Cirkus řvoucích motorů a vůně benzínu dodnes přitahuje milióny příznivců. Nebylo tomu jinak ani ve zlatém věku Formule 1, kdy největší a nejslavnější závodníci byli zahrnuti takovou přízní a poctami, že se prakticky vyrovnali nejoblíbenějším rockovým hvězdám. Náš film s pomocí málokdy promítaných archívních záběrů přenese diváky do této průkopnické minulosti, o které nám povypráví nejen Bernie Ecclestone a Max Mosley, ale také dvanáct, ano, čtete dobře, dvanáct někdejších světových šampionů. (TV Spektrum)

Tomyš

Dokumentární film pro fandy ne motorsportu, ale F1. Zaměřen na poselství ve vztahu k zajištění toho, aby během víkendů Grand Prix neumírali lidé. A jelikož jich v minulosti umřelo dost, je na čem stavět. Mraky pasáží s umě sestříhanými záběry se někdy mohou srovnávat s hollywoodskými trháky. Tenhle film uvidí malinkatý počet lidí, ale právě pro ně je určen. Motto: "Aerodynamická křídla jsou pro ty, kdo nedokáží postavit dobrý motor." Mít tři filmy o F1 (Senna, Rivalové, 1) za poslední dva roky, z toho jeden mainstreamový, tak to tu nikdy nebylo. Fanda F1 nadšen. ()

Shagrath19

Piloti minulosti byli machři a měli koule,jak správně naznačí James Hunt.Jeli na maximum s vidinou,že každou chvílí můžou umřít. ()

beniczech

Výborný dokument nejen pro hardcore fanoušky F1. Emoce, rivalita, zrod nejslavnější světové motosérie, smrt, rodinné tragédie, business vs. život, nikdy neviděné dobové záběry. Jednou z hlavních dějových linek je i vývoj bezpečnosti monopostů, v závěru z toho vyplývá, že už je vyhráno, nicméně osud to chtěl jinak a hned v době vydání dokumentu a o rok poté jsme viděli smrt rovnou 2 jezdců, v obou případech v důsledku nedokonalých opatřeních na trati a v jejím zázemí, aneb nikdy neříkej nikdy. Celkový nával různých emocí a dojmů převyšuje fakt, že autoři trochu opomněli 80. léta a éru Schumachera. /90%/ ()

Johny303

Nemusíte být zrovna fanouškem formulí, aby vás tento dokument chytl a nepustil. Orientuje se totiž především na vývoj bezpečnostních opatření v době, kdy každý závod představoval ruskou ruletu. Není proto divu, že je v těchto dvou hodinách až znepokojivé množství destrukce a smrti. Drsné a smutné? Bezpochyby. Zajímavé? Mimořádně. ()

agassi68

Bohužiaľ som to videl až po Rivaloch. Napriek tomu sa jedná o nadpriemerný dokument paradoxne najmä vďaka hudbe. Zaspomínate si na zlaté časy 70-tych rokov, keď ešte všetci boli jedna rodina, sex bol bezpečný a po žúre do tretej rána sa šlo o pár hodín bez problémov na štart. Venované je to pamiatke všetkých zosnulých pri tomto športe.. ()

Hartigan

Nikdy jsem F1 příliš neprožíval, nicméně takhle šikovně pojetý dokument zaručeně stojí za udělání si volné chvilky. 111 minut, kterých rozhodně nelituji a doporučuji i vám. :) ()

bobrux

Úžasné dobové záběry, mnoho silných momentů a na dokumentární film neskutečná gradace. Lze si vůbec přát něco víc? Typický fanoušek vše, co je ve filmu obsaženo, dávno ví, někde viděl, slyšel, četl. Toto je ale čistě jen můj osobní problém a těžko to filmu vyčítat. Snaha o zacílení na co nejširší publikum je logická a proto ač jsem původně nastřelil čtyřhvězdí, tak po vcítění se do role diváka motorsportem moc nepoznamenaného, nelze jinak, než to na rovinu říct. Toto je majstrštyk dámy a pánové. Nacpat všechny podstatné události padesátileté historie bezpečnosti F1 do rychle ubíhajících dvou hodin jinak nazvat nelze. ()

