Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha

• Brazílie Não Pare na Pista (více)

Paulo Coelho je jedním z nejznámějších a nejprodávanějších spisovatelů všech dob. Prodalo se přes 165 milionů výtisků jeho knih. Coelhovy romány byly přeloženy do 80 jazyků a publikovány ve více než 150 zemích. Ale jeho mládí nebylo tak přímočaré a snadné jako souhrn jeho spisovatelských úspěchů. Coelhova mladická bilance by zněla: pokus o sebevraždu, tři pobyty v ústavu pro duševně choré a tvrdé střety ve všech představitelných konfliktech. Rebelské mládí prožil v Brazílii v 60. a 70. letech, tedy v prostoru a čase stojícím mezi dobrem a zlem. Nepochopený kluk a rebelující mladík se změnil v muže, který jde za svým snem: stát se slavným a uznávaným spisovatelem. Film Poutník – nejlepší příběh Paula Coelha vypráví o úžasné životní pouti Paula Coelha, na jejímž konci se stal vypravěčem příběhů, které fascinují miliony čtenářů. (Cinemart)

Jack333

Existují lidé, kteří knihy P. Coelha zbožňují, jiní je kritizují a ostatním je to jedno. Každý jsme jiný, proto hodnotím film, ne předlohu, ke které se rád vracím ;). Přišlo mi to dobré, ač herecky nevyvážené, někteří budou mít problém s tím, aby děj pochopili. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Trošku zmatený "dokument", o tom, že cesta za cílem není snadná a vyzkoušet se má všechno. Zajímavé, ale bez šťávy. Toho Alchymistu si asi přečtu. ()

Amonasr

Zajímavě natočený příběh, který přibližuje sveřepou cestu Paula Coelha už od mládí za splněním svého životního snů stát se úspěšným spisovatelem. Film dává poněkud chaoticky nahlédnout různé peripetie jeho životní dráhy, ale výsledný dojem je vcelku přesvědčivý, i když zároveň poněkud rozmazaný. Míchání reality s určitou dávkou mysticismu je nejspíš snahou přiblížit se nejen životu spisovatele, ale i jeho dílu. Což je vcelku sympatický pokus. ()

nK_!

Bavil jsem se i přes to, že jsem nečetl žádnou Coelhovu knihu. Místy tedy těch flashbacků bylo na mě až moc, ale nešlo o nic vyloženě závadného. Hezky nasnímané, hudba a zvuky také na slušné úrovni. Poctivé tři hvězičky. A jedna věc mi utkvěla v paměti - proč má Paulo za mlada mnohem výrazněji klenutý nos než ve starším vydání? :-) ()

blondboss

Mám rád Paula Coelho, čo by špičkového spisovateľa, ale určite si zaslúžil lepšie filmové spracovanie ako tento paškvil. Toto išlo naozaj úplne mimo mňa a nudil som sa pri tom ako pes. Je síce fajn vidieť útržky zo života tohto "alchymistického" spisovateľa, avšak očakával som viac režisérskeho umenia. Škoda, premrhaný potenciál. 20 % ()

lyzbeth

Žádná bomba to není.....ale nemůžu říct, že bych se nudila. Pro fanoušky P. Coelha určitě více záživnější, jak pro neznalce...ale na druhou stranu to možná někoho motivuje k přečtení nějaké jeho knihy. Z pohledu filmového diváka poctivé tři hvězdy. Dobrá hudba, herecké výkony také OK a krásné místa... ()

StrixCZ

Nečekal jsem od tohoto filmu zázraky, spíš jen připomenutí myšlenek člověka, kterého si velmi vážím a u kterého jsem se chtěl dozvědět něco o tom, co formovalo jeho růst... Obojí bylo splněno a líbila se mi i forma, takže spokojenost. Není to film, ke kterému bych se měl důvod vracet, ale jsem rád, že jsem ho viděl... 75% P.S.: Paolo Coelho nenapsal jen Alchymistu - osobně znám od něj minimálně jeden lepší kousek ;) ()

ProfiDivak

Coelho patrí do rodiny, hoci má aj množstvo odporcov. Film skôr útržkovitý a atmosferický, vrchol atmosféry, keď to lákalo tancovať: "hej, Al Capone, vieš v tom chodiť?". ()

r007

Jak mohl geniální Paulo s mistrovsky laděnými knihami nechat dopustit tento film absolutně bez scénáře? To věčné skákání z jedné dějové linie do druhé a třetí myslím film zničilo.I když pravděpodobně by i tak film nedržel pohromadě, neměl totiž žádnou dějovou linii, které by se mohl držet. Něco nového jsem se dozvěděla , i když jsem si musela protrpět téměř 2 hodiny. Byla to národní hrdost nebo nikdo jiný neměl zájem o něm točit ?. Myslím, že kdybych ho neznala, byl by to pro mě odpad... ()

Santiago.

