Života Teda Morgana (Seann William Scott) vystihuje jediné slovo - průměrnost. A poté, co od něj odejde manželka, dochází k závěru, že již nemá pro co žít. Než však opustí tento svět, hodlá čelit všem, které viní z toho, kým se stal. Čím více se však snaží udělat tlustou čáru za svým životem, tím více si uvědomuje, že lidé okolo něj se musí každý den vypořádávat s daleko většími problémy a že všechno má své řešení. (MaaaR@)

Trailer

Aljak

Courteney Cox ako režisérka? No uznávam, že dokonca aj celkom obstojné, hoci potenciál bol v tomto podľa mňa isto vyšší. Páčili sa mi najmä tie stretnutia v prítomnosti na základe spomienok z minulých školských čias, keď si Ted uvedomil, že časy sa menia a s nimi aj ľudia takpovediac dospievajú. Čo sa mi nepáčilo, tak to bol občas až príliš nevhodný humor, ktorý bol vtláčaný do niektorých scén. Ale inak celkom fajn, veľmi dobré a najmä na zamyslenie! Seann William Scott sa mi oveľa viac páči ako dramatický herec a nie ako niekdajšia postavička bláznivého Stiflera z American Pie. ()

BarryLyndon

Hodně fajn věc. Jenom škoda, že to nemělo jistější režijní vedení, tohle byla vyloženě látka pro Mendese apod. Ale jako režijní úvod pro Courteney Cox vůbec ne špatné, když to srovnáme s Angelinou. Příjemně mne překvapil Stiflek aka Seann William Scott, který to odehrál hodně nad svou pověst. S přehledem nej výkon z celého filmu Kyle Gallner , ten by mohl dostat nějakou pořádnou roli, mám z něj podobný wibe jako z Milese Tellera. Není to uplně feel-good věc jako nezávisláky z dob minulých a poetika nesedne uplně každému, ale fajn to prostě je. 7,5/10 ()

silentname

Podľa mňa sme tu mali konečne film, ktorý sa nesnaží americkým spôsobom rozosmiať a dať do toho všetky možné nezmysly, na ktoré si človek vie spomenúť, ale miesto toho tu priniesol veľmi uveriteľný príbeh s veľmi dobre spracovanými postavami a zaujímavým dejom, ktorý ma celý čas udržal. Humor je nenásilný a celkom funkčný a rovnako aj dramatické momenty. Rovnako musím pochváliť hudbu. Nikdy nejde mimo, skladby tam skvele pasujú, sú prijemné na počúvanie a dodávajú tomu výborný feeling. Sú veci, ktoré človek vie odhadnúť a musím povedať, že Garret Dillahunt je občas otravný v role Teddyho brata, ale to sú asi jediné moje problémy s týmto filmom. Rád som sa naň pozrel a myslím si, že rozhodne stojí a pozornosť. ()

ABLABLABLA

Docela to celé fungovalo. Popravdě je trošku těžké se koukat na film, kdy je vám hlavní postava dost nesympatická, ale dá se to zkousnout, když se soustředíte na story a postavy kolem. Samozřejmě tu nesměla chybět rádoby směsná postava, která vůbec nebyla vtipná a rozhodně jsem se nedivila, že mu jeho manželka plilve do kafe aneb "I'm gay dad. Not blind." Jedna užitečná rada z filmu vyplývá - když si chcete s někým promluvit, nechte mu pod polštářem kresbu zátiší mísy s ptáky (ne těmi okřídlenými). A taky nůž noste v kabelce zásadně otevřený a bez jakéhokoliv obalu! ()

misterz

Príjemné prekvapenie. Ukazuje sa, že C. Cox nie je len šikovná herečka, ale že jej to ide aj na režisérskej stoličke. Niekedy, keď je niečo naplánované a sme pevne rozhodnutí urobiť "definitívne riešenie svojej smutnej situácie", pretože niet iného východiska na dohľad, sa však tesne pred cieľom môžu veci zvrtnúť úplne inak a život zrazu dostane nový zmyslel. Žiadna prehnaná sentimentalita ani pátos, snímok príjemný na pohľad, S. W. Scott v netypickej vážnejšej úlohe, pekné pesničky a svižný, zaujímavý dej okorenený humorom a pár výbornými hláškami. To všetko tu je a preto môžem jedine odporúčať. 75/100 ()

• Cameo úlohu si zahral aj scenárista David Flebotte, konkrétne v reštaurácii pri raňajkách Teda a Vicki. (MikaelSVK)
  • Pracovným označením filmu bol názov Hello I Must Be Going. (MikaelSVK)

Související novinky

Courteney Cox popírá návrat Přátel

Courteney Cox popírá návrat Přátel

23.04.2014

David Letterman se netají tím, že i on je velkým fanouškem komediálního seriálu Přátelé, který skončil před deseti lety a o jehož návratu se po stejnou dobu neustále diskutuje. Když jej tedy v rámci… (více)