Čiisai O'uči

• Japonsko 小さいおうち (více)

Zíza

Klasický Jamada Jódži, jen více sentimentální a protáhnutí až do nezajímavosti. Náhled do jedné rodiny Jamada umí, ale umí to prostě lépe, tohle je jeho průměr, ale i tak se mu velmi bravurně povedlo ukočírovat všechny herce. Je to vlastně starý film, jen natočený nedávno. ()

ScarPoul

Celý čas to pôsobí ako všedný príbeh. Nič zaujímavé sa tam nedeje. A všetky dejové zvraty postrádajú dramatický podtext. Takže typický Yamada. Ale posledných pár minút dáva filmu potrebné emocionálne sfarbenie a dotvára celkový obraz všedného príbehu. Stále to neprekračuje tieň normálnosti, ale odrazu sa v celom príbehu objavujú emócie a robia celý príbeh skutočnejším a smutnejším. Po dopozeraní som zavolal svojej starkej a povedal som jej že ju mám rád. A ešte teraz je mi trochu clivo. Stála snaha dokázať niečo v živote je častokrát nenaplnená práve vďaka nesprávnemu načasovaniu a zlým spoločenským konvenciám. Príbeh o samote a láske. Ktorý ak mu dáte šancu chytí za srdce. ()

Lacike

Klasický Jamada. Pomalý citlivý príbeh z čias dávno minulých. Tentoraz z obdobia krátko pred druhou svetovou a chvíľu behom nej. Hlavný problém som mal s tým, že celý film sledujeme z rozprávania bývalej slúžky v jednej rodine. Ona všetko dianie pozoruje a vlastne sa ju udalosti nijak emocionálne nedotýkajú. Kvôli tomu príbeh išiel úplne mimo mňa a napriek štandardne kvalitnej Jamadovej réžii to pôsobilo monotónne. Záverečné zdramatizovanie, v ktorom sa odhalí jedna drobná chyba, ktorá hlavnú hrdinku trápila celý život, je príliš malé a prichádza príliš neskoro. Z podobného obdobia natočil Jamada oveľa lepší film Our Mother. 6/10. ()