Smrtící nymfa

• Srbsko Mamula (více)

Kamarádky Kelly a Lucy přijíždějí strávit dovolenou s bývalým přítelem. Třetí den se navzdory varování starého námořníka rozhodnou vypravit na ostrov, kde se nachází stará habsburská pevnost, která za války sloužila jako koncentrační tábor a poté jako experimentální základna. Pro místní mořskou pannu lačnou po krvi je skupina mladých lidí vítaným zpestřením jídelníčku... (TV Prima)

Amynka

Jsem fakt zklamaná...Těšila jsem se na tenhle film jak malý děcko, protože srbský horor o mořské panně...Wow! Já totiž hned po upírech a vlkodlacích zbožňuju právě mořský panny :-)) Jenomže tady se ukáže až asi po hodině a pak si jí teda taky moc neužijeme...První půlka filmu pro mě byla dost nudná...jsem u toho usla... A poslední půlhodinka celkem ušla, ale celkový dojem z filmu už nezachránila a hlavně úplnej závěr mě vytočil, protože SPOILER jsem se zaradovala, že bude finální bitva s hromadou MP a že mi to teda vykompenzuje... a ono prd, film skončil...:-( Ne tohle si fakt víc jak dvě hvězdy nezaslouží.. ()

MartinTerran

Po dlouhé době vydařený horor. Nic originálního či světoborného nečekejte, ale film má (po nudném/nutném úvodu) dobré tempo. Panna mi přišla až nějak moc odolná, krve jako z vola, ale furt žije. Hodnocení: 64/100. ()

ostravak30

Upřímně řečeno jsem viděl i horší horory. Vlastně je s podivem, že nikdo na podobné téma horor ještě nenatočil. Nymfy jsou totiž pevným základem bájí a pověstí všech námořníků. Ovšem zasadit stvůru do černohorského prostředí, nedaleko od pobřeží je vždycky trochu ošidné. Nedá se říct, že by film nutně postrádal napětí nebo drama. Ovšem také se opírá o příšerné dialogy, opravdu nepovedený střih a kameru. Herci hrají na co mají, takže zapojení Franca Nera mělo zřejmě přitáhnout diváky, ale s průměrným scénářem ani tento herec moc nemá co hrát. Nadržence zaujmou především sexy herečky nebo pohledná nymfa (ovšem jen když láká), zbylé třeba krásné prostředí, ale na slušný opravdu hororový příběh to nestačí. ()

punco

Pár svetlých momentov by sa tu našlo, rovnako ako aj pár pekných báb, hlavne táa panna, ale naozaj len pár. Na európsku hororovú produkciu nie zlé ale kto nevidel o nič neprišiel. ()

spawnxp

Inu, inu...dost naleštěný béčko, bez humoru, natahovaný. Franko Nero to svejma chytrostma ve finále určitě nevylepšil. Ovšem moře a děvčata - velmi fotogenický. Možná zkouknout a zapomenout... ()

Ajfist

Nymfa jako ženská pěkná,jinak se ti turisti chovali jak idioti.Chlap má pušku,dědek jen nůž a stejně dědek vyhraje a takových hovadin tam je spousta.No tvůrci tohle odkoukali od těch nejlacinějších amerických hororů. ()

BLStryker

Mamula je v první půlce plná záběrů na krajinu Černé hory, které mě bohužel nijak zvlášť nezajímají (já chci horor, ne cestopis) a "herců" jak z nějakého levného pornáče. Ani po přesunu na ostrov do zdánlivě opuštěné pevnosti Mamula, se obsah Mamuly moc nezlepší a Mamula nám servíruje víceméně jen sterilní pobíhání 5 přátel uvnitř Mamuly a jejich neschopnost sejmout jednoho starého mamulu, vlastě dědka s kotvou. Mořská panna a gore docela ušly, ale celkově Mamula spíše zklamala. Tvůrcům bych poradil film příště vylepšit účastí nějaké hvězdy, napadá mě třeba Franco Nero (pokus o vtip). ()

MirINDay

Tři hvězdy už dávám filmu, na který bych se podíval znovu. Tady ovšem jen těžko hledám něco, kvůli čemu bych se o to snažil. Hororový snímek mi to nepřipomíná, to že je tam mořská panna už sama o sobě fantasy je, příběh je sice nepředvídatelný, v podstatě tam ale ani žádný není. Dát jen jednu hvězdu mi ale tady přijde moc kruté. Zas taková muka to nebyla. ()

r6AndrEw

5 minut mi stačilo k přepnutí. Jedna hvězda za snahu chudého východu natočit film, který není o té jejich válce. ()

ondrapec

Mamula je film plný kontrastů. Na jednu stranu celkem dobří herci (zejména Boban a rybář Niko (Franco Nero), který jen potvrzuje, proč se prosadil v Hollywoodu), fajn kamera, pěkná hudba (která by se spíš hodila do historického snímku, ale což) a na druhou stranu některé zbytečně naturalistické scény (scéna s hlavou je špatná a zcela zbytečná), opakované záběry propichování lidí naostřenou kotvou (na což jsou tvůrci evidentně velmi hrdí, soudě dle četnosti), ne moc dobře zpracovaná mořská panna (respektive bych řekl přehnaná) a začátek, jakoby patřil k úplně jinému filmu (navozuje atmosféru amerických megapiraň a podobných skoro céček, kdy kamera míří víc na zadky v plavkách než na samotné lidi). Oceňuji to, že jsem naprosto neodhadl pořadí umírání postav (což se mi u podobných filmů nestává), srozumitelné a kvalitní dialogy, pěkné lokace a i atmosféru, která je pro film na pomezí béčka více než dobrá. Závěrečný souboj je poněkud absurdní místem, kde se odehrává a které dává celému vyvrcholení možná až trochu komický a klasicky béčkový nádech...to jest souboj s pannou nikoliv na moři, ale na molu přímo ve vesnici. Finální pointa filmu je silně pochybná a nechápu, co s tím má společného několikrát zmíněný koncentrační tábor na ostrově. Poster a i promo filmu nicméně odpovídají tomu, že to tvůrci s filmem mysleli vážně. Rozhodně nechtěli aby Mamula sklouzla k hloupému béčku a to se jim asi povedlo, s přihlédnutím k nízkému rozpočtu. Co se ale opravdu nepovedlo, je český název :)) . Celkem 3 hvězdy, jedna za výše zmíněné herce a scénář, druhá za originalitu a třetí za hezké lokace a interiéry, které ve spojení s kamerou a atmosférou celkem dobře fungovali. *50%* ()