The Class of 92 je dokumentem o nejdůležitějších zápasech a hlavně vzestupu šesti mladých fotbalistů - Davida Beckhama, Nicky Butta, Ryana Giggse, Gary Nevilla, Phila Nevilla a Paula Scholese z britského fotbalového klubu Manchester United od roku 1992 do roku 1999. Dokument také sleduje dění sociálních i kulturních změn probíhajících ve Velké Británii v té době. (Dragoni)

DonQ

Příjemný dokument. Na pět to není, přeci jen mezi námi běhají významnější fotbalisté s pestřejšími příběhy, ale každopádně tito srdcaři také zaujali. Nejvíc se mi líbil herně i lidsky Scholes. Z památného finále v Camp Nou mne krásně zamrazilo, jak kdyby to bylo včera. Možná to chtělo víc postřehů od dalších fotbalistů. Zidane a Cantona je trochu málo. ()

Hanys_

Ročník 92. Giggs, Becks, nervózní Nevillové, Nicky Butt a Paul Scholes. Spousta povídání a archivních záběrů šesti kamarádů, kteří to spolu táhli od nějakých 14-15 let a dotáhli to až na sportovní Everest. Parádní příběh. ()

Honzeek95

Perfektní dokument o jedné skvělé fotbalové partě. Zaměřeno na revoluční sezónu United 1998-1999... Dokonalé vystižení atmosféry. ()

Lefty86

Jako fanoušek United nemůžu jinak, záběry které všichni známe, ale kluci nám je podali ze svých pohledů. Takový odchovanci už se nepovedou ()

vander19

Po Ajaxe Amsterdam je M.U. mojím naj. klubom. Neskutočne ma potešilo zistenie, že bol vypracovaný takýto projekt. Ročník 92´ je zrejme od Busby Babes asi najúspešnejšou jedným klubom vychovanou generáciou futbalistov. Samotný hráči spomínajú na svoje začiatky, prechod do áčka, slávne zápasy, ich charakter a aj to ako vidia jeden druhého. Človek, ktorý je fanúšikom tohto klubu bude hltať každé jedno slovo. Ich rozprávanie života v United nebol len o futbale a práve tieto spomienky vyvolávali u mňa smiech až rehot. Divák vidí, že aj oni sú iba obyčajný ľudia. Čo sa týka futbalových dokumentov je tento kráľom medzi tými čo som videl. Výborné, tých 98 minút prebehlo neskutočne rýchlo. Dokonca som si hneď po pozretí to mal chuť pustiť ešte raz. ()

Wishkah

Pokud to mám posoudit objektivně, tak mi přišlo, že tenhle dokument se natáhl trochu moc do šířky. Přivařit k slavné fotbalové třídě všechny ty sociální, kulturní a politické změny mi přišlo trošku zbytečné, nicméně jako celek je ten dokument skvělý. A jelikož mým nejcennějším bohatstvím v dětství byl červený dres, na kterém byla zepředu reklama Sharp a zezadu jméno Beckham, tak je asi celkem jasné jaké bude moje hodnocení:-) ()

toi-toi

Slabucka a pateticka zlepenina, kde sa skace z temy na temu a hra sa na city. Hraci rocniku 92 boli vynimocny a zasluzili si svoj dokument. No robit z nich triednych hrdinov, k comu sa vyjadruje i byvali predseda vlady? To je trosku moc.. ()

Bukk

To je tak, když se sejde parta chlapáků, kteří se rozhodnou zavzpomínat na nejlepší léta svýho života a vlastně takový málo stačí k tomu, aby se dojal jak divák, tak i sami aktéři. K tomu se přidají dobový záběry a i když tu atmosféru nikdy ani z poloviny film vystihnout nedokáže, tak ten kus historie bude stále žít a jak sami říkali, je ne moc zrovna pravděpodobný, že skupinka kluků, co se znaj od i od dvanácti spolu někdy něco takovýho zažijí. Z jedné recenze: "The Class of 92, a documentary about a group of Manchester United players, is probably the greatest film about male friendship since Stand by Me." Možná na tom něco bude... ()

simon84

"You can't win anything with kids." No, Alan Hansen se tenkrát trošku seknul. Skvělej dokument o partičce šesti kamarádů co jen chtěli hrát fotbal za svůj oblíbený klub. Pro fans United povinnost. ()

