Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Života Teda Morgana (Seann William Scott) vystihuje jediné slovo - průměrnost. A poté, co od něj odejde manželka, dochází k závěru, že již nemá pro co žít. Než však opustí tento svět, hodlá čelit všem, které viní z toho, kým se stal. Čím více se však snaží udělat tlustou čáru za svým životem, tím více si uvědomuje, že lidé okolo něj se musí každý den vypořádávat s daleko většími problémy a že všechno má své řešení. (MaaaR@)

(více)

Recenze (78)

Fr 

všechny recenze uživatele

„…ODJEL JSEM NA ZÁPAD, KDE JSEM SE ZAMÍCHAL DO DAVU. MĚL JSEM PRŮMĚRNOU PRÁCI V PRŮMĚRNÉ FIRMĚ A SLEDOVAL JSEM, JAK ROKY MÉHO BEZPEČNĚ PRŮMĚRNÉHO ŽIVOTA PLYNOU“… /// No a Ted má plán, kterej končí sebevraždou. Takže ze života. Navíc je tahle zvrhlá myšlenka fajnově filmově provedená. Stifler působí úplně normálně a Olivia Thirlby vnáší světlo nejen do jeho života, ale do celýho příběhu. Takovýhle ohlídnutí by prospělo každýmu. Nejen, že je to dobrodružství a zábava, ale možná byste získali odvahu říct starý, že víte, že je v noci vzhůru (poznámka pro ty, co věděj). Film pro chlápky po 40tce a všechny, kteří potřebujou uvěřit, že sračky, ve kterejch uvízli, jsou jen dočasný. Že by Courteney Cox měla podobný problémy? (Nebo je to chlap po 40tce?) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jakej je rozdíl mezi osamělostí a prázdnotou. 2.) Zjistím, že na sebevraždu se dá ulovit fajn roštěnka. 3.) Thx za titule „tejna7“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Just Before I Go rozhodně není žádná záchvat vyvolávající komediální blbina, jak je se Stifflerem zvykem, naopak poměrně vážná, emocionální Dráma se silným námětem, ale naštěstí dostatečně zábavná a feel good, kde mě bavil nejvíce Policista Garret Dillahunt. Fajnovka za 70% ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Tohle se i možná u mě zapíše jako nej "feel good" komedie letoška. Nechybí sympatické postavy, hlubší myšlenka, ani hrubší odpočinkový vtípky. Pár lidí se pronudí, zbytek vyjde s dobrým pocitem. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Just Before I Go mně sednul do nálady jak prdelka na nočník. Bezvadný písničky, neotřelý scénář, výborný hlášky (nad některými zamhouřím oko), zkrátka filmek na pohodu, ale pardon....občas i na zamyšlení, tak úplně prázdné to nebylo. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nikdy nebuď spánkového onanistu." To zní jako dobrá rada, ale co když onanista nespí a ještě k tomu plive do kafe? Ono je to vlastně jedno, protože tohle je o Tedově zúčtování se životem a to je vážná věc. Nebo není? V tomto případě je to tak napůl. Já se celkem bavil při náměsíčných scénách, při vraždění Rowleyho otce i při vzteklém nadávání nevnímající učitelce. Na druhou stranu mne trošku nudil gay v utajení, trapně vtipkující bratr a vlastně všechny moralizující scény. Ted je však sympaťák, takže mu přejme, ať potká Wammyho na dně jezera. Že nevíte, kdo nebo co je Wammy? Já to taky nevěděl, ale už jsem ho viděl a ani jsem se přitom příliš nezávisle nenudil. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Courteney Cox umí i za kamerou! Už obsazení Scotta je hodně překvapivé. Většina diváků si ho nedokáže představit ve vážných polohách. O to větší zážitek je pak sledování jeho civilního projevu. Pravda, plánovanou sebevraždu je zrovna Stiflerovi těžké uvěřit, jenže on je i celý film prokládaný prcičkovským humorem, který na první pohled k ústřednímu tématu vůbec nesedí. Ovšem opak je pravdou a vznikl tak hořkosladký mix podobný skutečnému životu každého z nás. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Na debut určitě ne špatné. Na poli nezávislého filmu ale docela schizofrenní záležitost. Postavy se tváří jakože nevědí, co se životem, divák ale hned od začátku přinejmenším tuší, jak to vše dopadne. Možná až zbytečný feel-good-movie, kterému škodí přílišná schematičnost, dořečenost a happy end. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Předvídatelné a závěr je mimo úplně, přesto však má prvotina Courteney Cox své kouzlo a zejména v první polovině dokáže zaujmout. Nezvykle při zemi se držící sympaťák Seann William Scott tropí jednu blbost za druhou a lecko se s ním dokáže plně ztotožnit. Na nějaké ocenění to není, ale je fajn vidět jej projednou v jiné herecké poloze...70% ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Film, se kterým mi konečně došlo, že by moje prvotina (z jiný tvůrčí dimenze) vypadala pravděpodobně hodně podobně. Můžeme vyčítat srdíčkovejm lidem, že točej ubulený kýčovitý feel-good srágory, který sprostě cílej na naše emoce? Asi jo. Ale jenom tehdy, pokud se jim snímek ve finále rozsype pod rukama. Tady totiž závěr překvapivě funguje a divákovi pak dojde, jak fikaně si to celé Monika z Přátel ošéfovala. I ty na první pohled trapné scénky v sobě nakonec skrývají netušenou sebeuvědomělou hravost! Cejtim se dobře, a za to díky. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

