Pyramida

Divy starověkého světa dlouhou dobu proklínaly své objevitele, kteří se odvážili odhalit jejich tajemství. Na skupinu amerických archeologů však čeká větší překvapení, než si kdy dovedli představit, když narazí na ztracenou pyramidu, které se žádná jiná v Egyptě nevyrovná. Jakmile odkryjí hrůzná tajemství pohřbená v jejích útrobách, uvědomí si, že jsou nejen v pasti, ale že je navíc cosi děsivého pronásleduje. (HBO Europe)

Luciaaas2

Tak tohle mě bavilo, mělo to slušnou atmosféru, lokace dobrý. Jedině, co bych vytkl, tak předvídatelný konec. Triky se povedly v rámci možností a při vyšším rozpočtu by byly dokonalé. Jinak sem se u filmu bavil ()

Fritaaa

Další idioty podhodnocený film, protože, cituji "podle traileru čekali něco jiného". Achjo.. :( NEKOUKEJTE NA TRAILERY! Proč tento horor vidět: Odehrává se ve velice stísněném prostředí, má tedy dobrou atmosféru, je dostatečně brutální (ne příliš, jen tak, aby to bylo uvěřitelné) a nejsou tam žádné zarážející chyby či nedomyšlenosti. Jediným mínusem je nízký rozpočet, kterého si ale až do samotného závěru nevšimnete. A obrovským plusem je kamera, to je panečku krása, naprosto plynulé střihy mezi kamerou na stativu, CGI, ruční kamerou a found footage. Kolikrát ani nepoznáte, co z toho právě sledujete. A to vás skvěle vtáhne do děje. Krása. Srazit tohle na 47 % mohli opravdu jen lidi, co se nechají zlákat trailerem a potom jsou vlastní vinou zklamaní a nebo dají na komentáře ostatních a nemají vlastní názor. Proto pořád říkám - první se podívejte na film a až potom na ČSFD! Víte, o kolik dobrých filmů přicházíte jen proto, že dáte na názor ostatních a ani se na film nepodíváte? ()

jarmil8

Kdyby se autoři více zaměřili na budování atmosféry, nedělali z postav pitomce a vynechali politiku a "vědu", mohl to být i dobrý horor. Digitální Anubis nás svojí kvalitou vrací někam k Mumii 2, ovšem bez vtipu. Nejzajímavější tak zůstává tlupa divokých koček, které nejsou příliš vidět a mají prostě hlad. ()

Pesamenteiro

Snad se konečně jedná o překonaní krize žánru found footage... Semi-FF se mi líbí mnohem víc.. ale jinak mizerný podprůměr, na který nemá cenu koukat.. To raději As Above So Below, a i to bylo na nic.. ()

Acinore

Nebylo to špatný, dost to připomínalo horor Pod zemí. Ale pointa a konec filmu už mě moc nenadchli :D průměr ()

Mesmeric

Tak tohle bylo ze slabšího soudku. Neříkám, že náhled do Pythagorovy pyramidy plné trojúhelníku nebyl vzrušující, a ty CGI číči tomu dodaly pravý šmrnc od Mattela, ale nějak tam zapomněli přidat trochu toho děsu, abychom se vůbec mohli bavit o hororu. ()

AmunRa

Prakticky žádná pozitiva. Postavy se chovají nelogicky a neuvěřitelně, mizerné digitální triky by se snadno daly nahradit klasickými maskami a "pohybem ve tmě", žádná atmosféra, mizerný scénář. Většinu času jsem se nudil, u v závěru jen nevěřícně zíral. ()

kyblik2

Prvá hodina strašná konina kde sa nič nedeje a !!!!SPOILER!!!! herci sa hlušia svojou hlúposťou sami aj bez oponenta!!!!!KONIEC SPOILERU. Záverečná pol hodina, ktorej dávam 4* takže výsledok podpriemer.... ()

Mark1983

Horor je průměrný,přesto koukatelný. Myslím si,že existují mnohem horší horory,i když Anubis nemusel vypadat tolik uměle. To uznávám,ale celkové zpracování bylo celkem jako ve školní klasifikaci uspokojivé. ()

injoy

Ono by to tak špatný nebylo, kdyby tam ta kráva furt neječela a ubrali by trochu občasné demence. Protože nápad to není špatnej. ()

Pythonator

Mezi trapnými found footage filmy je tohle učiněný klenot. Je to FF, které nenudí, nesere a hlavně se v něm tolik netřepe kamera. Napětí funguje daleko víc než v přeceňované Záhadě Blair Witch. A nápad s děsuplným pojetím Anubise je sice bizarní, ale perfektní. Ano, postavy se chovají jako debilové a zabloudí jako totální debilové, sotva vlezou do pyramidy, ale jinak to byla zajímavá podívaná. Šoupnu tam jednu hvězdu navíc za vítězství v žánrovém mistrovství. ()

Smashed

Je to příběh o archeologách, kteří se i přes zákaz egyptské vlády vydají prozkoumat hlubiny nově objevené pyramidy. No a co se nestane... v pyramidě se samozřejmě ztratí a začnou bloudit. No a pak aby se jako neřeklo, tak jednomu z nich nejprve spadne na nohu pyramidovej šutr o váze slona a pak ho odtáhnou faraonovy kočičky. Pak začne zmatek, děs, křik a počet archeologů nám ubývá tak dlouho, až nakonec nezbyde ani jeden. ()

hooofi

Tak moment, pošleme tam rover protože ty chodbičky mají sotva metr na výšku... ztratili jsme spojení, dem pro něj a najednou jsou tam chodby velké jak kasematy na Vyšehradě....? šutr na noze, I want you to swollow... hm docela silný kafe... a jaktože najednou nemají ty roušky? ježísku na křížku, ono to je místy i Indiana Jones, ale není to taková prča... kočičky jsou trochu moc SGI i na ten rok... oni jí žerou a na dalšim záberu už tam ten kousanec nemá...? no to ie ještě v pohodě... oni jsou taky dost v pohodě, na to co všechno viděli a zažili jsou až moc v pohodě, já bych měl kalhoty hnědý až k botám, paralyzován strachem a topil se ve vlastních slzách a on řekne ,Bring guns!' jako kdyby říkal, jo a nezapomeň mlíko... á najednou tu máme pána domu, takovej čoklík co pojídá srdíčka <3 se nemíme divit že chce hned každýho očuchat když zas tolik návštěvníků nechodí... nevim kdo mě sere víc, jestli blondýna, která je celá vlhká z toho jak se dívá na panáčky v šutru anebo hrdina, kterýmu přeskakuje hlas a pořád do ní kéruje ať sebou mrskne a nechová se jak čtrnácka, která přišla k tátovo porno časákům... no nic, blondýna najde žebřík, kterej čokl nemohl najít tisíce let a ... ups ten má ale čuch... ()

MartinNewman

Celkem mě udivilo tak nízké hodnocení tady toho filmu, ale nejvýstižněji to asi napsal Verbal. Za mě je Pyramida výborný klaustrofobický horor nbo prostě film, který má plno skvělých momentů a rozhodně si už kvůli zvolenému prostředí a nápadům zaslouží víc bodů. Točit to formou přímého děje byl dobrý nápad a stísněnost prostor mi jen jasně dal za pravdu proč tak miluju hory a volnost. Nešel bych tam ani za zlaté schwein. Na 5 bodů to není, ale plnotučnou čtyřku tomu rozhodně dám. ()