poster

Dům kouzel

 • Belgie

  Le manoir magique

 • Belgie

  Flits & het magische huis

 • Velká Británie

  The House of Magic

 • Francie

  Le manoir magique

 • Slovensko

  Dom kúziel

 • Austrálie

  The House of Magic

 • Nový Zéland

  The House of Magic

 • USA

  Thunder and the House of Magic

 • USA

  The House of Magic 3D

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Belgie / Velká Británie / Francie, 2013, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • baner
  *****

  Dom kuziel :) je kuzelny :) vidieť, že tvorcovia animák milujú a preto odvádzajú poctivú prácu. Rozprávka bola farebna až čarovne, hlavný hrdina sympatický a príbeh zábavný a ľahko Vás pohltí. Bol som na tom na 3D a dávno som nevidel tak dobrý film, ktorému by tak dobre sadlo 3D. Dej je jednoduchý a v každom momente ho dopĺňa pestrofarebná mozaika fantázií umelcov. Nájde sa aj pár momentov ktoré sa Vám zapíšu hlbšie do pamäte ( lezenie po strome, letiaci drak atd). Takže berte svoje ratolesti a vyrazte s nimi na tento dobrodružný animák plný akcií a zabavy :) Čarovný deduško je svojím charakterom veľké plus tohto zážitku.(14.9.2014)

 • LencaN
  ***

  Ano, je to animáček pro děti. Proto ale není třeba mu ubírat na hodnocení. Příběh je akurátní pro malé diváky, roztomilé postavičky, kladné charaktery, které si oblíbíte, i záporák, který má správnou alergii na kočky. Přesto se děti naučí, že svět není jen černobílý a to díky králíkovi a jeho kamrádce myšce, kteří v průběhu filmu zjistí, že třeba měli špatné názory. No nebudu víc prozrazovat. Akorát musím poznamenat, že jsem hlavně zezačátku měla dost problém s pohybem po domě, jakoby za kočkou, nevím jak to popsat, jako by kamera prostě letěla někomu za zády a vypadalo to jako v počítačové hře a bylo to i tak neohrabané a trhané. Ale nakonec jsem to přestala vnímat, protože jinak byla animace celkem hezká, barevná, pro děti super.(3.3.2015)

 • Figusek
  ***

  Celkem povedený začátek pohádky, kdy se seznamujeme s kocourem Bouřkou a společně z jeho pohledu si prohlížíme pestrost světa "Domu kouzel". Honička s dobrmanem i samotný vstup na půdu je pěkně zpracovaný a výborně pro děti naservírovaný. Povedla se vložit do filmu i supr hudba! Ovšem to je asi tak nějak vše. Po úvodní 20ti minutovce animák padá do těžkého průměru a to to tak dobře začalo... 60%(4.4.2018)

 • Master19
  ****

  Pro mě zlomový film. První, na který jsem vzal dceru do kina. Jestli z ní vyroste fanoušek filmu je zatím ve hvězdách, ale jelikož vydržela ve dvou a půl letech bez mrknutí sledovat celý fim, je to pro mě jasné znamení, že se jí to líbilo. I já jsem se párkrát pousmál, je to sice ukrutně naivní a hloupoučké, ale animace krásná a ačkoliv jsou některé honičky trochu šroubované dynamika filmu je až neuvěřitelná. Na to, že chce jen synovec vyštípat dědulu z baráku je to opravdu prošpikované akcí. Milé pokoukání.(23.10.2014)

 • brzozin
  ****

  Vždycky, když čtu, že jde o pohádku pro nejmenší, začne mi běhat mráz po zádech. Pod tímto eufemismem se totiž většinou ukrývá bezduchá slátanina bez hlavy a paty s logiku postrádající zápletkou. Navíc doprovázená často plytkými, zcela nesmyslně definovanými postavami, které jednají a mluví tak, jak by nikdy žádný normální tvor nejednal a nemluvil. To ale naštěstí není případ tohoto filmečku, který se sice pravda určen spíše menším divákům, nicméně ani kritické oko dospělého tu nenajde ten šílený balast, o kterém se zmiňuji výše. Film je roztomilý, děj jednoduchý a snadno pochopitelný, animace doslova kouzelná. A hlavně tu chybí ta epileptická ztřeštěnost, úleťácká hip hop klipovitost a kupa vřeštících, poskakujících a po hlavách se mlátících degenů, jak je zvykem u řady dnešních cool animáků, které mají za cíl dokonale vymýt mozky malých neurotických capartů. A hlavně zaplať pánbůh tu na konci všichni sborně estrádně netančí, což z tohoto filmu dělá unikátní výjimku mezi dnešní produkcí.(23.12.2014)