Zrodila se legenda

• Hongkong Huang fei hong zhi ying xiong you meng (více)

Aby si naklonil svého zlotřilého šéfa, vydává se osiřelý kung fu génius sejmout vůdce nepřátelského gangu. Plán, který má, je ale ve skutečnosti o hodně nebezpečnější. (Netflix)

iXtr3m3

Lepšie tri hviezdy, ale už sa fakt nedá pozerať na niekdajšiu legendu Sammo Hunga ako lieta a hýbe sa ako tridsať rokov dozadu. Jackie je Jackie, ale Sammo to už má za sebou, žiaľ. Inak fajn choreografie, nie zlé spracovanie, ale slabší rozpočet pri stvárnení jedného "móla" bolo vidieť. ()

Shimargh

Já ti vole nevim, čínský kungu fu mlátičky miluju, ale tohle na mě bylo ňáký dlouhý a to tak dlouhý, že i kdyby to bylo o polovinu kratší, tak... ()

warrenur

Dalsi z kvanta cinskych velkofilmov o jednom z ich mnohych hrdinov. Pekny, hoci "predigitalizovany" vizual, klasicky velkolepa vyprava a komparz. Pribeh neprekvapil, suboje ma az na niekolke vynimky takisto neoslovili. Nostalgia pri starnucom Sammo Hungo-vi este z "Trestenych poldu" bola na mieste. Znacne mnozstvo trikov, poz a naviac nie moc originalnych, sem-tam az smiesne dialogy a herecke prejavy. Obe hviezdy za pribeh, klasicky motiv a pomerne podareneho kladasa. Nic prekvapujuce, klasicky dlha, v tomto pripade pre mna az unavujuca stopaz. Len pre fandov a ludi, ktorym sa tento zaner neobjedol. Snad pride nejake stavnatejsie a serioznejsie spracovany film bez priehrsti SW-uprav. ()

Hapretor

Zkrátit. Bylo to dlouhé a místy nudné. Celkově však to mělo dobrou myšlenku, leč nijak originální. Bitky ale total trapné. Ty dráty, lana, dopomáhání počítačem, skákání po stropě, odskočení 10 metrů, výskok 3 metry, a další hovadiny, to je fakt humus. Není nad poctivé kousky Kung-Fu, bez ničeho, jen tělo na tělo, co doopravdy dokáží herci, kteří opravdu umí. To je pak podívaná, jak má být. ()

fr3ak

Takové až moc navoněné, CGI přeplněné MA, které mne nijak zvlášť neoslovilo a už v době psaní tohoto komentáře si z něj vybavuju tak půl filmu. Akční scény jsou takové nijaké, chválím různé změny úhlů a někdy i záběry z vlastních očí, bohužel je však často kamera na bojovnících až moc nalepená a tak se muselo dodně stříhat, což sice neubralo na dynamice, ale na přehlednosti už ano. Navíc se film snaží někdy tvářit až moc drsně a to na mě nijak nefungovalo např. (spoiler) to topení kurvy mělo být jakože něco ošklivého, ale natočeno je to bez jakéhokoliv napětí. Mno slabé tři... PS: Sammo Hung je neuvěřitelnej, v jeho letech budu rád, že vstanu z postele. ()

bararich8

Pěkná podívaná s nadupanou akcí, škoda občas otřesného CGI a hlavně toho hnusného ohně na konci. Příběh je fajn, hezky odvyprávěný a neustále se něco děje. Za mě spokojenost. 4*. ()

Franc1s

Po Ip-manovi další čínskej kung-fu filmek, kde hraje hlavní housle nějaká legenda, bojuje proti zlu, hází chvaty a na to vše se dá i dívat :) I když na mě až moc se zde používá lano při bitkách a lítá se všemi směry, až moc levné digi.efekty, ale plusové bludišťáky za otočky s kamerou ala matrix :) Prostě oddychová mlátička, kde bych klidně kouknul i na další díly. 7,5/10 PS.: Neví někdo jak se jmenuje ta foukačka na kterou hráli? :) ()

Tamten

Film zcela rezignuje na bojové umění herců a všechny souboje řeší lany a šíleným CGI, takže máte pocit, že se koukáte na počítačový Mortal Kombat a ne na film. Dějově to není nijak hrozné, ale jelikož dobrá choreografie a pořádné provedení soubojů (nikoliv ve stylu Spidermana) jsou pro tyto filmy základem, tak se tento snímek spadá do podprůměru. ()