Pekisan

Pozeral som formulu este za casov iskier z podvozku a pilotov schovavajucich sa do "slipstreamu" pre lepsie obiehanie. Boli to casy superenia dvoch velikanov Prosta a Sennu a smrtou neskor menovaneho to nejak pre mna vsetko skoncilo. A prave pomocou umrti sa snazi Crowder rozpovedat pribeh a historiu mozno najznamejsich pretekov - Formula !. Uvidime ciernobiele zabery borcov v kozenych helmach bez bezpecnstneho pasu. Uvidime tiez preco si neskor tie pasy (uz fareben) radsej nedavali. Uvidime vsetky najvacsie hviezdy tychto "takmer" lietajucich strojov, z nich vacsina bohuzial skoncila svoje preteky prilis skoro. Do tych 2 hodin je toho nahustene naozaj dost a uplnemu laikkovi sa z tej hromady mien moze trochu zatocit hlava. A hoci som rad, ze o Senovi a jeho havarii je tam naozaj len to najnutnejsie (vzhladom na existenciu filmu venovanemu prave jemu), tak ma mrzi, ze novodoba era je tam spomenuta viac menej len seriou efektnych obrazov a vyhlasenim v zmysle, ze auto je postavane tak, ze driver ani nemoze umriet. Na pomery az prilis sebavedome. ()

LordMysti

Kdo se chce dozvědět trochu víc o historii F1 a to velice poutavou formou s rozumně vyváženým poměrem technických informací, dobových záběrů a osobních příběhů, nenajde lepší dokument než tento! Pro fandy F1 jasná povinnost. ()

Dolby.130

Perfektný dokument o vývoji formule 1 od samého začiatku až po súčasnosť. Dokument zachytáva vývoj monopostov ako od rozlinganého auta (na tú dobu to bolo ako super) až po súčasné bezpečné monoposty. Dokument zachytáva najväčšie udalosti ale aj najväčšie tragédie F1. Taktiež reálne legendy tohto športu nám rozprávajú svoje pocity aké to je byť na trati a ísť na hranici možného a nebáť sa o život. Ísť zatáčku 270km/h si ani nevieme predstaviť, plus nie to sa ešte vybúrať. Tý jazdci museli mať neskutočnú odvahu si sadnúť do formuly, ale ako sami jazdci vraveli bez ich odvahy by nebolo motoristických športov. Aj keď teraz je už bezpečnosť na inej úrovni ako na začiatku stále to chce odvahu ísť na trať a pretekať na hranici možností. Klobúk dole. A česť pamiatke pretekárom, ktorí položili život na trati. Dokument sám o sebe trochu dlhý ale stále bolo na čo pozerať miestami až zimomriavky. ()

hepyno

Popri filme Rush mohlo človeku ujsť, že v roku 2013 vznikli dva filmy o F1. Toto je podľa mňa ten lepší z nich. Veľmi podarený dokument o tom, čo Formula 1 bola, kam sa dostala a o tom, čo to stálo a aj o tom, prečo budem vždy viac obdivovať pilotov zlatej éry než pilotov moderny. ()

Blutarg

Velmi zajímavý film ze světa formule 1, který se zaměřuje spíše na tu temnou stránku královny motorsportu - na nešťasná úmrtí a posun v bezpečnosti závodů. Pro fanoušky F1 nezbytnost vidět; kdo nefandí motorsportu, tak nedoporučuji. 85 % ()

MadMax3

Ako veľký fanúšik F1 so slzou v oku musím dať "len" 4*. Autentické zábery sú perfektné, spomienky na rôzne dôležité udalosti tiež, ale autor dokumentu vyzerá, že si myslí, že hlavné časti F1 sú úmrtia-nehody-nešťastia. Čo takto pridať aspoň hodinku úžasných predbiehacích manévrov tzv. na srdce. (Ako môže chýbať naháňačka Villeneuve-Arnoux v Dijone '79 mi je absolútnom záhadou.) No a už to tu bolo spomínané, ten Fassbender to rozprával snáď nasilu. ()

Davanity

Tento dokument určitě nepatří mezi nudné a nezáživné. Formule se stali mojí velkou vášní a láskou a ráda se o jejich zajímavé historii dozvídám, co nejvíc. A není toho zrovna málo, co vám tento dokument nabídne. Komentáře už bývalých či současných jezdců podpořené příjemným hudebním doprovodem, životními příběhy jezdců, historií toho všeho, i nebezpečí, které podstupovali a stále jistým způsobem podstupují. Jediné, co mě dá se říct sklamalo, byla ke konci přílišná unáhlenost. Je mi jasné, že, aby bylo vše obsáhlé zabralo by to více než 111 minut přesto mě zarazilo, jak se od Jamese Hunta a Nikiho Laudy rychle přesunuli k Sennovi a tak něják zkratkovitě dokument ukončili. Škoda, že nebyli zmíněni někteří neméně významní jezdci i pár nezmíněných, kteří za formule položili život. Určitě doporučuji všem fanouškům i těm, kteří se chtějí dozvědět, co nejvíce informací. ()