Dům kouzel

Thunder and the House of Magic

The House of Magic 3D

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Belgie / Velká Británie / Francie, 2013, 85 min

Dom kuziel :) je kuzelny :) vidieť, že tvorcovia animák milujú a preto odvádzajú poctivú prácu. Rozprávka bola farebna až čarovne, hlavný hrdina sympatický a príbeh zábavný a ľahko Vás pohltí. Bol som na tom na 3D a dávno som nevidel tak dobrý film, ktorému by tak dobre sadlo 3D. Dej je jednoduchý a v každom momente ho dopĺňa pestrofarebná mozaika fantázií umelcov. Nájde sa aj pár momentov ktoré sa Vám zapíšu hlbšie do pamäte ( lezenie po strome, letiaci drak atd). Takže berte svoje ratolesti a vyrazte s nimi na tento dobrodružný animák plný akcií a zabavy :) Čarovný deduško je svojím charakterom veľké plus tohto zážitku.(14.9.2014)

Ano, je to animáček pro děti. Proto ale není třeba mu ubírat na hodnocení. Příběh je akurátní pro malé diváky, roztomilé postavičky, kladné charaktery, které si oblíbíte, i záporák, který má správnou alergii na kočky. Přesto se děti naučí, že svět není jen černobílý a to díky králíkovi a jeho kamrádce myšce, kteří v průběhu filmu zjistí, že třeba měli špatné názory. No nebudu víc prozrazovat. Akorát musím poznamenat, že jsem hlavně zezačátku měla dost problém s pohybem po domě, jakoby za kočkou, nevím jak to popsat, jako by kamera prostě letěla někomu za zády a vypadalo to jako v počítačové hře a bylo to i tak neohrabané a trhané. Ale nakonec jsem to přestala vnímat, protože jinak byla animace celkem hezká, barevná, pro děti super.(3.3.2015)

Celkem povedený začátek pohádky, kdy se seznamujeme s kocourem Bouřkou a společně z jeho pohledu si prohlížíme pestrost světa "Domu kouzel". Honička s dobrmanem i samotný vstup na půdu je pěkně zpracovaný a výborně pro děti naservírovaný. Povedla se vložit do filmu i supr hudba! Ovšem to je asi tak nějak vše. Po úvodní 20ti minutovce animák padá do těžkého průměru a to to tak dobře začalo... 60%(4.4.2018)

Pro mě zlomový film. První, na který jsem vzal dceru do kina. Jestli z ní vyroste fanoušek filmu je zatím ve hvězdách, ale jelikož vydržela ve dvou a půl letech bez mrknutí sledovat celý fim, je to pro mě jasné znamení, že se jí to líbilo. I já jsem se párkrát pousmál, je to sice ukrutně naivní a hloupoučké, ale animace krásná a ačkoliv jsou některé honičky trochu šroubované dynamika filmu je až neuvěřitelná. Na to, že chce jen synovec vyštípat dědulu z baráku je to opravdu prošpikované akcí. Milé pokoukání.(23.10.2014)

Vždycky, když čtu, že jde o pohádku pro nejmenší, začne mi běhat mráz po zádech. Pod tímto eufemismem se totiž většinou ukrývá bezduchá slátanina bez hlavy a paty s logiku postrádající zápletkou. Navíc doprovázená často plytkými, zcela nesmyslně definovanými postavami, které jednají a mluví tak, jak by nikdy žádný normální tvor nejednal a nemluvil. To ale naštěstí není případ tohoto filmečku, který se sice pravda určen spíše menším divákům, nicméně ani kritické oko dospělého tu nenajde ten šílený balast, o kterém se zmiňuji výše. Film je roztomilý, děj jednoduchý a snadno pochopitelný, animace doslova kouzelná. A hlavně tu chybí ta epileptická ztřeštěnost, úleťácká hip hop klipovitost a kupa vřeštících, poskakujících a po hlavách se mlátících degenů, jak je zvykem u řady dnešních cool animáků, které mají za cíl dokonale vymýt mozky malých neurotických capartů. A hlavně zaplať pánbůh tu na konci všichni sborně estrádně netančí, což z tohoto filmu dělá unikátní výjimku mezi dnešní produkcí.(23.12.2014)