Dům kouzel

• Belgie Le manoir magique (více)
Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy
Belgie / Velká Británie / Francie, 2013, 85 min

Opuštěný kocourek Bouřka si najde úkryt před vichřicí v tajuplné vile starého kouzelníka Lawrence, alias Magického Lorence. Jeho dům připomíná pohádkový svět. Žijí tam spolu zvířátka a hračky. Lawrence se vřele ujme osamělého kocourka, ale ne všichni jsou z jeho příchodu nadšení. Králík Jack a myška Maggie začnou vymýšlet plán, jak nezvaného hosta co nejrychleji vyštvat. Když Lawrence nešťastnou náhodou skončí v nemocnici, jeho chamtivý synovec se snaží co nejrychleji vilu prodat. Její obyvatelé si ale jen tak nenechají vzít svůj nádherný domov. Společnými silami vymyslí, jak potenciální kupce zaručeně odradit... (Bontonfilm)

ORIN

Kdyby šlo Dům kouzel alespoň vzdáleně k něčemu přirovnat, tak asi k Toy Story (hlavně třetímu dílu) a V tom domě straší!. Je třeba zmínit, že na animovaný film poměrně nezvykle, ale systematicky využívá hlediskový záběr. Škoda, že u toho veškeré ozvláštnění končí. Zbytek je už jen veskrze průměrným, ačkoli neurážejícím vyprávěním o opuštěném kocourovi, který našel nový domov. ()

korbitch22

Na Belgii překvapení jako prase, samozřejmě nemůže dům kouzel soupeřit s animací a grafikou s podstatně dražšími USA produkcemi, ale interiér domu byl super, mačka v hlavnej roli roztomilúčká a příběh oddychový.Škoda, že českej dabing stál za vyliž kočku a hlavně ten králík byl naprsto tragickej.Dost možná se dalo zamakat i na zábavnějším vyhánění případných zájemnců o dům, ale na ty poměry to bylo vlastně až překvapivě dobrý.60%. ()

kaylin

Ono je asi celkem jedno, jestli bude hlavní postava kocourek, malý želvák, anebo třeba mimozemšťan. Hlavně aby tyhle animované filmy z belgické provenience prostě byly na první pohled roztomilé a byla zde tak větší pravděpodobnost toho, že to na první pohled zaujme děti. To pak člověk ocení "Rebelku", která zrovna takhle prvoplánově roztomilá nebyla. ()

vteco

Vzhledem k tomu, že je to evropský počin, dá se to nazvat úspěchem. Animace je na velmi dobré úrovni a je zde i několik vedlejších postav, které tak trochu utkví v paměti. Na čem ale Dům kouzel padá jsou hlavní postavy, které jsou absolutně nezajímavé a někdy až otravné. Je to škoda, jelikož příběh sám o sobě není až tak špatný, i když jde vidět, že je mířený pouze na děti a bez skrytých vtípků pro dospělé. /60%/ (Kino - Prom.) ()

Jezinka.Jezinka

Příjemný roztomilý animáček o nešťastném kocourkovi, kterého vykopnou majitelé při stěhování z auta a on hledá a nalezne nový domov u vysloužilého iluzionisty. Jak si kocourek získá lásku vlídného staříka, nepodaří se mu získat sympatie jeho dalších zvířat, králíka a myšky. Vzhledem k tomu, že je to pohádka zaměřená na cílovou skupinu jedinců do čtyř let mentálního věku, je vcelku jasné, jak to dopadne. Promeškala jsem jako divák správný čas. ()