt ubohý, dialogy vůbec nedávají smysl. Chtěl jsem tomu střelit odpad, ale už kvůli těm soubojům zde nebudu snižovat celkové hodnocení. ()