Dům kouzel

Thunder and the House of Magic

The House of Magic 3D

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Belgie / Velká Británie / Francie, 2013, 85 min

Kdyby šlo Dům kouzel alespoň vzdáleně k něčemu přirovnat, tak asi k Toy Story (hlavně třetímu dílu) a V tom domě straší!. Je třeba zmínit, že na animovaný film poměrně nezvykle, ale systematicky využívá hlediskový záběr. Škoda, že u toho veškeré ozvláštnění končí. Zbytek je už jen veskrze průměrným, ačkoli neurážejícím vyprávěním o opuštěném kocourovi, který našel nový domov.(7.4.2016)

Na Belgii překvapení jako prase, samozřejmě nemůže dům kouzel soupeřit s animací a grafikou s podstatně dražšími USA produkcemi, ale interiér domu byl super, mačka v hlavnej roli roztomilúčká a příběh oddychový.Škoda, že českej dabing stál za vyliž kočku a hlavně ten králík byl naprsto tragickej.Dost možná se dalo zamakat i na zábavnějším vyhánění případných zájemnců o dům, ale na ty poměry to bylo vlastně až překvapivě dobrý.60%.(29.10.2015)

Vždycky, když čtu, že jde o pohádku pro nejmenší, začne mi běhat mráz po zádech. Pod tímto eufemismem se totiž většinou ukrývá bezduchá slátanina bez hlavy a paty s logiku postrádající zápletkou. Navíc doprovázená často plytkými, zcela nesmyslně definovanými postavami, které jednají a mluví tak, jak by nikdy žádný normální tvor nejednal a nemluvil. To ale naštěstí není případ tohoto filmečku, který se sice pravda určen spíše menším divákům, nicméně ani kritické oko dospělého tu nenajde ten šílený balast, o kterém se zmiňuji výše. Film je roztomilý, děj jednoduchý a snadno pochopitelný, animace doslova kouzelná. A hlavně tu chybí ta epileptická ztřeštěnost, úleťácká hip hop klipovitost a kupa vřeštících, poskakujících a po hlavách se mlátících degenů, jak je zvykem u řady dnešních cool animáků, které mají za cíl dokonale vymýt mozky malých neurotických capartů. A hlavně zaplať pánbůh tu na konci všichni sborně estrádně netančí, což z tohoto filmu dělá unikátní výjimku mezi dnešní produkcí.(23.12.2014)

Osobně mám rád povídky, kde na starých půdách, ve starých sklepích, či domech ožívají předměty a zažívají nějaký příběhy. Zde je to uděláno v pohádkovém ladění a propojené s mluvícími zvířaty, do fantaskního propojení s naším světem v takové formě, kterou mám přesně rád a tak jsem se od toho nemohl odtrhnout a i přes ne úplné sympatie k hlavnímu kočičímu hrdinovi jsem si to vychutnal a líbilo se mi to naplno. Zápletka je klasická, ale vymyká se to zpracováním a prostředím promíseným s kouzly, takže se v tom pěkně prolíná realita, kouzla, fantasy i pohádky. A ten výsledný mix mě bavil natolik, že tohle uvdidím určitě ještě mockrát. Nejlepší postavy byly pro mě chodící žárovka Edison a žensky ženská myška Meg. Mrzout králík byl asi jedinou nepříjemnější postavou, protože synovec ač je v roli padoušské, tak byl pěkně ztvárněný. Hodně milá a pozitivně laděná věc, která mě i příjemně pobavila. Vůbec mi nevadilo, že je to dětsky laděné a na dospěláky se v tom nemyslelo, protože je to moc příjemná podívaná a hláškovost a odlehčování pro dospěláky by to jen pokazilo i když zde by to asi zvedlo hodnocení. Mno a ke všemu se mi hodně líbila animace postaviček, ta byla pro mě v mnhem zajímavější a líbivější než od mnohých věhlasnějších tvůrců.(24.5.2016)

Ano, je to animáček pro děti. Proto ale není třeba mu ubírat na hodnocení. Příběh je akurátní pro malé diváky, roztomilé postavičky, kladné charaktery, které si oblíbíte, i záporák, který má správnou alergii na kočky. Přesto se děti naučí, že svět není jen černobílý a to díky králíkovi a jeho kamrádce myšce, kteří v průběhu filmu zjistí, že třeba měli špatné názory. No nebudu víc prozrazovat. Akorát musím poznamenat, že jsem hlavně zezačátku měla dost problém s pohybem po domě, jakoby za kočkou, nevím jak to popsat, jako by kamera prostě letěla někomu za zády a vypadalo to jako v počítačové hře a bylo to i tak neohrabané a trhané. Ale nakonec jsem to přestala vnímat, protože jinak byla animace celkem hezká, barevná, pro děti super.(3.3.2015)