Po příšerně zpackané loupeži se Casey Stein (Nicholas Hoult) ocitne na útěku před nelítostným gangem vedeným mafiánským bossem Hagenem (Anthony Hopkins). Casey má teď u sebe drahocenný náklad patřící Hagenovi, který se nezastaví před ničím, aby ho získal zpět. Caseymu proto nezbývá nic jiného, než zavolat svému bývalému zaměstnavateli a pašerákovi drog Geranovi (Ben Kingsley), aby ochránil svou dlouholetou přítelkyni Juliette (Felicity Jonesová), než se dostane do rukou Hagenovi. Casey se vydává na zběsilou automobilovou honičku po německých dálnicích ve snaze zachránit svou životní lásku dřív, než bude pozdě. (HBO Europe)

Jirkacek

Snímek Srážka z roku 2016 mne ke sledování nalákal zejména kvůli skvělému hereckému obsazení a neodradilo mne ani velmi slabé hodnocení zde na ČSFD. Po uplynutí 99 minut musím konstatovat, že jsme doma u naší TV strávili velmi příjemné chvíle, i když jak se ukázalo, oni skvělý herci nehráli zrovna ty nejhlavnější role. Tím pravým a dá se směle říci že téměř jediným hlavním hrdinou byl totiž pro mne neznámý Nicholas Hoult, který si zde střihl postavu distributora drog jménem Casey Stein. Pracoval pro pašeráka drog turka Gerana, kterého si zahrál můj vele oblíbený Ben Kingsley. Ani v tomto filmu nezklamal a předvedl se nám jako pomatený šéf drogové mafie, čímž se u mne opět zařadil do škatulky šílených postav. Když Casey Stein poznal Juliette, hodil svou nebezpečnou práci za hlavu a začal se živit poctivě. Po čase však jeho přítelkyně vážně onemocněla a potřebovala novou ledvinu. Problém byl v tom, že oba byli Američani, žijící v Německu, kde se celý příběh odehrával. A právě to, že jsem mohl sledovat film z evropského prostředí, jsem zohlednil v celkovém hodnocení, ale nepředbíhejme. Casey potřeboval získat peníze na odlet do USA a transplantaci a tak se rozhodl přijmout kšeft od starého známého Gerana. Potrhlý turek měl v plánu okrást svého parťáka Hagena, kterého si zahrál Anthony Hopkins, na veřejnosti vystupující jako známý majitel firmy s kamionovou dopravou. Právě několikatunový náklaďák měl Casey spolu se svým komplicem přepadnout, když převážel drogy do Německa a tak se i stalo. Chudák Casey ani nevěděl, jakou lavinu událostí tím přepadením spustil - a právě komplexní řetězec šílených honiček v krásných autech, nepřehledné střílečky a lehce předvídatelné zvraty se mi hodně líbily. Jedna akce střídala druhou, nechyběl ani potřebný krapet humoru, pěkné auta, velká rychlost na dokonalých německých dálnicích a překvapení na závěr celého filmu. Pánové a dámy, takhle si představuji perfektní akční snímek pro nenáročné večery a oddych u TV, s dobrými herci - Felicity Jones, Anthony Hopkins, Ben Kingsley - jako třešničkou na dortu. Proto ode mne Srážka získala plný počet pěti sražených hvězdiček *****. ()

McGuffin

Samá Srážka, Collide, je tenhle příběh o dívce, které schází ledvina a peníze na ni, o do ní zamilovaném, jeho kamarádovi a dvou drogových bosech tak trochu na kordy, co si koledují o to být okradení nebo mrtví. To jsou ty peníze na ledvinu, to jsou ty srážky. F. Scott Frazier a také režírující Eran Creevy publiku servírují finty a podvody, honičky a dopadení, bitky a útěky, napětí i odplatu. Zlí skončí, jak si zaslouží, méně zlí a ti možná hodní zrovna tak. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()