Looka

60% Srdcerivné projevy jsou staženy na minimum, souboje dokonalé. Jediné co naštve je tedy opravdu přestřelená stopáž. ()

papadoce

Tak pri tomto počine musí plesať srdce nejedného fanúšika digitálneho paškvilu “300” aaaaaa samozrejme starých kung-fu filmov takisto. Pozerať to v pôvodnom znení má zmysel, je to atmosferické i keď na druhej strane priznávam, že v kombinácii s tisícovkou rovnakých čínskych ksichtov občas mierne neprehľadné. Súboje boli vynikajúce, spomalené zábery spomalené tak akurát a cgi triky občas perfektné a občas veľmi slabé. Napríklad taký oheň sa im nevydaril vôbec. Páčila sa mi aj zápletka, lebo nešlo iba o klasickú pomstu za brata či otca, ale pasáž s trezorom bola v kung-fu filme vynikajúcim oživením. Opäť (tento víkend po tretíkrát) to chcelo menej cenzúry. Tentokrát to ale súviselo s absentujúcou nahotou pri počinoch Starého Hada a nie s krvou, ktorá sa ale dala len ťažko očakávať, že áno. Číňania moc na nahotu nie sú, to len ja hľadám cestu k dokonalosti. Inak potešilo, že Sammo still got it, Eddie Peng je príma sympaťák a celkovo všetci hlavní zlodusi mali svoje čaro, takže kasting na jednotku. Choreografii sa tiež nedá nič vytknúť a tak podtrhnuté, sčítané, beriem hviezdu len za občasne nevydarené cgi-čka. Všetko ostatné klapalo, údery lietali a ja zaknihovávam ďalšiu štvorku. Ak ku tomu pripočítam, že dnes vypadol z playoff jebnutý Slovan, no mohol to byť lepší víkend? Mohol 😁. 70%. ()

XXXXXXXX

Slow motion a kung fu. Na tohle prostě mají Čínané monopol, o tom žádná. Možná proto, že i země jako taková, má bohatou historii. Čistá akce je bohužel místy střídaná retrospektivními momenty, které sice mají své místo v příběhu, ale trochu kazí výsledný dojem. Proto pouze za 4. ()

kacir

Film je dobre natočený, je vidieť že mu bol venovaný ten čas. Choreografia skvelá, dej filmu vtiahne, aj keď je už dopredu známy, spomalené zábery (slow motion) prehnané ale mne to vôbec nevadilo, hlavný hrdina mi bol sympatický už v Unbeatable, takže spokojnosť, dialógy mali hlavu aj pätu..jediné čo mi tak trochu vadilo bol ten digitálny oheň..Dosť dobre pozerateľné. ()

Marquis

Kung- fu mlata se omrzí a zbyde chaotickej a hlavně celkem nudnej příběh. Do půlky se film dá. Pro děcka, který mají rádi bojové sporty určitě super film. Takovej dnešní mstitel s píšťalou. Mě už na to neužije ()

muti

uvodna zapletka slubuje skvely film, no ked past po prvykrat bez ujmy prerazi betonovy stlp tak viete, ze cinsky Neo bude hrat na urovni "invincible" nie preto ze je dokonaly bojovnik, ale ze z neho takeho spravil reziser. skoda ze film hned od zaciatku nevystupuje realisticky a vybera si radsej cestu beckovej mlaticky. nuz, nie kazdy film je celovecernym trhakom. k svetlym momentom patrila napr pasca na Stareho Hada. ()

Raptor

3 hvězdičky za dobrou atmosféru Kantonu konce 19. století a prostředí triád, ale jinak to jako příběh Wong Fei Hunga stálo pěkně za houby. A po Hung Gar tam taky nebylo ani vidu, ani slechu. Daleko raději mám Tsui Harkovo Once upon a time in China s Jet Lim. ()

xxmurphyxx

Ubrať tých zbytočných digitálnych efektov, slow mo a popierania gravitácie a bolo by to minimálne súbojovo dokonalé. Chápem, že tieto veci tak akosi patria k čínskej kung-fu kinematografii, len občas býva menej viac. v Každopádne veľký rešpekt voči obom borcom Eddiemu Pengovi aj Sammo Hungovi. Nie len že sú majstri vo fachu, ale aj riadni sympaťáci. ()

PTuranyi

Výborne natočená kung-fu akčná dráma. Wong Fei Hung je niečo ako čínsky Jánošík. Vydáva sa spolu so svojím najlepším priateľom z detstva na epickú cestu zbaviť obyčajných ľudí nadvlády zločineckých klanov aj keď prvotnou motiváciou je pomsta. Perfektná produkcia, epické súboje, ohurújúce likvidácie nepriateľov, prefíkané ľsti a aj láska. To všetko s hercami výborne zvládajúcimi akčné aj emočné scény. Možno si poviete, že je to prepálené a popierajúce fyziku, ale veľmi dobre sa na to pozerá a ak máte radi bojové umenia, tak pri tomto filme budete ako Po na výstave kung-fu. 75% ()