To zpracování kulhá na obě nohy, ale i přesto lze z toho filmu pro sebe něco vydolovat. Obzvlášť pokud je Paulo Coelho váš oblíbený autor. Takový příběh si zasloužil lepší zpracování a doufám, že na něj ještě někdy dojde. Vzhledem k tomu, že jsem o jeho životním příběhu dost četl, tak jsem si spoustu věcí dosadil, jinak v tom byl celkem chaos, zvlášť pro neinformovaného diváka. Ale určitě stojí za shlédnutí. ()

rigby

Paulo Coelho patří mezi moje nejoblíbenější autory. Alchymista je podle mě jeho nejlepší knížka a jedna z nejúžasnějších knížek, které jsem kdy četl. Proto jsem byl hodně zvědavý na tento film, jehož existence mi zůstávala po několik let utajena. Asi důvodně, protože za moc nestojí. Nahlédnutí do autorova života není nezajímavé, ale ze začátku hodně rušily časové skoky. A pak pokulhávala celá plynulost příběhu. Výsledek nevyzněl tak, jak by měl. A to je velká škoda. Ale od další četby mě to rozhodně neodradí. ()

lukas11the

Paulo Coelho patří k mým nejoblíbenějším spisovatelů, hodně sem se na film těšil. Navíc to byl i můj první braziský film, který jsem viděl. Na filmu se mi hodně líbili kamera a střih. Nějaké záběry bylo opravdu suprové, osobně se mi líbily střihy při psaní na stroji. Dále i hudebně byl film příjemný. Ale jednu výtku bych měl, osobně se mi moc nelíbilo skákání mezi obdobími, přišlo mi to místy nedotažené, ale to je možná jen můj subjektivní pocit. (psáno po zhlédnutí filmu v roce 2014) ()

robbez

Spiritualita tohoto spisovatele mi vždy přišla poněkud povrchní a instantní. V jeho asi nejznámějším díle Alchymista se vlastně neustále opakuje jedna teze v četných variacích: Každý má svou cestu a musí sledovat příslušná znamení osudu, která ho vždy nakonec nasměrují správně. Coelho ve filmu působí jako nevyrovnaná osobnost, která se všelijak protlouká životem. Od dětství ví, že chce být spisovatelem, ale dlouho se mu jaksi nedaří něco opravdu vytvořit. Nakonec si ale svůj životní sen splnil a nyní o tom píše pohádky pro dospělé. V tom asi především tkví jeho úspěch. Tisíce čtenářů také chtějí uvěřit, že na svých životních cestách naplní své sny a tak si o tom alespoň čtou a sní. ()

Mates Hradecky

Paulo chtěl být spisovatelem již v době svého dospívání, což se odvážil sdělit pouze svému psychiatrovi při úvodním pohovoru. Ten aby mu dokázal, že takové přání může mít jen blázen, zalígroval ho na uzavřeném oddělení. I elektrošoků dal mu okusit. Paulo musel projít náročnou životní trasou, než dosáhl svého životního poslání a skončil u mě v knihovně. Film obsahuje řadu silných scén jeho života. Na katolíka to byla celkem divočina, do které byl zapojen i nevinný divák díky náročné formě vyprávění, kterou pan režisér zvolil. Přeskakuje časové roviny jak postřelený zajíc přes bramborové řádky, hned je Paulo senior na nemocničním lůžku, v následující scéně psychicky ujetý panic a šup k zarostlému hippies v objetí krásných fanynek. Společná linka je pouze to, že pokaždé jest pronásledován vnitřními běsy. Inu široká a divoká jest duše Brazilcova. ()

Pavlo

Film, ktory je nakruteny fanusikom pre fanusikov. Keby som necital par jeho knih, tak by som sa veru v tom skakani v case a hlavne vyznamu pute do Compostele uplne stratil. Je to velka skoda takymto sposobom nakrutit film o Paulovi. Ale palec hore za "experimentalne pojatie" - pripomina to jeho knihy. Bud si ich zamilujete, alebo ich proste zahodite. Prinos ma film len pre tych, co chcu poodkryt cast zivota Paula. ()