poster

Dům kouzel

 • Belgie

  Le manoir magique

 • Velká Británie

  The House of Magic

 • Francie

  Le manoir magique

 • Slovensko

  Dom kúziel

 • USA

  Thunder and the House of Magic

 • USA

  The House of Magic 3D

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Belgie / Velká Británie / Francie, 2013, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ORIN
  ***

  Kdyby šlo Dům kouzel alespoň vzdáleně k něčemu přirovnat, tak asi k Toy Story (hlavně třetímu dílu) a V tom domě straší!. Je třeba zmínit, že na animovaný film poměrně nezvykle, ale systematicky využívá hlediskový záběr. Škoda, že u toho veškeré ozvláštnění končí. Zbytek je už jen veskrze průměrným, ačkoli neurážejícím vyprávěním o opuštěném kocourovi, který našel nový domov.(7.4.2016)

 • korbitch22
  ***

  Na Belgii překvapení jako prase, samozřejmě nemůže dům kouzel soupeřit s animací a grafikou s podstatně dražšími USA produkcemi, ale interiér domu byl super, mačka v hlavnej roli roztomilúčká a příběh oddychový.Škoda, že českej dabing stál za vyliž kočku a hlavně ten králík byl naprsto tragickej.Dost možná se dalo zamakat i na zábavnějším vyhánění případných zájemnců o dům, ale na ty poměry to bylo vlastně až překvapivě dobrý.60%.(29.10.2015)

 • bankula
  ****

  Vždycky, když čtu, že jde o pohádku pro nejmenší, začne mi běhat mráz po zádech. Pod tímto eufemismem se totiž většinou ukrývá bezduchá slátanina bez hlavy a paty s logiku postrádající zápletkou. Navíc doprovázená často plytkými, zcela nesmyslně definovanými postavami, které jednají a mluví tak, jak by nikdy žádný normální tvor nejednal a nemluvil. To ale naštěstí není případ tohoto filmečku, který se sice pravda určen spíše menším divákům, nicméně ani kritické oko dospělého tu nenajde ten šílený balast, o kterém se zmiňuji výše. Film je roztomilý, děj jednoduchý a snadno pochopitelný, animace doslova kouzelná. A hlavně tu chybí ta epileptická ztřeštěnost, úleťácká hip hop klipovitost a kupa vřeštících, poskakujících a po hlavách se mlátících degenů, jak je zvykem u řady dnešních cool animáků, které mají za cíl dokonale vymýt mozky malých neurotických capartů. A hlavně zaplať pánbůh tu na konci všichni sborně estrádně netančí, což z tohoto filmu dělá unikátní výjimku mezi dnešní produkcí.(23.12.2014)

 • Tuax
  *****

  Osobně mám rád povídky, kde na starých půdách, ve starých sklepích, či domech ožívají předměty a zažívají nějaký příběhy. Zde je to uděláno v pohádkovém ladění a propojené s mluvícími zvířaty, do fantaskního propojení s naším světem v takové formě, kterou mám přesně rád a tak jsem se od toho nemohl odtrhnout a i přes ne úplné sympatie k hlavnímu kočičímu hrdinovi jsem si to vychutnal a líbilo se mi to naplno. Zápletka je klasická, ale vymyká se to zpracováním a prostředím promíseným s kouzly, takže se v tom pěkně prolíná realita, kouzla, fantasy i pohádky. A ten výsledný mix mě bavil natolik, že tohle uvdidím určitě ještě mockrát. Nejlepší postavy byly pro mě chodící žárovka Edison a žensky ženská myška Meg. Mrzout králík byl asi jedinou nepříjemnější postavou, protože synovec ač je v roli padoušské, tak byl pěkně ztvárněný. Hodně milá a pozitivně laděná věc, která mě i příjemně pobavila. Vůbec mi nevadilo, že je to dětsky laděné a na dospěláky se v tom nemyslelo, protože je to moc příjemná podívaná a hláškovost a odlehčování pro dospěláky by to jen pokazilo i když zde by to asi zvedlo hodnocení. Mno a ke všemu se mi hodně líbila animace postaviček, ta byla pro mě v mnhem zajímavější a líbivější než od mnohých věhlasnějších tvůrců.(24.5.2016)

 • LencaN
  ***

  Ano, je to animáček pro děti. Proto ale není třeba mu ubírat na hodnocení. Příběh je akurátní pro malé diváky, roztomilé postavičky, kladné charaktery, které si oblíbíte, i záporák, který má správnou alergii na kočky. Přesto se děti naučí, že svět není jen černobílý a to díky králíkovi a jeho kamrádce myšce, kteří v průběhu filmu zjistí, že třeba měli špatné názory. No nebudu víc prozrazovat. Akorát musím poznamenat, že jsem hlavně zezačátku měla dost problém s pohybem po domě, jakoby za kočkou, nevím jak to popsat, jako by kamera prostě letěla někomu za zády a vypadalo to jako v počítačové hře a bylo to i tak neohrabané a trhané. Ale nakonec jsem to přestala vnímat, protože jinak byla animace celkem hezká, barevná, pro děti super.(3.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace