Reklama

Reklama

Johnny Worricker: Bitevní pole

(TV film)
  • Velká Británie Salting the Battlefield
TV spot

Po útěku z ostrovů Turks and Caicos se Johnny a Margot neustále snaží měnit místo svého pobytu a cestují různě po Evropě, aby je agenti MI5 nenašli. Johnny kontaktuje Rolla Maverleyho, aby tisku vyzradil informaci, že premiér Alec Beasley je podplácen charitativní nadací Stirlinga Rogerse. Tajné složky sledují i Johnnyho těhotnou dceru Julianne, což se mu nelíbí, a proto se chce vrátit do Londýna. Aby zmátli své pronásledovatele, Johnny a Margot se rozdělí, zpět do Británie jede každý sám. Margot agenti MI5 vypátrají a chtějí ji zatknout. Pomůže jí Rollo, stihne ji naložit do auta a odvézt k Johnnyho příteli z Cambridge. Johnny se pak sejde s Tankardovou, která mu prozradí, že to byla ona, kdo připravil premiérův pád, a žádá ho, aby se vrátil k MI5. Johnny to přijímá výměnou za Julianninu a Margotinu bezpečnost. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (18)

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Trpce horkou prichut ma treti dil teto konspiracnni spy serie pro vetsinu zucastnenych. Nelehky je zivot spiona na uteku, zvlast kdyz obeti musi prinaset i jeho blizci. Hure se zacina dychat i jejich vysoce postavenym protivnikum, jak se stahuje opratka, zatimco na svou korist netrpelive cekaji jejich nastupci. Konspiracni praktiky ze vsech moznych uhlu, udel sledovanych ale i sledujicich, to je zhruba obsah tretiho dilu s intenzivnejsi slozkou drama, nez tomu bylo u jejich predchudcu. Celou trilogii jsem si az prekvapive uzil. Pokud patrite mezi fanousky zanru v teto komornejsi a nikam nespechajici forme, nenechte se odradit nizkym hodnocenim od ne vzdy soudnych kolegu, co nejsou schopni ohodnotit film v ramci jeho specifickeho zanru ci kategorie. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Dneska celkově nepobírám dech a tak ani Helena s Billem, na které jsem se vysloveně těšila, mně moc nepomohli. Je mně líto, ale většinu filmu jsem měla pocit tápající se ženy v politických kruzích, kde bych potřebovala překladatele a nebo alespoň průvodce. Prostě jen prima herci na které se fajn dívalo. Sorry, ale já dnes jen za tři a to ještě spíš za tu druhou polovinu filmu. Zkusím ještě Na straně osm z této trilogie a uvidím, třeba na mě David vrhne paprsek, který mi dopomůže k vyššímu hodnocení. I když jeden čtvereček už dostal. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Celkově mají na televizní produkci tyhle filmy s Billem Nighym v hlavní roli velmi dobré herecké obsazení. Je fajn vidět herce v takových filmech, že si nenechávají svůj um jen pro velká plátna. Bohužel ani jeden z trojice filmů s postavou Johnnyho Worrickera mě nedokázal skutečně uhranou, a to ani scénářem. ()

Mlle 

všechny recenze uživatele

Důkaz, že skvělý produkční i herecký ansámbl dokáže neotesanou operetu bez mrknutí oka vyšroubovat k dokonalosti bravurního barokního kusu. Vyberte si jakékoli téma, vytvarujte si libovolné figurky, a jejich ladný pohyb po trajektoriích herní palety bude pod taktovkou zručného režiséra za zvuku jazzu pro diváka vždy působivým zážitkem. Problém je, že operetní story zůstává stále sama sebou. A realismus rozhodně není tím, co by jí bylo možno vytknout. Kdyby tak skutečné figury politické a špionážní scény dosáhly jen z dvacetiny kvalit charakterů zdejší propletené story, která nakonec umírá na svou přílišnou levitaci. Ale vzpomíná se na to hezky. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Spíše pokračování jedničky, než nějaké větší dějové navázání na dvojku. Z té se sem přehoupla jen zmiňovaná smrt z pláže, jméno ostrova a Helenina postava. Vracíme se k politickým čachrům v zemi Down Street 10 ale nejen za těmito dveřmi, ale už mi tu bylo nějak navíc přílišno lidského dramatu a vyříkávání si vztahů mezi postavami, což nesedělo k jakémusi špionskému mysterióznu, o které se mělo zřejmě jednat. [SPOILER!] A finální vyznění ála "všechno bylo plánované, dobře jste posloužili a všechno, co se za dva a půl filmu stalo, byla ve výsledku jen fraška, tak pojď domů" mě poměrně zklamalo, čekal jsem něco trochu víc. [/SPOILER] ~ Pokud to ale pojmu jako trilogii, tak na televizní poměry slušná práce, byť s lehce sestupnou tendencí schopnosti udržení pozornosti diváka. ()

Galerie (45)

Reklama

Reklama