Max je geniální matematik, který dokáže spojit svou jedinečnou mysl s nejnovější technikou. Za pomoci vlastnoručně sestrojeného přístroje se pokouší zjistit, zda se nějak nedá předpovědět hodnota akcií na burze. Jeho skutečné cíle však míří ještě dál a chce pochopit nepochopitelné. Jeho aktivity začnou brzy zajímat představitele ortodoxní židovské sekty a vysoce postavené lidi z Wall Street... (oficiální text distributora)

TaanStari

Aronofsky je génius, co se týče atmosféry (Pi posouvá klasické Hitchcockovi postupy ještě o třídu výš), ne však génius, co se týče scénáře. Pro upřesnění, ten film je výborný, ale jen se tváří, že je těžko pochopitelný, ve skutečnosti je velice prostý. A právě tahle "přetvářka" se mi u filmů nelíbí. Proto "jen", 4*. ()

flash56

Môžem len povedať, ze po Čistej duši a hlavne po Pí som rád, že som sa nestal matematikom! :D Darrenovu tvorbu mám rád, síce mi trvalo sa trochu rozbehnúť, ale chytil som sa v správnom čase a musím povedať, že hotový zázrak niečo takéto natočiť. Kamera, hudba, obraz-depresia! Toto som mal ukazáť svojej učiteľke matematiky na strednej! ()

edie sedgwic

Intenzivne silne a miestami sa mi krutila hlava viac ako hlavnemu hrdinovi. Napriek tomu mam pocit, ze Aronofsky svoj vyborny napad nedotiahol uplne dokonca. ()

molcan2

Pí je úžasný nezávislý film. Darren Aronofsky nikdy pred tým nerobil celovečerný film a len horko ťažko zohnal 60 000 dolárov na tento film. Napriek tomuto žalostne malému rozpočtu sa mu podarilo vyrobiť pozoruhodný film stojaci za videnie A zachytili ho oči "veľkých chlapcov" - a čoskoro dostal na svoj film rovný milión! ()

rexino

Záľuba v matematike a záujem o filmy D. Aronofskeho ma dostali k tomuto filmu. Niektoré pasáže pochopí podľa mňa len ten, kto už niekedy zažil chronický záchvat migrény a občas som veľmi cítil s hlavnou postavou(aj keď on to mal o dosť horšie). Mnoho tvorcov by ale malo vedieť, že taký záchvat migrény môže spôsobiť aj dlhé sledovanie niečoho čiernobieleho. Síce to bolo určite kvôli rozpočtu (dúfam!!!!), lebo také niečo som bol ochotný prepáčiť iba Spielbergovi v Schindlerovi a Nolanovi (s veľmi ťažkým srdcom) vo Followingu. Neviem no, čakal som možno nejaký záverečný plot twist, ktorý by vyjasnil nejaké veci vo filme, aj keď si neviem predstaviť ako. ()

Rathalos

Hudobna stranka ako vzdy super,ale samotny film a pribeh slaby,nudny a nicim vynimocny,zabita hodina a pol mojho zivota...:-) ()

mls

Do vysvetlovania pointy tohto filmu by som sa rozhodne nepúštal. Je to proste jeden z tých filmov, ktorých zmysel cítite, no neviete ho celkom dobre vyjadriť. Okrem vynikajúceho scenára, ktorý zobrazuje často skôr pocity hlavnej postavy ako dej je tu aj vynikajúca réžia. Nijaký film vo mne nevyvolal také pocity, ako sa to podarilo tomuto filmu. Depresívna nálada nastúpi už pri úvodných momentoch a čiernobieli obraz spolu s "trochu inou" filmovou hudbou ju ešte zdvojnásobia. Nie je to určite film, ktorý sa bude páčit každému, môj brat ho dokonca okamžite zaradil medzi najhoršie aké videl, ale každý kto má aspoň trochu zmyslu pre experiment by to mal vyskúšať - frázu "When I was young..." si opakujem veľmi často. :). ()

Gumby

Vyjímečně působivý, ale obávám se že po "velkých existencialních pravdách" jen lehce klouže...IMHO není v moci filmu jakkoli sdělit myšlenky tak komplexní, jaké se snad skrývaji v kabale, matematice....Zkrátka film ač formálně dokonalý, není o Kabale a Matematice ale spíš o kabalistech a matematikovi...proč ne,..jen že pravdu snad raději hledat ve víně :) ()

