Miss Meadows

USA, 2014, 88 min

Na úvod bych ráda řekla, že nemám ráda Katie Holmes (a Toma Cruise). Připadá mi hloupá a neumí hrát. Ale jako Miss Meadows s klapavýma botkama, oj! Navíc jí slušely ty báječný kostýmy a ten malý koltík, co nosila pokaždé v kabelce. Navíc ten její domek, roztomilá zahrádka, podivné telefonáty s podivnou matkou... Tohle já zkrátka můžu. Dějová linka této vlčice samotářky, co bere zákon do vlastních rukou, je trochu slabší a hlavně zezačátku příliš nefunguje, ale já jsem z Miss Meadows nadšená. Nejlepší film z dosavadní filmografie Miss Holmes.(29.1.2015)

• Aljak

Hm, očakával som nejakú príjemnú drámu zo školského prostredia o milej učiteľke, ktorá bude žiť životom samotárky a všetku svoju energiu venuje do svojho učiteľského poslania. Namiesto toho som dostal trochu podivnú drámu o tajomnej pomstiteľke, ktorá sa rozhodla akýkoľvek náznak nespravodlivosti potrestať po svojom. Popravde, to čo som očakával by ma určite potešilo omnoho viac. Táto krimi dráma len s minimom scénok odohrávajúcich sa v školskom prostredí mi jednoducho nesadla. No a tá (ne)činnosť polície voči tomu čo sa dialo bola tak trochu absurdná, hoci často z pochopiteľných dôvodov.(24.1.2015)

• Marqta

Po všech stránkách jednoduše "zvláštní"film je to takové pohádkově absurdní a je mi celkem jasné, že z tohoto mého prohlášení nemůže být nikdo dvakrát moudrý...Nevím pořádně jak se to přihodilo, ale na začátku mi film připomněl Amélii (sice zdaleka...ale nějak se mi vybavila..)asi kvůli popisu a představení "podivných" zvyklostí hlavní postavy. Katie nikdy nepatřila mezi moje oblíbence, ale musím se přiznat že mi k ní tahle role sedla. Škoda možná, že nebylo všechno trochu víc promyšlené protože hlavně ve druhé polovině už na mě snímek místy dělal trochu "laciný" dojem.(20.6.2016)

Je pravdou, že film se rozjíždí poměrně těžkopádně, neostře tápe zpočátku ve vodách ujeté černé komedie, aby se v průběhu času překlopil do vážnější roviny, i když černohumorné prvky neopouští. Ve filmu zazní „Mary Poppins ve světě Pulp Fiction“, a tento popis Katie Holmes, coby jakési starosvětsky naivní podivínky ochraňující slabší před zločiny, je trefný. Mně ovšem tato záležitost, přes její nesporné nedostatky (to nepopírám), poměrně sedla. Navíc Katie Holmes konečně padla nějaká role na tělo a je k sežrání. 70%(15.2.2015)

Spíš dramédie než drama a ještě k tomu netradiční, absurdní, ale mně se to líbilo možná právě proto. Ty Mariiny botičky, šatičky, bílé podkolenky, kabelčička a mamička........... Mary umíš bezvadně stepovat a toho chalána se drž, těch je dneska pomálu a obzvlášť ty takového potřebuješ. Pa pa miss Meadows(16.9.2015)