Dům kouzel

Thunder and the House of Magic

The House of Magic 3D

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Belgie / Velká Británie / Francie, 2013, 85 min

Je to taková skutečně dětská pohádka, kterou dospělý asi moc neocení, navíc s hrozným dabingem. Asi proto jsem u ní usínal a měl nakonec radost, že všechno dobře dopadlo - to znamená, že to skončilo. Jistá zájemkyně o dům řekla, že racionálně vzato, v tom domě straší. No, racionálně vzato, bylo to poměrně nudné strašení. Aspoň, že ta animace se povedla, tak to nakonec nebyl až tak ztracený čas. 3 hvězdičky - 65%.(30.4.2016)

Dom kuziel :) je kuzelny :) vidieť, že tvorcovia animák milujú a preto odvádzajú poctivú prácu. Rozprávka bola farebna až čarovne, hlavný hrdina sympatický a príbeh zábavný a ľahko Vás pohltí. Bol som na tom na 3D a dávno som nevidel tak dobrý film, ktorému by tak dobre sadlo 3D. Dej je jednoduchý a v každom momente ho dopĺňa pestrofarebná mozaika fantázií umelcov. Nájde sa aj pár momentov ktoré sa Vám zapíšu hlbšie do pamäte ( lezenie po strome, letiaci drak atd). Takže berte svoje ratolesti a vyrazte s nimi na tento dobrodružný animák plný akcií a zabavy :) Čarovný deduško je svojím charakterom veľké plus tohto zážitku.(14.9.2014)

Osobně mám rád povídky, kde na starých půdách, ve starých sklepích, či domech ožívají předměty a zažívají nějaký příběhy. Zde je to uděláno v pohádkovém ladění a propojené s mluvícími zvířaty, do fantaskního propojení s naším světem v takové formě, kterou mám přesně rád a tak jsem se od toho nemohl odtrhnout a i přes ne úplné sympatie k hlavnímu kočičímu hrdinovi jsem si to vychutnal a líbilo se mi to naplno. Zápletka je klasická, ale vymyká se to zpracováním a prostředím promíseným s kouzly, takže se v tom pěkně prolíná realita, kouzla, fantasy i pohádky. A ten výsledný mix mě bavil natolik, že tohle uvdidím určitě ještě mockrát. Nejlepší postavy byly pro mě chodící žárovka Edison a žensky ženská myška Meg. Mrzout králík byl asi jedinou nepříjemnější postavou, protože synovec ač je v roli padoušské, tak byl pěkně ztvárněný. Hodně milá a pozitivně laděná věc, která mě i příjemně pobavila. Vůbec mi nevadilo, že je to dětsky laděné a na dospěláky se v tom nemyslelo, protože je to moc příjemná podívaná a hláškovost a odlehčování pro dospěláky by to jen pokazilo i když zde by to asi zvedlo hodnocení. Mno a ke všemu se mi hodně líbila animace postaviček, ta byla pro mě v mnhem zajímavější a líbivější než od mnohých věhlasnějších tvůrců.(24.5.2016)

Milá rozprávka s mačičkou v hlavnej úlohe a veľmi vydarenou animáciou. Príbeh so zápletkou tiež celkom ušiel, len tomu chýbal taký ten príjemný dôvtip, ktorý by to celé nejako spestril. Inými slovami niečo, čo by pôsobilo aj viac úsmevne. Pretože potenciál tam na to určite bol - menovite v trojici hlavných aktéroch mačička, zajac a myš. Po celý čas pôsobil príbeh viacmenej logicky, a potom zrazu v závere sa to zvrtlo to totálnej absurdity, ktorá pôsobila vážne nepochopiteľne. Ale tak ako oddychovka celkom fajn. Konečne nejaká milá rozprávka aj s mačičkou.(2.11.2014)

Průměrný animovaný film pro děti (ani bych neřekl rodinný). Děj je možná až příliš přímočarý. Občas dobré akční scény / zajímavé "záběry", animace a technická stránka mi přijde velmi slušná, občas nějaký vtípek, spíše akční, než verbální. Jediné co mě nějak výrazněji zaujalo byl fakt, že občas zazní písnička třeba od The Cure či od The Madness!(12.10.2014)