Začiatok 80. rokov predstavuje pre Juhokórejcov obdobie trpkých spomienok. Vtedajšia vojenská vláda pod vedením Čon Du-Hwana sa dopustila mnohých prešľapov voči občanom, z ktorých najtragickejší sa spája s povstaním v Kwangdžu v máji 1980. Obhajca je inšpirovaný skutočnými udalosťami a veľmi skutočnou osobou – bojovníkom za ľudské práva a bývalým juhokórejským prezidentom Ro Mu-hjonom (2002 – 2008). Song Wu-seok je mladý právnik, ktorý práve dobre zarobil a stal sa jedným z najvyhľadávanejších v Pusane. Informácie o protestoch v uliciach, zvesti o čudných zatknutiach, ktoré sa šíria aj medzi právnikmi, a miznutie novinárov vníma jedným uchom dnu, druhým von. Trvá to však len do chvíle, kým sa ho udalosti nezačnú osobne dotýkať, a kým pod zámienkou národnej bezpečnosti nie je zatknutý syn majiteľky Wu-seokovej obľúbenej reštaurácie. Vynikajúci herecký výkon kórejského národného pokladu Song Kang-hoa je len čerešničkou na tortičke naozaj inšpiratívneho príbehu o jednotlivcovi, ktorý sa rozhodol bojovať za správnu vec. Film sa stal v Kórei veľkou senzáciou. (Art Film Fest)

RigorMortis

Veľmi dobrá právnická dráma na pozadí neprávosti, prenasledovania a boja o ľudské práva. Herecké výkony príjemne prekvapili, taktiež bod za soundtrack a dynamiku filmu. Oplatí sa vidieť. ()

lucky.loo

Vše už tu bylo řečeno, film je opravdu silným zážitkem a Kang-ho Song v něm podal opravdu famózní výkon. Hodnocení:91% ()

BoKo_CzT

Odvaha jednotlivca zoči voči zvôli systému, ktorý nevedno prečo nazývame demokraciou. Pútavý príbeh s vynikajúco zahranou hlavnou rolou. ()

Sopholojong

Asi do polovice filmu lahko zamenitelne s mierne nadpriemernou epizodou Law&Order, este navyse s odpudzujucim "azijskym curackovanim" a patriotickym bitim sa do hrude. Po prebudeni hlavneho hrdinu to vsak chyti tie spravne "advokatske" grady a spor v sudnej sieni som si uz silne vychutnaval. Emociami, bezmocnostou, korupciou, filmarskym nasadenim (zaverecny menoslov pravnikov citany sudcom ma odstrelil rovnako ako nedavno Trial of Chicago 7, ale inak tu nie je nic ine tak "odstrelujuce"). Monstrozny komercny uspech v tamojsich "hajoch" ale zdaleka nechapem, su lepsie juhokorejske filmy, ktore by si taky masivny "box office" zasluzili viac. 7/10 ()