Dívka z románu

The Girl in the Book

USA, 2015, 86 min

Ženám člověk do hlavy a jejích pocitů někdy nedokáže nahlédnout a tak to bylo asi z větší části i v tomhle příběhu režisérky a scénáristky současně. Ale já se na to ani tak nezaměřovala, jako spíš na to, že jsem měla a mám Michaela jako herce velmi ráda. Sympaťák, který je žel už dva dny na tom obrovském filmovém nebi. A tak jsem si našla pár kousků a budu mu ještě chvíli dělat společnost. Myslím, že jsem mu to dlužná. Jistě, že Millenium a Tak jako v nebi asi už nic nepřekoná, ale i malé střípky jeho filmů, které jsem ještě neviděla, budou mojí vzpomínkou na Tebe, Michaeli..........(30.6.2017)

• Aljak

No, zmiešané pocity. Scenár celkom obstojný, ale realizácia dosť nezáživná a nezaujímavá. Pritom základ príbehu s retrospektívnou líniou, ktorá objasňovala súčasné psychické rozpoloženie Alicie, tak to bolo celkom nádejné. Ale napokon to bolo skôr také mdlé a nevýrazné - inými slovami, ďaleko za prvotným potenciálom filmu! Filmy s dvojitou časovou líniou mám rád, ale len pokiaľ je to kvalitne prepojené - a v tomto prípade to bolo len také čiastočné, akoby nedotiahnuté. Tématicky fajn, postavy tiež ušli... No neviem, celý som z toho taký rozčarovaný (v zmysle sklamaný). O to viac to zamrzí, keď scenáristický potenciál bol proste vyšší!(28.7.2016)

Hodně se podobá filmu Otcové a dcery, ale podle mě je o chlup lepší. Zejména ty flashbacky do Alicina dětství jsou úplně na jiné úrovni a prostě celkově znepokojující. Její výsledné chování je pak "logičtější", než jak tomu bylo v Otcové a dcery. Obsazení je dobré, scénář sice není nijak světoborný, ale líbilo se mi to.(2.4.2016)

• TommyDiamond

Mladá a talentovaná spisovatelka žijící v ignorantském světě musí překonat své trauma s dětství, aby dosáhla vytouženého úspěchu a vnitřního klidu..... Příběhově nic extra, navíc je to celé prezentováno tak nezáživnou formou, až to skoro bolí. Plusem jsou pouze zajímavé výkony herců. Za mě má dívka z románu dvě hvězdy.(7.9.2016)

• Bruce0659

Alici to nemala v živote jednoduché, v puberte prežila traumu vďaka úchylnému pedofilnému Milanovi, čo ju poznačilo na dlhšie... Príbeh o mladej talentovanej spisovateľke mohol na obrazovke vyzerať lepšie, ale scenár k filmu bol jednoduchý, réžia nezvládnutá, takže výsledkom je záverečných 15 minút, ktoré sa snažia zapôsobiť a 70 minút nemasných, neslaných omáčiek. Za celkový dojem by stačila jedna hviezdička, druhú pridávam za Emily VanCamp (nebyť nej, tak to vypínam v polke filmu).(21.6.2016)