NightPorter

NESKUTEČNÝ! Z člověka to ždíme emoce, zas je rok 99 a člověk fandí Becksovi, ať udělá něco velkýho a zapomene se na tu červenou. A on v nastavenym čase finále ligy mistrů zařídí ne jeden, ale rovnou 2 góly. A to proti Němcům! Nej fotbalovej zážitek evr, takže osud tohoto dokumentu byl předem jasnej :-) Hosti jako Cantona a MAni fajn, Zidana jsem moc nepobral, co měl s United kdy společnýho... to tam rači měli dát Poboráka, možná největší technickej talent 90s, kterej se ale prostě přes tuhle generaci na trávník slavnýho Divadla snů nedostal... Muzika a atmoška supr. Jeden z nej dokumentů o fotbale, pokud ne ten nejlepši. Nej hlášky: "Sprintoval sem za Giggsym, volám na něj UJ JDUUU GIGGSY, ale furt byl dál a dál a vzdaloval se mi:-(" (Phil Neville a Giggsovo legendární sólo proti Arsenalu), "Všichni sme byli děti Tečrový, ale já tý svini vděčim za jedno, samozřejmě sem po škole byl bez práce, tak sem se aspoň naučil na kytaru." (Mani, The Stone Roses), "Bylo to... jako já mám děti... a sem ženatej... ale tohle byl největši moment, co jsem zažil." (Phil Neville o finále LM99) ()

vovarano

"Just think, how you would feel if you would have to walk past by that champions league trophy and you could not touch it, you could not pick it up, you know you have not won it, so you know, if you are feeling tired, or if you feel like you could not run anymore, just think of that. Just think of having to walk past it and you can't pick it up, you can't touch it, you can't kiss it !" Perfektny dokument o perfektnej sezone, ale kurva co to tu vypisujem idem nainstalovat fifu 2000 ;) ()

balcazar

Pre fanúšikov United a obzvlášť týchto výnimočných futbalistov povinná jazda. Ubral by som z tých mimofutbalových častí (zmeny v stave spoločnosti, dokonca aj vyjadrenia mimofutbalových osobností ako Tony Blair a i. mi prišli absolútne zbytočné), naopak, ešte viac by som to tlačil do podrobnej stránky šiestich legiend United. Keď rozprávali o sebe, spomínali na zážitky, odkrývali viac z kuchyne United aj z vlastností ostatných hráčov Class of 92, vtedy som mal na sebe úsmev, ktorý značil: to je ono, takto nech to pokračuje. Potom však prišla spomínaná mimofutbalová časť, pre ktorú som si jednoducho film nezapínal. Hviezdička dole ide za to, že som musel vidieť, že na mieste môjho obľúbeného hráča Scholesyho dnes sedí Young, vrr. :D ()

speedy7929

Dôkaz, aj svetové hviezdy futbalu sú len ľudia, ktorí robia blbosti, nemajú (nemali) problém zájsť na diskotéku alebo len zaspomínať na to aké to bolo keď ešte ako "benjamínci" behali po trávnikoch. S radosťou a úsmevom som pozrel tento dokument a zasmial sa na príhodách zo šatne MAN UNITED. ()

celticek

Mám rád Manchester United. Dobře zdokumentovaná unikátní generace Red Devils. 99 proti Bayernu je nezapomenutelný zápas, byl jsem tehdy šťastný jak blecha, neskutečný match. Božské komentáře Kinga Erica! ()

Sutiman

"Only sport can give you these kind of emotions..." Scholsy, Giggsy, Butty, Nervous Nevilles, David. Je len jeden Klub. Manchester is red. Vyslovene pocitová záležitosť. ()

Scandium

Velice pekny dokument o jedne uzasne generaci, ktery zahreje u srdce nejednoho fotbaloveho fanouska. I pres stopaz celovecerniho filmu dej prijemne utika a postupne vas zatahne do dění té doby. Jeste bych rad vyzdvihl zpracovani, kde se dokument drzi tematu a neni vam tak nabizena kdejaka omacka se soucasnymi problemy nebo zivoty tech fotbalistu. 90%. ()

Queendom

Parta vysloužilejch kopaček vzpomíná na fotbalový začátky. A že to byly nějaký začátky. I konce. Fotbal jsem si oblíbila až poslední roky, ale anglickej fotbal mě moc nebral. Poslední dva roky jim vyloženě fandim. K dokumentu jsem se dopracovala systémem: tak se podíváme, co tady máme za novinky o sportu a jsem naprosto nadšená. Class of 92 obsahuje prostě všechno, co má mít dobrej dokument. Včetně Dannyho Boyla:) ()

Wlczak

Kdyz to tam OLE poslal v nastaveni, tak jsem mel husi kuzi, ostatne jako vzdycky kdyz to znovu a znovu vidim... Dokument o tom, co se jiz nikdy v historii vrcholoveho fotbalu nemuze opakovat (nemyslim treble), neco tak specialniho, neco co presne ukazuje hodnoty staryho dobryho. Manchesteru United! Tihle kluci (Becks, Scholsy, Giggsy, Nicky a Gazza s Philem) budou navzdy nekde hluboko uvnitr me a pohanet mou oddanost klubu i v dobach kdy by se tolik nedarilo... GGMU!!! ()