"Vzpomínky jsou jako straky. Vyzobou všechno zářivé a lesklé a nezajímá je to, na čem opravdu záleží." Určitě zajímavá a povedená člověčinka, které bych vytknul zřejmě nejvíce fakt, že divák po celou dobu samozřejmě nevěří že se S. W. Scott chce zabít, také po hodince už film moc neví kudy kam a tak se všechny rozehrané vztahové partie začnou řešit a uzavírat. Pokud jde o režisérku. Moc nevěřím že tohle natočila sama, bez pomoci. Na to vypadá tenhle její debut a příliš studiově uhlazeně. Jinak příjemný filmeček. 65% ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Seann William Scott v komediálním dramatu režírovaným Courtney Cox (což pro mě bylo velkým překvapením a taky jedním z hlavních důvodů proč jsem do filmu šel, protože jsem netušil, že C. Cox někdy natočila i nějakej film) o muži jenž je rozhodnutej spáchat sebevraždu. Má však ještě nějaký "resty z minulosti" který si chce vyřídit než odejde z tohoto světa. Ačkoliv jde o film řešící (silný téma)muže který nemá pro co žít a chce spáchat sebevraždu a taktéž se zde řeší problém přiznání si sexuální orientace(řeší jiná postava ve filmu kterou hraje Kyle Gallner) vše je prokládáno humorem kterej vážný téma příjemně nadlehčuje. Nakonec musím uznat, že se s tím C. Cox popasovala obstojně a celkem překvapila. 3hvězdy. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Príjemné prekvapenie. Ukazuje sa, že C. Cox nie je len šikovná herečka, ale že jej to ide aj na režisérskej stoličke. Niekedy, keď je niečo naplánované a sme pevne rozhodnutí urobiť "definitívne riešenie svojej smutnej situácie", pretože niet iného východiska na dohľad, sa však tesne pred cieľom môžu veci zvrtnúť úplne inak a život zrazu dostane nový zmyslel. Žiadna prehnaná sentimentalita ani pátos, snímok príjemný na pohľad, S. W. Scott v netypickej vážnejšej úlohe, pekné pesničky a svižný, zaujímavý dej okorenený humorom a pár výbornými hláškami. To všetko tu je a preto môžem jedine odporúčať. 75/100 ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Podľa mňa sme tu mali konečne film, ktorý sa nesnaží americkým spôsobom rozosmiať a dať do toho všetky možné nezmysly, na ktoré si človek vie spomenúť, ale miesto toho tu priniesol veľmi uveriteľný príbeh s veľmi dobre spracovanými postavami a zaujímavým dejom, ktorý ma celý čas udržal. Humor je nenásilný a celkom funkčný a rovnako aj dramatické momenty. Rovnako musím pochváliť hudbu. Nikdy nejde mimo, skladby tam skvele pasujú, sú prijemné na počúvanie a dodávajú tomu výborný feeling. Sú veci, ktoré človek vie odhadnúť a musím povedať, že Garret Dillahunt je občas otravný v role Teddyho brata, ale to sú asi jediné moje problémy s týmto filmom. Rád som sa naň pozrel a myslím si, že rozhodne stojí a pozornosť. ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Skvelé pesničky, výborná atmosféra ... ja som sa bavila ohromne, lebo však netreba to brať až tak príliš vážne. Veľmi optimistická záležitosť. ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Není nad to, když zjistíme, že ani ostatní nemají na růžích ustláno, chce to jen přestat se litovat, zahodit seznam, komu chci před dobrovolnou smrtí naplivat do tváře a prostě jen začít žít - s vědomím, že všechny příčiny mají své následky, ale některé mohou být i chtěné... Žádná pecka, ale taky ne propadák, jen ještě nejistým rukopisem psané drama s některými nevhodně komickými postavami, zajímavé především obsazením Seanna Williama Scotta v solidní poloze a ozdobným, příjemným zjevem Olivie Thirlby. ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Sympatická klubovka, kde MUSÍM jednu * šokujúco pridať za VÝBORNÉHO civilného, sympatického a neprehrávajúceho Seana W. Scotta! (Nikdy by som nepovedal, že toto niekedy napíšem:) ()