Snape

Spirála geniality a šílenství ve schizofrenním a značně depresivním provedení. Až nepříjemně kontrastní kamera spolu se zneklidňující hudbou vás přímo vtáhnou do jedné šílené a posedlé mysli. Náročný film o hledání podstaty, kterou asi nikdy neobjevíme, o hledání podstaty všeho bytí... ()

zelda82

Strasna uchylarna, ktera mozna pobavi matfyzaky a uzivatele halucinogennich drog, zbytek bude cumet jak pero z gauce a nepochopi vubec nic... ()

wakeup

Film jsem videl uz pred lety a dnes po druhe. A je to porad stejne. Maximalni prekvapeni pred lety a maximalni zabava dnes. Nebudu tady hodnotit jako ostatni "matematici" logicnost problemu, vzorcu a jejich vypoctu. Kdyby nekdo natocil film o skutecnych matematickych paradoxech, mely by z toho divaci tuplem hovno. Jde spis o napady, kterymi spojuje jedno cislo s lidmi a stroji. O to,jak beznadejne je hledani pravdy, pokud k ni nezname vzorec. Kamera samozrejme uchvatna, stejne jako hudba (massive attack me dostaly) a konec maximalne uspokojovy. ()

sandis

Čekal jsem od toho mnohem více. Nahromadění několika známých matematických vět a děj kolem objevení židovského božského jména spolu s nepasujícími kulisami a podivnými počítačovými součástkami. Slabé. 5/10 ()

Puol

Film, ktorý tvrdí, že matematika nekončí poslednou skúškou na škole a všetko je možné opísať vzorcom. Matematický génius to veru nemá v bežnom živote ľahké. Zaujímavý námet v artovom prevedení ospevovaného Darrena Arofonského, čiernobielo a s dynamickou elektronickou hudbou. ()

strikeman

Už několikrát jsem ve svých komentářích užil paralel mezi filmovým uměním a mým vnímáním umění hudebního - zde se mi opět vtírá jakési srovnání, a to s tzv. moderní vážnou hudbou současnosti. Současná moderní vážná hudba přináší jakési množství kvalitních kompozic, to je jistě nesporné, ale řekl bych, že ještě mnohem více skladeb, které bychom mohli označit nálepkami "snaha o originalitu za každou cenu", "snaha za každou cenu šokovat" nebo "umění pro umění". Zdá se mi, že autoři leckdy pociťují nutnost vytvořit něco nforemného, co nejméně znělého, pokud možno co nejvíce disharmonického nebo raději rovnou atonálního, aby se pak mohli tvářit, jak nečekaný a jedinečný zážitek zprostředkovali svým adresátům - zapomínají však přitom leckdy na to, že člověk je stále jen člověkem, a proto rád v umění nalézá alespoň špetku lidskosti, alespoň ždibec pohlazení či záblesk emoce. Bohužel právě snímek "Pí" pro mne představuje právě onen prototyp bezobsažného, leč formálně pseudooriginálního pojetí umělecké tvorby.......... PS: Komentář, s nímž se plně ztotožňuji - Galadriel. ()

Hrosko

Skvela hudba vyborna kamera a ciernobiely obraz vytvaraju nezabudnutelnu atmosferu genialneho matematika topiaceho sa vo vlastnej mysli. Kam az moze clovek nahliadnut, a co vsetko si moze dovolit bez porusenia nepisanych hranic tohto sveta. U mna to sice nieje pät hviezdickovy film, ale davam ho na popredne specialne miesto :) ()

Radek.SCH

Tak tohle bylo na mě až moc. Inspirován Mazací hlavou a Sin City se Aronofsky chtěl pokusit vytvořit něco stylového a zároveň filozofického. Sice mu to jakž takž vyšlo, ale já jsem se místy trochu (hodně) nudil. Čekal jsem, že to bude takové, ale stejně mě to trochu naštvalo. Ale ten konec je libovej.. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Rekviem za film

Rekviem za film

07.11.2006

Je tomu jen pár dní, co se mohli první američtí diváci osvěžit ve Flicker dříve či později do našich kin dorazí, projekt Lone Wolf and the Cub, adaptace více jak sedmitisícistránkového komiksu… (více)