Čiisai O'uči

Chiisai Ouchi

Little House, The

Japonsko, 2014, 136 min

• rivah

Rozvleklý, sentimentální, nedodává k historii Japonska a lidí nic nového.(12.4.2015)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(10.1.2015)

Celý čas to pôsobí ako všedný príbeh. Nič zaujímavé sa tam nedeje. A všetky dejové zvraty postrádajú dramatický podtext. Takže typický Yamada. Ale posledných pár minút dáva filmu potrebné emocionálne sfarbenie a dotvára celkový obraz všedného príbehu. Stále to neprekračuje tieň normálnosti, ale odrazu sa v celom príbehu objavujú emócie a robia celý príbeh skutočnejším a smutnejším. Po dopozeraní som zavolal svojej starkej a povedal som jej že ju mám rád. A ešte teraz je mi trochu clivo. Stála snaha dokázať niečo v živote je častokrát nenaplnená práve vďaka nesprávnemu načasovaniu a zlým spoločenským konvenciám. Príbeh o samote a láske. Ktorý ak mu dáte šancu chytí za srdce.(14.8.2016)

Klasický Jamada Jódži, jen více sentimentální a protáhnutí až do nezajímavosti. Náhled do jedné rodiny Jamada umí, ale umí to prostě lépe, tohle je jeho průměr, ale i tak se mu velmi bravurně povedlo ukočírovat všechny herce. Je to vlastně starý film, jen natočený nedávno.(1.8.2016)