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Nebolo to len tými niekoľkými skvelými momentami a myšlienkami, ktoré tento film dvíhali, v mojich očiach výrazne nahor. Bolo to aj svižné tempo, nevtieravosť a humor, ktorý to všetko skvele dokorenil. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo teda dost na pohodu. Překvapivě zábavné, milé i dojemné a ještě překvapivěji v závěru ne až tak nechutně strojově katarzní. ()

hansel97 

všechny recenze uživatele

Tenhle film zachycuje život tak nádherným způsobem, že to snad ani není možné. Život je smutný, život je veselý, živo je nelehký, život je život a přesně takhle jednoduše je koncipovaný tenhle film. Jsem velmi velmi překvapený prvním počinem Courteney jako režisérky a vůbec by mi nevadilo, kdyby přešla od herectví hlavně k této branži. Stejně tak mě překvapil mnou ne zrovna oblíbený Seann W. Scott, který se pro mě tímhle z neoslnivých výkonů v přihlouplých komediích vyhoupl podobně jako Jennifer Anniston v Cake. Nemám Just Before I Go absolutně co vytknout. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Zápletka jednoduchá. Outsider se rozhodne pro sebevraždu, ale ještě předtím si to rozhodne vyřídit se všemi, co ho v dětství šikanovali. A postupně zjišťuje, že jeho osobní bolístky jsou ničím proti problémům jeho nejbližšího okolí. Je to prvoplánová citová ždímačka s několika úsměvnými momenty a kýčovitým projevem v závěru, ale díky obsazení, slušné muzice a relativně svižému tempu se na to dá v pohodě koukat. Podobný film bych čekal jak od Courteney Cox, tak od seriálové Moniky. Slušný debut. 65% ()

Související novinky

Courteney Cox popírá návrat Přátel

Courteney Cox popírá návrat Přátel

23.04.2014

David Letterman se netají tím, že i on je velkým fanouškem komediálního seriálu Přátelé, který skončil před deseti lety a o jehož návratu se po stejnou dobu neustále diskutuje. Když jej tedy v rámci… (více)

Reklama

Reklama